Очи, уши, нос и гърло | Топче под челюстта

Напиши отговор
  • RE: Топче под челюстта
    от Патриот | 12.07.2020 11:05

Извинявам се,но ще ви питам последно. В моят случай е под брадичката и стои вече 3 година.Нормално ли е да стои толкова дълго.Притеснен съм затова питам.Отговорете ми на този въпрос и повече няма да ви занимавам.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 10:52

Ако няма някакви други оплаквания се приема за нормално.
    от Патриот | 09.07.2020 00:26

Стои ми постоянно вече 3 години.Други мои възрастници също имат подути лимфни възли зад ухото и на шията.Имат ги от години, и те като мен нямат НИКАКВИ оплаквания.Нормално ли е на мен и на другите ми приятели да стоят толкова дълго време?
    от Патриот | 07.07.2020 08:58

Трябва ли Да се притеснявам?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.07.2020 09:24

Тач има лимфен възел, който може да се напипа.
    от Патриот | 01.07.2020 10:50

Забравих да допълня,че е меко и се движи,и е доста малко.Не се вижда въобще.Даже ако не приложиш натиск върху него не се напипва.За тези години абсолютно никакви проблеми и симптоми не съм имал.Бихте ли ми казали да ли да се притеснявам?Просто ми е чудно какво е ?Разбрах за няколко човека,които описват същото нещо.И при тях няма болки и симптоми.Само им стои.Казват,че го имат от доста години и нямат оплаквания.Извинявам се ,че не го написах всичко наведнъж.
  • Топче под челюстта
    от Патриот | 30.06.2020 19:26

Здравейте!Имам топче под брадичката на 1 см от нея,което е малко.Не ме боли.Нито си личи.Даже трудно се напипва.Леко се уголемява след като ме наболва зъб или пък ,ако го натискам силно,след това отново се смалява.Нямам никакви оплаквания имам го някъде от 2 години.На 18 съм,ако има значение.Благодаря предварително за отделението време!

Напиши отговор