Очи, уши, нос и гърло | Помощ! Много съм притеснена

Напиши отговор
  • RE: Помощ! Много съм притеснена
    от Irina88 | 11.05.2020 09:46

Правих посявка, но е отрицателна. Секретите ми постоянно се стичат от носоглътката и почти през цялото време ги виждам на задна страна на гърлото и ги отхрачвам. Притеснявам се и за тези мехури, които не изчезват. Не са по сливиците, а само по задната страна на гърлото като има и леки кървави линии. Не знам на какъв лекар да отида? УНГ първо ми каза “ алергичен ларингит”. После “ задна хрема” . После “ хроничен фарингит” .
    от д-р Ралица Правова | 11.05.2020 09:03

Първо направете микробиологично изследване на гърлен секрет, за да се види дали няма някакво хронично бактериално огнище.
    от Irina88 | 10.05.2020 16:33

Дали е възможно да е от някаква алергия за която не знам? Всичко опитах, но почти никакъв резултат няма
  • Помощ! Много съм притеснена
    от Irina88 | 10.05.2020 16:32

Всичко започна около 6 месеца да не кажа и повече, започна се с едни храчки всяка сутрин ( не съм пушач ) като го сметнах за нещо нормално тъй като през останалия ден всичко беше наред. Минаха 1-2 месеца, храчките започнаха да се увеличават, понякога се и закашлям. Отидох на УНГ, защото наистина са много неприятни тези секрети, тя ме прегледа и каза, че гърлото ми е възпалено, също така съм имала и мехури по стената на гърлото. ( нямам температура, не ме боли гърлото, никакви други симптоми нямам). Каза ми, че може би от имунната система тъй като не съм от най-здравите, боледувам си често. Даде ми доста пробиотици и витамини, които да пия за да подсиля уж имунната си система. Каза, че се съмнява за хроничен ларингит... След 2 седмици бях профилактика, но мехурите така и не изчезнаха, секретите ми съвесем леко понамаляха, но не се бях излекувала, лекарката писа този път хроничен фарингит или ларингит, другия вариант е задна хрема. правих си ПКК всичко в норма, само Суе е завишено малко

Напиши отговор