Очи, уши, нос и гърло | Продължителна кашлица

Напиши отговор
  • RE: Продължителна кашлица
    от Наталия Петкова | 15.04.2020 08:46

9 бабини илачи срещи грип, по- добри от лекарства Link
    от Cortez | 08.04.2020 19:07

Заради ковид 19, работим с маски. Това което забелязах е, че с поставянето й кашлицата ми остана само сутрин, през останалото време я няма. Искам да попитам, събота и неделя, когато не съм на работа, нормално ли е отново да кашлям?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.04.2020 19:05

Ако работите в прашна среда - това е нормално, белия дроб се очиства чрез кашлицата. Използвайте маски, или каквото се намира там където работите. Ако пушитетова допълнително способства за сутрешната кашлица.
    от Cortez | 08.04.2020 19:03

Възможно ли е да е нещо опасно?
    от Cortez | 08.04.2020 19:03

Кашлицата ми в дадени периоди спира, сутрин обаче почти винаги я имам, заедно с запушване на носа и обилно количество сополи. Храчките са предимно прозрачни, имат трудно забележими кафяви точки или може би така си внушавам. Въпроса ми е, какво да направя, защото вече не знам на какъв специалист да отида, кашлицата не спира, времето в което кашлям е с интервал от 5 до 15мин или докато изхвърля храчките
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.04.2020 19:01

Какъв е въпросът тук?
  • Продължителна кашлица
    от Cortez | 08.04.2020 18:59

Здравейте, вече от почти 9 месеца имам продължителна кашлица с храчки. В началото започна само сутрин, сега е възможна поява и в следобедните часове, заедно с кашлицата имам и запушен нос. Ходих на УНГ от там ми казаха, че имам остър фарингит и стичане на секрет от носа, само че отзад. Предписаха ми лекарства и след периода им кашлицата неотшумя. Отидох на пневмолог, който ме преслуша и накара да дишам през апарат, за да ми измери стойности някакви, каза че всичко ми е било наред долу и че проблема ми идва от горе, тоест унг. Направи ми гърлен секрет, открита ми бе бактерия стафилококи ако не се лъжа, предписа ми доста лекарства, аугментин, и доста мехлеми за носа. Каза ми, че най-вероятно със смяна на сезоните кашлицата ще се увеличава. Изминаха 2 месеца и бях отново на УНГ отново отговор, сенна хрема, предписа ми десибел (в интерес на истината средата в която работя е доста прашна). След няколко месеца отново при друг пневмолог направи ми и рентген, каза че нищо.

Напиши отговор