Очи, уши, нос и гърло | Фарингит или Жлезиста треска (мононуклеоза) ???

Напиши отговор
  • RE: Фарингит или Жлезиста треска (мононуклеоза) ???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.04.2020 13:31

За мононуклеоза има тестове - пускате кръв и се вижда.
    от sischo0 | 09.04.2020 02:28

Въпросът е в заглавието , просто нямаше повече символи да добавя към коментара.. съжелявам за което.. може ли да се докаже жлезиста треска само с кръвни изследвания и възможно ли е чувството за нещо в гърлото да продължава толкова дълго време?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.04.2020 19:03

Какъв е въпросът тук?
  • Фарингит или Жлезиста треска (мононуклеоза) ???
    от sischo0 | 08.04.2020 00:18

Здравейте, тъй като живея извън БГ и тук нещата са сложни да посетиш лекар особено в момента исках да се допитам до вас... От около 2 месеца насам имам чувство за чуждо тяло в гърлото,но без други оплаквания, дори когато се храня чувството изчезва за около 10 мин и след това се връща, по този повод посетих личния лекар и направи ПКК, която е нормална със леки завишени нива на Калция и витамин Б..Направихме втори път изледвания за съмнения за Мононуклеоза и доктора каза че на някакъв етап карам жлезиста треска.. не знам как да го разбирам това.. но месец и половина по-късно положението ми е същото.. чувство за чуждо тяло и не спира дори за момент.. усещам го точно където са волевите мускулчета на гърлото които са като дъги на нивото на сливиците, не съм пушач и не употребявам алкохол. По-принцип имам синузит и стичащ се секрет по гърлото и носът също е запушен.. дет се вика си дишам през устата в по-голямата част от времето.. нямам температура отпадналост.

Напиши отговор