Очи, уши, нос и гърло | Моля за мнение храчки и сутрин кръв

Напиши отговор
  • RE: Моля за мнение храчки и сутрин кръв
    от Irina88 | 19.03.2020 23:12

Благодаря много! А въпросните кръвни съсиреци, които се случиха само веднъж откъде могат да идват? Когато ходих на лекар казаха че е от продължителната кашлица и напъването ми постоянно да от храча?
  • RE: Моля за мнение храчки и сутрин кръв
    от д-р Ралица Правова | 17.03.2020 08:10

Според мен първо направете микробиологично изследване, защото по всяка вероятност има патогени, които поддържат инфекциозния процес. След като се изолира причинител, ще се направи и антибиотикограма, с която да се определи антибиотик, на който сте чувствиетлна и да се направи пълен курс. Явно първият антибиотик е имал някакъв ефект, но не пълен.
  • Моля за мнение храчки и сутрин кръв
    от Irina88 | 16.03.2020 14:51

Здравейте, пиша ви понеже съм много притеснена. От време на време на време се закашлям, но не е постоянно. Единствено, когато някой пуши около мен ми дразни; не съм пушач и никога не съм. От около 3/4 месеца наблюдавам като храчки в гърлото ми, и постоянно се дера да ги извадя като си мислех, че е от времето. Преди 1 месец и нищо изведнъж почуствах метал в устата, не беше храчка, а слюнка и изплюх като малки кръвни съсиреци. Ходих на лекар каза че имам инфекция в гърлото и ми предписа антибиотик. Отмина, но храчките продължиха. Ходих на УНГ, предписаха ми витамини и каза, че имам инфекция в гърлото; нямам синузит, но гърлото ми е много червено, както и самата лигавица. Храчките си мисля че са от гърлото, защото не се напъвам да ги вадя а от самосебе си идват. Въпроса ми дали може да е свързано с някакво белодробно заболяване и какво да правя

Напиши отговор