Очи, уши, нос и гърло | Образувание в конюктивата

Напиши отговор
  • RE: Образувание в конюктивата
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2020 19:36

Да, и аз подозирах нещо подобно.
    от Тодор Тодоров | 16.05.2020 09:40

Здравейте отново! След като отново разрешиха плановите операции, минах и аз. Самата операция беше към 15ина минути, но с подготовка, местна анестезия и изчаквне след операцията вероятно отиде към час. Възстановяването беше леко, като от време на време изтичаше не малко количество кръв. Казаха, че е нормално тъй като са рязали място, което е доста наситено с кръв. Изглеждаше неприятно, но напълно безобидно. Единствената болка (търпима) реално беше, когато ми слагаха упойката в клепача. След операцията в епикризаа ми пише: "Хордеолум и други дълбоки възпаления на клепача". От хистологията излезе, че всичко е ок. Записвам само крайната диагноза (без подробното микроскопско описание): "Хроничен конюнктивит с реактивна лимфоцитарна и епителна хиперплазия."
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.03.2020 19:01

Ако му направят хистология пратете резултата, че ми е интересно да видя какво ще излезе.
    от Тодор Тодоров | 05.03.2020 22:01

Благодаря за отговора! Получих същия и от познат. Честно казано, не знам защо така ми го представиха в началото. Не мисля, че са опрели точно до тази манипулация, която ще ми направят. Както и да е... така или иначе ще го махам каквото и да е. Бъдете здрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.02.2020 19:10

Аз лично след 25 г. работа там лимфом не съм виждал...
  • Образувание в конюктивата
    от Тодор Тодоров | 21.02.2020 08:50

Здравейте, Едно време този форум ми помогна да намеря успокоение (а и посока) за един друг решен вече пробем, та реших отново да пиша. Преди около месец напипах нещо под горния клепач, който след преглед онзи ден ми казаха, че при всяко едно положение трябва да се махне, а какво точно е, ще се разбере след хистологичен анализ. Казаха ми, че вариантите са два - киста или лимфом и да не бързам да се шашкам. Ама няма как акълът ми да не е все в тая посока. Знам, че подобни образувания е хубаво да се махнат и не ме притесняава толкова манипулацията (вярвам на клиниката и на специалистите там), колкото евентуалния резултат от изследването. Бих искал да разбера дали някой друг е имал нещо такова и най вече, независимо какъв е резултатът, честно казано бих искал да чуя, че всичко е лечимо :) Знам, че в тази част на тялото, обикновено леченнието е с капки или с хапчета. Благодаря!

Напиши отговор