Очи, уши, нос и гърло | Възпаление на гърлото без болка

Напиши отговор
  • RE: Възпаление на гърлото без болка
    от sischo0 | 06.02.2020 13:11

Благодаря за отговора, в момента взимам обичайното за възпалено гърло.. стрепсилс.. не приемам никакви парацетамоли или прахчета,защото липсват други симптоми и няма смисъл според мен.. но държа да чуя вашето мнение. 5 дни по-късно все още го усещам , като чуждо тяло или нещо заседнало там около носоглъдката.. мисля че сухожилия или малки мускулчета са се възпалили също от студа.. защото при напипване и местене се усеща леко хруптене... забелязах че като ходя в залата да и започна да вдигам тежести , неволеви мускулите на врата и шията се свиват, което е нормално, но същевременно се усилва усещането за чуждо тяло.. мисля че е чисто физиологично, нормално ако е в следствие на възпаление на връзките в тази област... болка липсва. Ще се радвам да чуя мнение
  • RE: Възпаление на гърлото без болка
    от д-р Ралица Правова | 06.02.2020 10:26

Да, възможно е. Какво вземате в момента?
  • Възпаление на гърлото без болка
    от sischo0 | 04.02.2020 21:44

Здравейте, тъй като живея извън БГ и тук нещата са сложни да посетиш лекар исках да се допитам до вас... На 30 години съм и спортувам редовно, не съм пушач и не употребявам алкохол. На скоро бях да играя футбол на открито и условията бяха ужасни, около 3-4 градуса със вятър и слабо преваляване.. не съм се излагал на подобни условия да спортувам от може би две или повече години.. ден по късно започнах да усещам нещо като буца в гърлото (сякаш е заседнал залък хляб) на другия ден това усещане се премести и близо до носоглъдката и мога да споделя сега, че го чувствам като че ли имам възпалено гърло, но не чувствам болка.. Възможно ли е да има възпаление на лигавицата в следствие на студен въздух и да липсва болка ? По-принцип имам синузит и носът също е запушен.. дет се вика си дишам през устата в по-голямата част от времето.. нямам температура отпадналост.. Мисля че просто са ми се възпалили дихателните пътища и по точно от носоглъдката до нивото на щитовидния хрущял..

Напиши отговор