Очи, уши, нос и гърло | Налеп (тапа) на гърлото (не на сливица)

Напиши отговор
  • RE: Налеп (тапа) на гърлото (не на сливица)
    от Lime | 26.01.2020 20:03

Само да запиша, че в гърления секрет има staphylococcus aureus, 10 000 kf/ml
    от Lime | 26.01.2020 19:53

Благодаря ви много! Аз съм си хипохондрик и понеже вече много време седи там почнах да си мисля ,да не е някакъв тумор или рак на гърлото. За това исках да покажа и снимка. Значи да не се притеснявам, след като нямам други симптоми! Благодаря за отговора!
    от д-р Ралица Правова | 26.01.2020 19:22

В някои случаи тези налепи са следствие на самопочистващата функция на сливиците, които изкарват секрети и не трябва да Ви притеснява. Но бих Ви препоръчала след като спрете гранофорина - 4-5 дни след това да си направите една микробиология отново, за да се види дали е изчистено огнището на инфекцията.
    от Lime | 26.01.2020 16:02

Здравейте, успях да направя що годе прилична снимка. Link
  • Налеп (тапа) на гърлото (не на сливица)
    от Lime | 26.01.2020 14:34

Здравейте, миналия месец изкарах гронйна ангина който лекувах с антибиотик (след посещение при личната). Антибиотика бе Аугментин. Оправих се, но след две седмици се появиха два нови налепа. Един на сливицата и един на гърлото зад сливицата. Отидох на лекар пак и ми пусна гърлен секрет. Намериха Срептококи (или може би бяха Стафилококи, трябва да проверя и по късно ще потвърдя). Лекарката ми предписа нов антибиотик - ксимебак. Пих го 7 дни. налепа от сквицата се махна, но тапата на гърлото си остана. Пак отидох при личната и тя ми предписа да го мажа с гранофорин. Мажа вече 4 дни, и ефект няма. Нямам никакви други симптоми. Не ме боли, гърлото не е възпалено и не е червено, няма отоци, и сливиците не са подути. Просто това нещо си седи там. Понеже е навътре след сливицата не мога да го снимам, виждам го само като се гледам в огледалото и си натисна езика надолу. Мога да опиша как изглежда. Голямо е колкото зърно на леща, може би една идея по голямо. Има вид на мехурче, жълтичко.

Напиши отговор