Очи, уши, нос и гърло | Оток на устата

Напиши отговор
  • RE: Оток на устата
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.12.2019 17:55

Това е добре да го види алерголог. И ако се засили отокът да се направи по-силно противоалергично средство от вида на урбазон.
  • Оток на устата
    от Darulin | 26.12.2019 01:24

Здравейте, моля за помощ! Преди седмица и половина устата ми започна да се подува. Първоначално реших, че е след консумация на райска ябълка , защото отокът се появи постепенно, а не веднага. В резултат на това цялата ми уста си напълни с ранички и афти. Пуснах пълна кръвна картина и микробиологичен анализ на гърлен и носов секрет, както и CRP. В резултатите ПКК беше наред, CRP-завишен, 7.4, при норма 5, а в носов секрет се изолираха стафилококи. След консултация с личния ми лекар започнах прием на Xizal 5 mg за 5 дни поред. Заради бактерията започнах да пия Augmentin 1000 mg и утре ще го пия за трети ден. Тази вечер обаче отокът на устата ми се появи отново. Устната ми се подува от вътрешната страна: за период от 30 минути се поду, като започна с парене. Отокът пак не е голям, но е притеснителен. Изпих едно от хапчетата Xizal и отокът спадна след час, но се възобнови отново след 2 часа време. Моля насочете ме какъв би могъл да бъде проблема и към какъв лекар да се обърна. Благодаря!

Напиши отговор