Очи, уши, нос и гърло | Моля за съвет! Всеки месец болно гърло и хрема!

Напиши отговор
  • RE: Моля за съвет! Всеки месец болно гърло и хрема!
    от Антония | 01.12.2019 10:42

Сърдечно ви благодаря за отговора, д-р Цончев! Ще изпробвам различни имуностимулатори и се надявам с времето да се постабилизират нещата.
  • RE: Моля за съвет! Всеки месец болно гърло и хрема!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 18:34

Ако не можете да смените работата, сменете имуностимулаторите или ги комбинирайте. Няма лесен изход от такава ситуация. Товав е основен проблем на работенето в големи офис сгради по американски тип... маса народ страда...
  • Моля за съвет! Всеки месец болно гърло и хрема!
    от Антония | 28.11.2019 06:44

Здравейте! На 28 години съм. Живея и работя в сравнително голям град. Офисът, в който работя, се състои от една огромна стая, която побира около 70 човека. Прозорците са твърде малки и твърде нависоко, за да става качествено проветрение и климатиците разнасят допълнително бактериите от постоянно кашлящите и кихащите ми колеги. Резултатът е, че всеки месец, като се започне от ноември до март, съм с болно гърло и хрема. Миналата година даже ангина изкарах, доста тежка. Такива неща от детството не ми се бяха случвали. Казвам си, че явно проблемът си е в мен, ако беше само до бацилите в офиса, щяха всички да са болни ежемесечно, но има хора, които изобщо не боледуват. Имам установена субклинична проява на хипотиреоидизъм, правя си редовно кръвни изследвания на всички показатели и хормони и всичко е в норма, но това с настинките не ми дава мира. Пия имуностимулатори по месец и хайде после пак болна. С храненето също внимавам, пресни плодове и зеленчуци всекидневно. Моля за съвет!

Напиши отговор