Очи, уши, нос и гърло | Дразнене в едната част на гърлото, подут подчелюстен лимфен възел

Напиши отговор
  • RE: Дразнене в едната част на гърлото, подут подчелюстен лимфен възел
    от д-р Ралица Правова | 03.10.2019 15:24

Вирусологично изследване ли е правено, защото казвате, че е херпесен. Ако е такъв лечението с антибиотик няма да помогне. Препоръчвам Ви да пуснете микробиология на секрет от сливиците, за да се установи дали причината е бактериална инфекция и ако е-да се избере антибиотик на който е чувствителна.
  • Дразнене в едната част на гърлото, подут подчелюстен лимфен възел
    от kristin.kristin | 02.10.2019 20:02

Здравейте!Аз съм жена на 24г.Обръщам се към вас, защото съм отчаяна.Зимата се разболях от херпесен тонзилит който беше обхванал лявата ми сливица.Личната ми лекарка сама назначи антибиотично лечение със Sefpotec 200mg.След като започнах да пия лекарството ми се поду подчелюстен лимфен възел от ляво.В следствие на което ми се подуха жлезите и се разпростря по цялата шия.Имаше моменти в които всичко се успокояваше за две-три седмици и после отново същото отичане на шията.Ходих при трима различни УНГ специалисти..всички вдигат рамене.Назначавани са ми кръвни изследвания три пъти и трите пъти бяха повече от идеални.Ходих при хематолог, той ми изписа Vibramycin + Top Folate + Lymphomyosot и отново безуспешно.В областта където ми беше излязъл херпес на сливицата продължава да има дразнене и подчелюстния възел си е все така подут.Когато си наведа брадичката надолу мога да го напипам.Чувства се мек и подвижен.Притеснявам се да не е нещо сериозно..надявам се на някакви предположения!

Напиши отговор