Очи, уши, нос и гърло | Дисфагия

Напиши отговор
  • RE: Дисфагия
    от Нана | 30.09.2019 10:22

Какви са начините да се предпазим от такава болест, правилно ли е изказването, че при ниско киселинна диета сме по-защитени от онкологични заболявания и колко скача въцможността от такова заболяване заради рефлукс и фамилна обремененост, има ли изследвания?Ще се радвам ако някой даде яснота по тези въпроси
    от Нана | 25.09.2019 20:54

Искам и да попитам дали е нормално, когато ям ядки да преминават по-бавно през хранопровода, постоянно се притеснявам, че става дума за рак, а лекарите казват, че е рядко срещано заболяване и се случва най вече при по-възрастни хора, но аз не спирам да се притеснявам защото дядо ми си отиде от тази коварна болест и не спирам да мисля, че може да е наследственно.
    от Нана | 19.09.2019 10:19

А, каква роля играят лекарствата, които са инхибитори на протонната помпа и при дълъг прием как действа на организма, заздравява лигавицата или просто помага на тази протонна помпа да не връща стомашно съдържимо?
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2019 08:26

Да, има отношение рефлуксът, но не е задължително при всеки рефлукс да се развие процес на канцерогенеза.
  • Дисфагия
    от Нана | 18.09.2019 20:23

Здравейте, имам питане относно дисфагията, знам, че е нормално да се появи при стрес, но всеки път се плаша, че може да е нещо лошо, имам срч и рефлукс, зная, че рефлукса може да доведе до онкологично заболяване на гърлото и хранопровода, зная, че рисковите фактори са тютюнопушене и алкохол, аз не употребявам никое от тях, но питането ми е дали заради рефлукса, шанса за заболяване е много по-висок и може ли да се различи дисфагията от стрес или заболяване?

Напиши отговор