Очи, уши, нос и гърло | Притеснен

Напиши отговор
  • RE: Притеснен
    от д-р Цончев | 02.10.2019 18:17

Според мен имате възпаление на гърлото, което с подходящо лечение постепенно ще премине. Не виждам нещо страшно в цярото това описание. Понякога гърлените възпаления протичат по-затегнато.
    от Nadejda Marinova | 01.10.2019 11:50

Някое компетентно лице може ли да се изкаже по въпроса :) Благодаря!
    от Nadejda Marinova | 30.09.2019 15:05

Др Цончев, ще се радвам да ме насочите :) Благодаря Ви!
    от Nadejda Marinova | 30.09.2019 12:24

Продължение на поста...Двама гастроентеролога ми назначиха рентген с каша за ГЕРБ (не съм правила още) и хеликобактер (фекална проба-отрицателна), ендокринолог - всичко наред, гинеколог - лечение на бактерия и мазане на раничка, отидох пак на друг УНГ- назначи скенер на синуси, всичко е наред там, освен изкривена преграда...Образните диагностици ме насочиха към пулмолог, но нямам кашлица, храчки и задух...Имам гингивит, но не мисля, че е от венците, защото не виждам кръв по тях...Според Вас какво може да е вече? Отчаяна съм отвсякъде, пия Дицинон за кръвоспиране, ако е от капиляри, но не спира...Махнаха ми папиломче в устата, сега чакам резултат от хистология, лекарите УНГ и четиримата специалисти не виждат лезии по лигавиците и в гърлото...Моля Ви, дайте ми съвет
    от Nadejda Marinova | 30.09.2019 11:54

Здравейте, всичко започна май месец тази година (2019г.), боля ме гърлото по-надолу в дясно, мина ми и тръгнах на екскурзия до Прага със самолет, започна едно парене в дясното ухо, неистово, посетих УНГ, каза ми, че имам хроничен фарингит и леко гранулирано гърло, изписа ми тонзилотрен за смучене един месец по схема, няколко дни след приема на тонзилотрена, забелязах сутрин кръв в слюнката, беше тъмна като застояла, започнах да ставам през нощта да плюя, за да видя има ли и имаше :/, отидох на друг УНГ за втори консулт и ми изписа ИСЛА за смучене, за да ми омекотява лигавицата, започна едно отвратително парене в гърлото и го спрях това, мина ми паренето, но остана сухота в гърлото и кръвта в слюнката, казах на първият доктор УНГ и той каза, че се пукали капиляри и това било, пуснах кръвни изследвания, от тях лимфоцитите ми бяха събсем леко занижени, говорих с ЛЛ и ме прати на хематолог, отидох с ДКК и коагулация, всичко каза, че е наред, от там тръгнах на гастроентеролог...
    от иван | 14.09.2019 12:27

Същото става от време на време като гледам тв и има надписи с бели букви. Или като гледам копчетата на клавиатурата на телефона и като мигна няколко пъти св оправя и после пак св появява и така неусетно се оправя и спира и неусетно се появява.
    от иван | 14.09.2019 12:26

Да допълня прозрачния образ не е с размера на ключа и цвета а е само в горната част като станах от леглото и се приближих до него се махна образа.
    от иван | 14.09.2019 12:23

Последно време забелязвам прозрачен образ на определени обекти. Примерно ключа за вратата е сив и от времв на време като гледам към него виждам прозрачен образ. Същото св случва ба 2 пъти когато човек носи бяла тениска или някой предмет е светъл и над ръба се вижда пак такъв прозрачен образ. Всичко винаги е ставало през деня. По същото време когато виждам така ключа за вратата лато си погледна примерно пръстите на ръцете си ги виждам нормално. Нормално ли е всичко това.
    от д-р Цончев | 08.09.2019 19:44

Нормално е не се притеснявайте.
    от иван | 08.09.2019 17:57

И последно когато гледам тв или на телефона клип или снимка и всичко си виждам безпроблемно
    от иван | 08.09.2019 17:47

Забравих да допълня бях на очен лекар преди месец но тогава това нещо не ми беше нашеправило впечатление . Напрсвиха ми пълен преглет със бая уреди и капки ми сложиха и се оказа че имам астигматизъм 1 на едното око и 1,25 на др око. Та да се върна на въпроса нормално ли е така като са ти влажни или сухи очите така размазано и разтеглено и леко двойно (примерно на числото 16 виждам съвсем леко долната част още 1 път под истинската част на числото и като мигна св оправя и пак е само като са ми влажни или сухи очите) да виждам като гледам само върху всякакъв вид екрани а като гледам обикнлвени предмети като бутилки коли и тн всичко е наред
  • Притеснен
    от иван | 08.09.2019 17:10

Здравейте, искам имам следния въпрос. Нормално ли е от време на време да виждам размазано ( то нв е точно размазано и се едно разтеглено) примерно часовника на телефона или буквите на клавиатурата. Забелязвал съм че става когато са ми влажни очите или като са много сухи. ВИНАГИ КАТО МИГНА СЕ ОПРАВЯ ВЕДНАГА И СЛЕД 4 5 СЕКУНДИ ПАК ТАКА. Има дни по цял ден нищо ми няма. Това става само каъо гледам Тв или телефона. Всички другк предмети нвзависимо колко са ми мокри или очите си ги виждам идеално без проблеми. Нормалнл ли е всичко това

Напиши отговор