Очи, уши, нос и гърло | Хипертрофия на максиларната лигавица

Напиши отговор
  • RE: Хипертрофия на максиларната лигавица
    от д-р Ралица Правова | 26.06.2019 20:45

Да, изкривената носна преграда не е временно състояние. При пациенти с чести оплаквания, поради изкривяването се препоръчва оперативна намеса, но ако не Ви създава проблеми често - може да остане така.
    от sh1k3ra | 26.06.2019 14:02

Надявам се да ми мине само с този ГелоМетрол, защото друго не пия. И капки не използвам, тъй като от Ксилометазолина хремата ми обикновено се обостря, макар да чувствам облекчение на момента. Главоболието продължава и е ужасно. Дано бързо го преборя този гаден вирус и добре че не е нещо страшно!
    от sh1k3ra | 26.06.2019 13:55

Много ви благодаря!
    от д-р Цончев | 25.06.2019 19:41

Имате възпаление по типа на ринита. С подходящо лечение за няколко дни ще мине.
  • Хипертрофия на максиларната лигавица
    от sh1k3ra | 25.06.2019 17:56

Здравейте, от 3 дни съм с болки в гърлото (което вече минава) и с хрема, но не нормално протичаща. Носът ми е запушен главно вляво, като си поема рязко въздух през носа, изпитвам силна болка в главата, същото е и при навеждане и силно извъртане на главата вляво. Дори носът да е отпушен, говоря носово и липсва обоняние. Имах съмнение за синузит, тъй като и преди ми се е случвало да ме боли така глава при хрема като се наведа надолу. Като легна да спя на лявата страна, се запушва лявата ноздра и обратно. Често спя с отворена уста. Като дете са ми отстранили третата сливица. Направих си рентгенова снимка, на която пише "хипертрофия на максиларната лигавица". Отидох със снимката при моя личен лекар, който не ми обясни какво всъщност означава тази диагноза. От преди знам от УНГ, че имам изкривена носна преграда и не знам това свързано ли е? Временно състояние ли е или постоянна диагноза? Изписа ми ГелоМитрол за втечняване на секретите и това беше. Ако може вие да ми отговорите на въпросите

Напиши отговор