Очи, уши, нос и гърло | Суха кашлица(дразнене в гърлото)

Напиши отговор
  • RE: Суха кашлица(дразнене в гърлото)
    от Niki | 21.06.2019 22:51

Простете,че съм Ви отговорил толкова надълго и странични неща добавил,просто реших да кажа всичко,че да няма нещо общо. Просто не се чувствам така както искам да се чувствам и за това идва едно притеснение,дали не е нещо по сериозно. Има ли място за притеснение? Гледам да не го мисля,защотот знам,че ще стане по зле ! :D Благодаря Ви много за отговора и моля да ме извините! :) Поздрави
    от Niki | 21.06.2019 22:49

Здравейте, д-р Правова! Моля да ме извините за късният отговор:) Написал съм лекарствата които съм пил,като забравих да напиша,че заедно с антибиотика ми бяха предписали и Микомакс ( 1 таблетка,но аз изпих 2 ) и също така си бях взел пробиотик... това са единствените неща които съм пил. Принципно не обичам да чета по интернет,защото преди години го имах тоя навик и се плашех,като чета..И сега като продължи повече се влязох да прочета пак. В началото на годината ме заболя 1 нощ зверски стомаха,като болката беше долу вдясно,направиха ми изледвания и имах покачени левкоцити(кръвна картина) и някакъв протеин в урината( не си спомням името).Предписаха ми лекарства 2-3 дена ходих леко прегърбен,но ми размина.. Същото нещо ми се случи още 2 пъти до момента,като единият път болката беше като първият път,а 3тият път беше лека и мина за 1 ден. Сега тая кашлица... минах така време дето ми излизаха различни неща ( 2-3 дена температура,после ми се виеше свят и накрая си остана кашлицата).
    от д-р Ралица Правова | 20.06.2019 19:30

На фона на инфекцията е възможно да се е отключила алергична кашлица - към терапията добавян ли е бил препарат с противоалергично действие?
  • Суха кашлица(дразнене в гърлото)
    от Niki | 19.06.2019 19:37

Здравейте,преди доста години бях влязал да напиша във форума и сега пак ще ми се наложи.Ще гледам набързо да напиша и обясня,защото едва ли някой му се чете особенно дълго обяснение! Та преди месеца и половина се разболях ( температура,хрема,oтпадналост),но бързо се възстанових с домашни неща+нурофен стоп колд.Обаче почнах да кашлям,особенно нощем.Издържах определно време ама реших да отида на лекар и ми предписаха - Таваник(7 дена),Тантумверде за смукане и инхалация с лайка, но за жалост кашлицата си остана та на следващият преглед - Рупафин,Тавипек(хапчета) , но уви кашлицата си продължи..та последното беше да си пия Рупафина+сироп който потиска кашлицата(започваше с "Д" си мисля ,но не си спомням името),но няма разлика дали ги пия или не...Тааа още си продължавам да кашлям и е доста дразнещо.Кашлицата е главно нощем и е суха,като усещам дразнене в гърлото.Пуснаха ми изледвания кръв + снимка синуси, ако са нужни ще ги кача,просто нямам оставащи символа.Благодаря и дано разбрано е нап

Напиши отговор