Очи, уши, нос и гърло | Странна мътнина в окото

Напиши отговор
  • RE: Странна мътнина в окото
    от д-р Цончев | 14.02.2019 11:00

Не виждам някакво притеснение при така описания ппроблем.
  • Странна мътнина в окото
    от Stanislav | 12.02.2019 17:05

Здравейте, от около месец и половина - два имам следния очен проблем. При игра на футбол с предпазни очила (тип Едгар Давидс) с диоптър (4 и 4.25 диоптъра късогледство на двете очи), при удар с топката отблизо и отдолу нагоре, долната част на предпазната рамка ми се наби отдолу в двете очи, и в долната част на лявото око ми се появи странна мътнина/замъгляване, която се появява ако влизам от помещение с ярка светлина на по-тъмно/приглушена светлина - нещо подобно на начина, по който се замъгляват очилата като влезеш от студено на топло, но само в долните 30% на полезрението ми, и в момента, в който окото се напасне към светлината, мътнината изчезва (в рамките на секунди). Веднага отидох на преглед в Ресбиомед, гледаха ме с Голдман и ми казаха, че всичко е наред, няма отлепване на ретината, както и няма "слаби зони" с риск от отплепяне. С течение на времето замъгляването намаля, повява се в много по-редки ситуации, макар и да не е изчезнало на 100%. Забелязах обаче други промени - от време на време ми се появяват движещи се светулки в ъгъла на полезрението (пак за секунди), отделно в другото око (дясното), ако се напъна много силно да си издухам носа например при настинка, ми се появява пак за секунди нещо като черно перде отдолу нагоре в окото (пак за секунди, в около 20% oт зрителното поле). Отделно, сутрин като се събудя и започна да мигам усилено с едно око в посока на осветената светла стена до мен, виждам нещо като концентричен кръг с черни контури, все едно си виждам кръвоносните съдове в окото проектирани върху стената. Дали са нормални тези усещания, имайки предвид, че травмата ми беше преди около 2 месеца и може би не е все още напълно отшумяла, или трябва да правя и други изследвания? Проблеми със зрението иначе нямам никакви - с очилата си виждам супер ясно, периферното ми зрение също е ок. Благодаря предварително!

Напиши отговор