Очи, уши, нос и гърло | Остро, краткотрайно, пробождащо дразнене в гърлото

Напиши отговор
  • Re: Остро, краткотрайно, пробождащо дразнене в гърлото
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.04.2018 20:29

Обикновено се вижда от лекаря - лигавици, секрети и т.н.
    от Плам | 27.04.2018 08:47

Благодаря за мнението д-р Цончев. А как се очаква да се диагностицира фарингита ( по принцип и в частност при мен), след като нямам никакви странични симптоми ( затруднено преглъщане, кашляне, кихане, лека температира и др. подобни ) освен споменатите от мен дразненния 5-6 пъти дневно. p.s. Докато чакам да отида на специалист, описаните от мен "болежки" изчезнаха напълно отняколко дни. Нядявам се да е трайно.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2018 13:43

Това при фарингит се наблюдава обикновено...
  • Остро, краткотрайно, пробождащо дразнене в гърлото
    от Плам | 19.04.2018 16:28

Здравейте. За обща представа ще кажа, че съм мъж, на 45г., 90 кг, 193 см., не пуша (вече 8г.), вечер пия по една ракия ( като повечето мъже, предполагам ), а кръвното ми е малко над нормата – 140/90, но пия хапове. И така: преди близо месец ( всички проблеми започват винаги месец назад ) усетих внезапно, остро, пробождащо дразнене в гърлото, което продължи 20-30сек. Не мога да сравня болката с подобна, която съм изпитвал, за да дам по-добра представа. Естествено не му обърнах внимание, закашлях се, дискомфорта ми отмина и толкова. Скоро след това „дразненето“ се появи пак, и след няколко дни пак, и пак. Преди 2-3 седмици забелязах, че проблема всъщност си е вече част от мен, защото се появи и през нощта. Дали „дразненето“ ме събужда през нощта не знам, но го усещам и през нощта. До сега не съм установил някаква закономерност в появата на „дразненето“. Появява се на случен принцип – може днес да се появи 3 пъти, а може и да не се появи. До скоро имаше дни в които нямах проблеми, но май вече е ежедневие. Пробвах няколко хапчета за смучене, но без ефект. Понякога „дразненето“ е толкова силно, че изпитвам затруднение с преглъщането и се налага да се изкашлям силно с надежда да „прочистя“ гърлото, но безуспешно. Знам ,че по описаните симптоми е трудно да се каже ( да не кажа невъзможно ), но поне ще съм запитал повече хора. Моля за помощ. Благодаря на всички отзовали на помощ. p.s. Поради „съвършенствата“ на здравната ни система, не мога да отида на лекар преди началото на м. май, защото направленията били изчерпани. Ако аз кажа, че съм изчерпал здравните си вноски този месец - какво ли ще стане. но това е друга тема.

Напиши отговор