Очи, уши, нос и гърло | Базалноклетъчен карцином и зачервяване на окото

Напиши отговор
  • Re: Базалноклетъчен карцином и зачервяване на окото
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.04.2018 21:54

Възможно е да става въпрос за рецидив на мястото на първото образувание. Водете го на специалист своевременно
  • Базалноклетъчен карцином и зачервяване на окото
    от Goroger | 12.04.2018 20:15

Здравейте, става въпрос за дядо ми.2014та година по телефона ми каза че имал рана до окото която не зараствала.Не го помислих за нещо сериозно,по начина по който ми го обясни.След месец успях да го накарам да отиде на дерматолог(при него това е трудно,защото живее в село до Ловеч,а за специализиран преглед трябва до Плевен да пътува).Откриха базалноклетъчен карцином най ранен стадий в близост до окото(на снимката ще видите).На прегледи след тая операция отказва да ходи,защото щели да го ослепят. Сега се връщаме 2018та година.От март се оплаква от "глождене" и дразнене на окото,усеща че имало чуждо тяло.За Великден като си дойдох му взех изкуствена сълза да капе за дразненето.Видях в какво положение е окото му.След часове убеждение се реши да отиде на лекар в Плевен,но в края на месеца.Днес ми се обади да каже в ъгъла окото започнало да се зачервява(в левия ъгъл до операцията).На снимките това не е зачервено още но се вижда нещо като мехур в самото око,точно там се било зачервило.Според Вас може ли да става въпрос за туморно образувание,развило се в самото око или това е защото окото се притиска и дразни от това чуждо тяло,което усеща.Просто искам да знам какво да очаквам докато отиде на лекар.Други оплаквания които да свързва с очите няма,вижда добре.За базалноклетъчния карцином чета че рядко метастазира,но ако се окаже че се е върнал прогнозата влошава ли се много ? Благодаря предварително Снимките са правени на 10 април 2018. Link alt="Link /> Link alt="Link />

Напиши отговор