Очи, уши, нос и гърло | Обяснение на Резултат от Образно Изследване На Синуси

Напиши отговор
  • RE: Обяснение на Резултат от Образно Изследване На Синуси
    от Krisstina | 21.08.2019 13:57

От изкривена носна преграда и задебелена лигавица може да имате затруднено дишане но, при наличие и на храчки е възможно да имате и бактериална инфекция в допълнение. Изследвайте си секрет от носа и гърлота за микробиология и изолирайте причинителя.
    от Нася | 21.08.2019 12:00

Възможно ли е от там да са ми храчките и заглъхване то на ушити?
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:36

Имате изкривена носна преграда и задебелена лигавица на носната кухина.
    от Нася | 18.08.2019 22:59

Здравей те. От едно известно време ми заглъхват ушите. Ходих на УНГ той ми направи скенер и ето и резултата: хипертрофия на лигавицата в носни конхи с девиация на септум нази надясно. интактни мастоиди. Може ли да ми кажете какво означава това. Благодаря!
  • Re: Обяснение на Резултат от Образно Изследване На Синуси
    от д-р Цончев | 04.04.2018 21:05

Има данни за възпалени синуси и за стеснени ходове.
  • Обяснение на Резултат от Образно Изследване На Синуси
    от Юлиан Куртелов | 03.04.2018 11:55

Здравейте, от много време имам проблеми с носа. Постоянно усещане на запушен нос, трудно дишане през носа и ужасно много секрети. Днес най-накрая успях да отида при лекар, който каза че имам много сериозно изкривяване на носните канали (вероятно следствие на доста счупвания на носа), в допълнение ме прати да си направя ренген на синусите за да види, какво е състоянието там. Отидох, направих снимка и заедно с резултатите се върнах при него, но той вече беше отишъл на някъде и не можах да му дам резултата, да каже какво трябва да направя. Преди снимката, каза, че сигурното е, че имам нужда от операция заради носните кухини. Моля, някой който има понятие от терминологиите, да ми помогне с обяснението на резултата, преди да имам възможността да го дам на някой специалист. Благодаря ви Резултат от Образното изследване: H1965 Рентгенографски данни за двустранен хроничен максилит; стеснен десен носен ход; Отделени фронтални клетки- лява и дясна

Напиши отговор