Очи, уши, нос и гърло | Парене, обложен език, метален вкус.

Напиши отговор
  • RE: Парене, обложен език, метален вкус.
    от Миа | 05.04.2019 23:03

Лина, сега виждам,че сте писала. Сигурно вече сте били на лекар. Какво казаха ? Как сте сега?
  • RE: Парене, обложен език, метален вкус.
    от Lina | 03.12.2018 11:20

Добър ден , бих искала да попитам от около няколко месеца имам две подутини от лявата страна на езика , понякога са силни изразени , а друг път не се забелязват много , не ме болят , ни ми е неприятно , бихте ли споделили калво може да е понеже не съм в България , ходих на лекар тук и те ме пратиха на специалист уши , нос , гърло , но апойтмена ми е чак за следващата година
  • Re: Парене, обложен език, метален вкус.
    от д-р Цончев | 28.05.2018 17:15

Отговорът и на свата въпроса според мен е по-скоро не.
    от Миа | 26.05.2018 17:59

Благодаря Др. Цончев ! Днес забелязах нещо друго, което се надявам да не е друг проблем. От ляво (където и неврофиброните са по изразени) на мястото на вече извадения ми мъдрец има ново връхче от зъб. Възможно ли е на мястото на изваден мъдрец да никне нов !? И какво е най-правилно да направя (освен да отида на зъболекър) да се вади отново или да си стой ако не прави проблеми. И нещо много важно за мен, според вас, може ли да имат връзка извадените ми мъдреци с тези неврофиброми?
    от д-р Цончев | 23.05.2018 20:45

Находката е доброкачествена според това заключение - неврофибром.
    от Миа | 22.05.2018 21:43

Link Здравейте Др.Цончев, не успявам да кача снимки за съжаление. Тук във форума намерих човек който е имал почти същите притеснения като моите. Kirilov 94 - пъпчици накрая на езика. Опитах да поставя поне неговата снимка като ориентир,но незная дали успях. При мен тези"пъпчици" са доста изпъкнали (от ляво повече) и са около 4-6 бр. На 11.05 бях на преглед в клиника за лицево-челюстна хирургия. Взеха ми материал за биопсия : една от пъпчиците и също малко от бялата тапичка на гърлото,която е там също от март може би (тогава я видях)Днес получих резултата. Ще напиша какво точно пише и Ви моля ако е възможно да обясните какво точно е това,какво го провокира за да е там и какво е най-добре да правя за в бъдеще с цел подобрение. Професорът там ми каза само след 3 месеца да отида отново на преглед. Ходих в немска клиника, надявам се наименованията на диагнозите да се пишат еднакво : От езика : Kleines (малък) polypöses benignes (доброкачествен) Neurofibrom. Resektion in sano (RO) От бялата тапичка : Pharyngealschleimhaut (фарингеална лигавица)mit einem kleinen (с един малък)polypösen hyperplastisçhen Lymphfollikel И накрая пише : Kein Anhält für Malignität Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 06.05.2018 14:45

Качете снимките като jpg на сайт за свободно качване на снимки и ми дайте ония URL.
    от Миа | 03.05.2018 15:50

Здравейте Др.Цончев. За съжаление незная как се качват снимки тук. Форматирах снимките (5 бр.) на PDF формат и ги качих,но сега щом опитах да ги отворя не става директно. Нужно е да се копират и поставят на браузера-тогава се виждат. Надявам се да можете да ги погледнете. Тези снимки са ми направени от зъболекаря ми, който няма представа какво може да е това,а е зъболекър с практика около 30 години. УНГ - казват,че може да е от зъбите (но проблема е по-скоро към гърлото.Дано можете да дадете някакво предположение и съвет. Благодаря предварително.
    от Миа | 03.05.2018 15:38

file:///C:/Users/Georgiev/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/IMG-20180503-WA0000.PDF file:///C:/Users/Georgiev/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/IMG-20180503-WA0001.pdf file:///C:/Users/Georgiev/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/IMG-20180503-WA0002.PDF file:///C:/Users/Georgiev/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/IMG-20180503-WA0003.PDF file:///C:/Users/Georgiev/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/IMG-20180503-WA0004.pdf
    от д-р Цончев | 17.04.2018 21:54

Прикачете снимка да видя дали наистина имапроблем
    от Миа | 11.04.2018 12:43

Много благодаря ! Продължавам с отварата от тетра и лайка - за гаргари. Но от какво е възможно, според вас, да се подуват папилите (от страни на езика) и да стой така като подпухнал ? Доста време стана вече без съществена промяна.
    от д-р Цончев | 10.04.2018 21:09

Продължавайте с гаргари и жабуркане с антисептични и билкови разтвори. Трябва постепенно да се оправи проблема.
    от Миа | 07.04.2018 22:10

Благодаря Ви Др.Цончев.Не,нямам никакви признаци на настинка. Снощи отново не спах спокойно заради пресъхване и езика ми от ляво някак го чувствах подпухнал и ми,,пречи,, Сутринта видях,че местата на зъбите ми са се отбелязали по двете страни,особено лявата. Прилича ми на леко отекъл. Незная как се качват снимки тук иначе бих качила снимка на подутите папили от ляво на езика (които ми ,,пречат"). Всъщност и от дясно са така, но по малко се усещат. Опитвам се да си помогна сама с чайове, гаргара, редовно почистване на езика от налепи и като цяло поддържане на висока устна хигиена, но за сега немога да открия решението. Ходих,разбира се на УНГ и то не веднъж, но толкова повърхностни прегледи не бях виждала (не съм в България).Ще ни бъда много благодарна, ако можете да ме насочите какво да правя.
    от д-р Цончев | 04.04.2018 20:35

Температура, втрисане, кашлица имате ли?
  • Парене, обложен език, метален вкус.
    от Миа | 31.03.2018 19:37

Здравейте! От 3 седмици имам проблем с езика и устната кухина.Езика ми е все обложен (в бяло-сив цвят).Имам метален вкус,а понякога вкус на химия,лекарства или просто много горчив, а не съм вземала лекарства от години.Постоянна сухота, до толкова, че немога да спя от нея и металния вкус през нощта. Днес забелязах, че рецепторите ми от двете страни (към гърлото)на езика са изпъкнали и разбрах защо все чувствам някакво подуване в гърлото, всъщност по цялата дължина от двете страни на езика той е някък неравен и стои като че ли съм го ,,киснала във вода" От ляво след сливицата имам някаква бяла точка-като дебела пъпка с бял мъх - тя не ме боли и не ме притеснява. Понякога ми ,,горят,, устните или езика (обикновено за около 30-40 мин.) Друг път езикът ми е изтръпнал за по-дълго време. Ако някой е имал или има моя проблем, ще се радвам,ако сподели. Др.Цончев, бих се радвала да прочета вашето компетентно мнение, на какво ли си дължи това състояние?! Предварително Ви благодаря !

Напиши отговор