Очи, уши, нос и гърло | Klebsiella pneumoniae

Напиши отговор
  • RE: Klebsiella pneumoniae
    от Kremena | 03.10.2020 13:07

Открихте ли начин да елиминирате тази бактерия от гърлото, мъжът ми опитва с какво ли не ,включително няколко вида антибиотици от антибиограма и нищо... Същите оплаквания + увеличен лв на врата от началото на годината.
  • Re: Klebsiella pneumoniae
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.02.2018 20:51

Принципно това е една доста упорита гадина. Трябва да се лекува докато се ликвидира
  • Klebsiella pneumoniae
    от Ivan | 20.02.2018 02:23

Здравейте, искам да ви попитам някой сблъсквал ли се е с тази бактерия? На мен ми бе изолирана в гърлото преди година и нещо. Два пъти се опитвам да я моря с антибиотици, предписани на база антибиограма, но въпреки това продължава да си вирее непокътната. Създава ми изключителен дискомфорт. Имам постоянни болки в лявата част на гърлото, лявото ухо, лявото око също, лявата част в основата на езика ми е често чувствителна, както и главоболие и чувство за световъртеж и замаяност. Сякаш някъде събирам гной и болката постоянно се мести, но винаги е от ляво. На антибиограмата изписва, че е чувствителна на дадени антибиотици и въпреки това след приключване на приема им нещата са по старо му. Последно пих Авелокс, а преди това честно казано дори не си спомням. Сега започнах да приемам сребърна вода, понеже четох, че има някакъв ефект. Препоръчаха ми също Респивакс, но мисля че той се пие за превенция. Не знам до колко би имал резултат при наличието на тази бактерия. Всякакви съвети и мнения са добре дошли. Бъдете здрави!

Напиши отговор