Очи, уши, нос и гърло | Излекувал ли се е някой от Ауреус в гърлото и носа?

Напиши отговор
  • RE: Излекувал ли се е някой от Ауреус в гърлото и носа?
    от Krisstina | 18.10.2019 23:13

Албена, трудно може да се обясни накратко какво са бактериофагите и как действат. Потърсете информация в интернет, има достатъчно информация, например с “комплекс с бактериофаги” в гугъл
    от AlbenaNikolova | 10.10.2019 09:01

Здравейте, дъщеря ми има стафилококи ауреус в носа и гърлото. Проблемът е от 5 години. Пробвали сме всички възможни лечения заедно с имуностимулиращи терпии. Резултат няма. При нея се проявява обилна задна хрема с жълт секрет, зверска спазматична кашлица и повръщане на секрет. Имало е временно отшумяване. При нея стафилоките са чиста култура. Вече са резистентни на всички антибиотици вкл. на Mupirocin. Може ли някой да ми обясни малко повече за бактериофагите. Има ли някой, който е успял да се излекува? /пробвали сме и хомеопатия, безрезултатно./
    от Krisstina | 26.07.2019 14:33

Инхалация с комплекс от бактериофаги ги трепе безпощадно гадните бактерии, казвам го от опит ????
    от Atanasov | 24.07.2019 12:49

Тайна излекувахте ли стафилококите?
  • Re: Излекувал ли се е някой от Ауреус в гърлото и носа?
    от Тайна | 16.01.2018 20:50

Дали ще бъде добре ако направя така, Бактробан в носа и антибиотик на таблетки едновременно?
    от Тайна | 29.12.2017 23:26

Здравейте и благодаря за включването! Каква е причината в промяната на мисленето на специалистите относно мазилата?
    от д-р Александра Игнатова | 29.12.2017 23:03

Здравейте! Да, много хора са безсимптомни носители на бактерията и в действителност на антибиотично лечение подлежат тези от тях, които имат оплаквания - а не всички! Въпросното лечение се провежда с препаратите, на които изолираната при пациента бактерия е чувствителна. Относно мазането с различни препарати, в днешно време сериозна част от УНГ-специалистите са променили мнението си и не го препоръчват. Успех!
    от Тайна | 29.12.2017 14:08

Ми на мен ми създава проблеми, както физически така и социални. И така от една година насам. Та аз си мислех да комбинирам антибиотик на таблетки и бактробан за мазане, също мисля да почна да взимам витамини, да си подобря храненето, да се мажа и с мед, също ще взимам с стафилококцинум, естествено и стрепсилс и то има един засилен форте ли как го водят. Супер много ми се иска да ги пропусна тези антибиотици, че миналата година пих доооста ама какво да се прави... Д-р Цончев, благодаря за включването, ако можете и вие да ни напътствате със съвети ще сме много благодарни. Говоря в множествено число защото доста хора имат такъв проблем.
    от Erssas | 29.12.2017 12:25

Хомеопата ми каза че 40% хората са имат тази бактерия. и стои там без създава проблеми
    от Тайна | 29.12.2017 11:48

Няма какво да се плашите, просто искам да знам как да подходя по най-добрия начин, на мен ми беше правена антибиограма всичко беше S освен два пеницилина. Само аугментин от пеницилините ми е S. Мисля края на пролетта, началото на лятото да си направя лечението, че тогава се засилва имунитета и почвам подготовката от сега. Иначе да имам дискомфорт в гърлото, дразни ме, храчки имам сутрин, сух ми е езика. А пък за носа - намалено обоняние, сутрин ми е обикновенно запушен и понякога имам жълтеникави сополи... но всичко е точно, както се казваше в една песен. Само едно ще ви кажа, няма какво да се вайкате и да се плашите, трябва да се подходи стриктно и умно.
    от д-р Цончев | 28.12.2017 21:24

Стафилококите с хомеопатия няма да се повлияят. В случая е важна симптоматиката - ако имате данни за възпаление - АБ. Ако не - може да се използват локални средства от вида на антисептиците
    от Erssas | 28.12.2017 14:54

ох ти ме уплаши !! Аз тъкмо сега почвам на Хомеопатия. Стафилококи ауреус в гърлото. Изписаха ми: СТАФИЛОКОКИНУМ 15 СН СТРЕПТОКОКЦИНУМ 15 СН ТОНЗИЛОТРЕН ТАБЛ. * 60 Не искам да пия Антибиотици. А ти според направена антибиограма ли изпи антибиотик ?
    Oтговор: –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– Гърлен и назофарингеален секрет Профил * * Изследване за патогенни микроорганизми (аеробни) Виж забележка Лаб No 14 Изследване за Candida Не се изолира Candida spp. Антибиограма с 6 антибиотични диска Лаб No 14 НЗОК Гърлен секрет Лаб No 14 Антибиограма GP67 Staph Профил * * [size=150]Изолиран микроорганизъм Staphylococcus aureus[/size] Лаб №14 Benzylpenicillin R Ampicillin R Amoxicillin R Amoxicillin-Acidum clavulanicum R Ampicilline-sulbactam R Cefalotin R Cefuroxime R Cefoxitin R Ceftazidime R Gentamicin S Tetracycline S Erythromycin S Azithromycin S Clarithromycin S Ciprofloxacin S Norfloxacin S Ofloxacin S Levofloxacin S Moxifloxacin S Vancomycin S Teicoplanin S Linezolid S Quinopristin/Dalfopristin S Tigecycline S Rifampicin I Trimethoprim/Sulfamethoxazole S Nitrofurantoin S Легенда: S (чувствителен) I (интермедиерен) R (нечувствителен); -- (не е залаган)
    от д-р Александра Игнатова | 28.12.2017 14:47

Здравейте! Имате ли оплаквания? Ако е изолирана тази бактерия би следвало да й е била приложена антибиограма - изследване, в което се установява към кои антибиотици е чувствителна и съответно с тях да се подходи. Успех!
  • Излекувал ли се е някой от Ауреус в гърлото и носа?
    от Тайна | 28.12.2017 10:07

Вижте сега, навсякъде тук е написано кой какви проблеми има и никой не пише как се е излекувал. Имам бактерии S. Aureus (баахти тъпите бактерии) пробвах хомеопатия, не стана. Пих един антибиотик Левофлоксацин и с него не стана (според мен трябваше да го пия по-дълго). Забелязвам, че като си намажа носа с мед и пия мед разтворен във вода сякаш, че има подобрение. Има ли някой който е преминал през това и може ли да каже полезни съвети и практики?

Напиши отговор