Очи, уши, нос и гърло | Цитомегаловирус IgG-Eclia (Положителен)

Напиши отговор
  • Re: Цитомегаловирус IgG-Eclia (Положителен)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.12.2017 21:21

Не ИгГ говори за траен имунитет. Нищо не трябва да лекувате.
    от Erssas | 28.12.2017 16:41

Oтговор "д-р Ал. Игнатова" post_id=237379 time=1514465180 user_id=78967: ИгГ са антителата, които говорят, че тялото ни се е срещало с този вирус и в случай, че отново се заразим с него те са тези, които ще реагират веднага.
    ако ИгМ - Отрицателен и ИгГ - Положителен това означава ли че сега имам вирус и трябва да лекувам или ?
    от д-р Александра Игнатова | 28.12.2017 14:46

ИгГ са антителата, които говорят, че тялото ни се е срещало с този вирус и в случай, че отново се заразим с него те са тези, които ще реагират веднага.
    от Erssas | 23.12.2017 20:01

Четох, че IgG е отминала инфекция ? а тука пише говори за носителство и прекарана инфекция. Остава доживот. :shock:
    Oтговор: анти CMV IgM – при съмнение за остра инфекция анти CMV IgG – говори за носителство и прекарана инфекция. Остава доживот.
    от Erssas | 23.12.2017 19:47

направете още едно изследване в дрuга лаборатория
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.12.2017 20:39

Ето тук сме писали повече по въпроса Link
  • Цитомегаловирус IgG-Eclia (Положителен)
    от Dobri | 19.12.2017 15:23

След дълго ходене по лекари и куп иследвания. Днес личният ми лекар ми назначи това иследване което не се поема от здравната каса и аз реших да го направя. УНГ ми беше казал фарингит направих си гърлен секрет и АСТ но са отрицателни. Както и да е сега пия антибиотик за уж фарингита който се оказа вирусна инфекция от слаб имунитет. Питането ми е дали сте запознати с това иследване Цитомегаловирус IgG-Eclia и какви мерки за напред трябва да взема. Личния ми лекар ми каза повече плодове и зеленчуци и изопринозин за 6 месеца след което каза че всяка година ще трябва да се ваксинирам против грип. Притеснено ми е защото в интернет не откривам много информация за този вирус и не знам дали трябва да го взимам супер насериозно както сега и съм се паникйосал. Прикачвам снимка от иследванията: Link alt="Link />

Напиши отговор