Очи, уши, нос и гърло | Намаление на слуха в едното ухо.

Напиши отговор
  • Re: Намаление на слуха в едното ухо.
    от д-р Цончев | 13.12.2017 22:28

Не съмспециалист по въпроса, но тези средства се използват в плана на лечение на такива проблеми.
    от Филип | 11.12.2017 10:19

Благодаря за отговора. Слуха се оправя напълно за 1-2 дни, след което отново се влушава. Според симптомите имате ли представа дали лечението което прилагам в момента е адекватно ?
    от д-р Цончев | 09.12.2017 21:39

Вероятно ще трябва да попиете лекарства още известно време. Трудно е да се каже за колко времеще се получи пълновъзстановяване
  • Намаление на слуха в едното ухо.
    от Филип | 06.12.2017 14:52

Здравейте, Ще бъда благодарен за съвет. На 19.11.2017 се събудих с много намален слух в дясното ухо, като проблема беше придружен със силно пищене в ухото. На другият ден отидох на преглед където ми направиха аудиограма и установиха че слуха ми е много зле и трябва да постъпя в болница за вливания и че има увреда на слуховият нерв, като това състояние се нарича внезапна глухота. Реших да пробвам с лекарства но на следващият ден положението беше още по-зле и постъпих в болница за вливания. След второто вливане започнах да чувам, макар и много изкривено и "лошо" звуците. След 4-тото вливане вече се чувствах добре и слуха ми се беше възстановил. Следващите два дни всичко беше наред, като след това отново започна да ми намалява слуха и да не чувам нормално звуците. Отидох на преглед и ми изписаха да пия Cavinton, Nootropil и Nasic, като след околи 5 дни отново слуха се възстанови, но от вчера отново ухото ми заглъхна и не чувам добре звуците, въпреки че терапията продължава. Днес отново бях на преглед и лекаря ми каза, че е запушена евстахиевата тръба, което причинява проблема като ми каза да продължавам да пия лекарствата и капките за нос. В болницата ми правиха скенер на глава и средно ухо, както и изследвания като всичко беше нормално. Моля за съвет, тъй като за мен е малко странно, че състоянието се оправя за 2-3 дни, след което отново се влушава.

Напиши отговор