Очи, уши, нос и гърло | Проблем с клепачи

Напиши отговор
  • Re: Проблем с клепачи
    от Димо Колев | 16.03.2018 15:14

Изследвали ли сте киселинност на кръвта и калций? Възможно е да има повишена алкалност и вследствие недостиг на калций, поради което нервните импулси не се предават коректно към мускулите. Опитайте по лъжица натурален ябълков оцет разтворен в чаша вода, 2 пъти дневно в продължение на седмица..
    от Веселина Петрова | 15.02.2018 18:44

Благодаря, и аз се надявам да помогне ,че вече 4-ти месец се тормози по лекари :(
    от jerrymaguire | 15.02.2018 14:17

Стискам палци... Дано това помогне на мъжът Ви и всичко да приключи :)
    от Веселина Петрова | 15.02.2018 14:09

Днес за пореден път беше на консултация с лекар.Изписаното лечение не повлия на синусите и се налага оперативно лечение.Има записан час на 15.03. :(
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2018 21:31

Да, тъй като слъзните канали минават край тях
    от Веселина Петрова | 27.01.2018 22:23

Благодаря.Личната сподели ,че всички синуси са запушени и изписа лечение за тях.Но възможно ли е проблема с очите да е от синусите?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.01.2018 21:40

Няма нещо притеснително на това ЯМР.
    от Веселина Петрова | 26.01.2018 17:38

Здравейте,имаме резултати от ЯМР Да смятам ли че всичко е наред? Link alt="Link />
    от Веселина Петрова | 12.01.2018 00:46

Очакваме одобрение от здравна каса за ядрено магнитния резонанс. Правиха изследвания и на щитовидната жлеза и там всичко е в норми.Има генетично заболяване Вертиго мисля че се казваше. Като малък не е бил от най- спокойните дена и ня няколко пъти е падал,като си е чупил веднъж ченето,а второто падане е било от 2-ят етаж на училищните стълби.В следствие на падането е получил кривогледство и са го оперирали,но от тогава са минали повече от 20 години.Дали е възможно да се проявят последствия след толкова години? И има ли лечение Блефароспазма,ботокса четох ,че е временно решение. Хапчетата (Клонарекс) се спират по препоръка на невролог,понеже за почти два месеца,ефектът е 0 ,да не кажа че сякаш става по зле.Определено има и промяна в настроенито му,често се ядосва за най-малкото .:(
    от д-р Александра Игнатова | 11.01.2018 19:58

Здравейте! За съжаление няма как да се отговори със сигурност на тоз въпрос. Ето защо е хубаво, че ще предприемат изследването, за да може това предположение да се изключи. Във всеки случай новообразувание не е единственото възможно обяснение на симптомите. Дръжте ни в течение. Успех!
    от Веселина Петрова | 10.01.2018 00:42

Минахме въпросния преглед в Света Петка.Зрението му е на 100%,пращат го на ядрено магнитен резонанс на главата,за да отхвърлят тумор и да се види какво става ,казват че е нврологичен проблем и искат да видят какво става в главата му.Забелязали са и леки тикове в лявата част на лицето. Мъжът ми е силно притеснен и уплашен. При все ,че кръвната картина която му беше направена и всички показатели бяха повече от добри,възможно ли е да има някакво образование?
    от Веселина Петрова | 22.12.2017 00:39

Здравейте др.Ал. Игнатова . Продължава да пие хапчетата,незнам до колко ще имат ефект. На 8.01 има записан час в Света Петка (Варна) за преглед при специалист. В краен случай ще се подложи на операция. Благодаря за изказаното мнение :)
    от д-р Александра Игнатова | 20.12.2017 08:39

Здравейте! Аз тук чета, че новите му лекарства са някъде от 11ти декември? Т.е. десетина дни - дайте им още време. Иначе ако е от 1 месец - да, ако до месец-месец и нещо няма промяна, консултирайте се за евентуална смяна на лекарствата. Успех!
    от Веселина Петрова | 16.12.2017 21:00

Не е изморен,просто му се затварят клепачите,светлината го дразни.По спокоен е след като си направи студен компрес на очите.Записал е час при очен спациалист в Света Петка,след празниците. А може ли да ми дадете информация слад колко време може да се види някакъво подобрение,след приема на тези успокоителни.Знам,че някои действат с натрупване,но той ги пие вече повече от месец и ефекта е нулев.Един ден е добре,на следващия е зле... Забравих да спомена ,че като малък е претърпял операция на очите....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.12.2017 22:29

Защо лежи? Чувства се изморен ли? При тая натовареност според мен може да се очаква нещо подобно...
    от Веселина Петрова | 11.12.2017 08:31

Здравейте Др. Цончев. Не се засилва,по скоро се успокоява ,най вече когато е на тъмно. Миналата седмица беше отново на преглед и му изписаха други успокоителни -Клонарекс. До сега (близо месец) пиеше Атаракс + Баклофен и Магнерот. Притесняват ме тези хапчета които му изписаха,понеже четох че водят до зависимост,а и по скоро ги дават за лечение на епиепсия. Невроложката каза че е Блефароспазъм ,кото се е отключил на нервна основа. Мъжът ми е земеделски работник и покрай кампании е на работа от 7 сутринта до 22-23 ч. вечер.Явно и умората е допринесла. Сега ще пие новите хапчета по схема ,първите 4 дни по половин,после още четери дни по половин сутрин и вечер и още 4 дни пак по половин сутрин и вечер в съчетание с Баклофен. Има дни в които е малко по добре,но има и такиива в които по цял ден лежи.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.12.2017 21:36

Това засилва ли се във вечерните часове?
    от Веселина Петрова | 06.12.2017 23:46

Силно се надявам някой да се включи със съвет.Странното е че всички правениизследвания досега са перфектни,не чувства умора,няма диплопатия(май така беше)абсолютно никакви други симптоми,освен че му се затварят клепачите.Чувста ги тежки... :(
    от jerrymaguire | 06.12.2017 08:43

Вероятно някой от колегите лекари във форума ще се включат, но моля Ви, дръжте ни в течение, как протичат нещата с мъжа ви. Желая Ви бързо оправяне!
  • Проблем с клепачи
    от Веселина Петрова | 06.12.2017 01:24

Здравейте Пиша с надежда за съвет. От около месец-два мъжът ми (33г) има проблем с клепачите.Изразява се с често мигане или по точно затваряне.Все едно излиза от тъмна стая в светло помещение.По негови обясснения няма болки в очите,просто клепачите му се затварят.Ходил е при офталмолог,няма нищо нередно с очите,посети и невролог и от там имат съмнения за Блефарозпазъм,но нищо категорично.Изписаха му успокоителни и магнезии ,от които аз лично не виждам никакъв ефект.Кръвните изследвания са повече от добри,изследваха и щитовидната жлеза,там също всичко е наред. Към края на седмицата ще пускат изследвания и за Миостения... Моля да ме насочите към специалист или ... и аз незнам вече. Предварително благодаря!

Напиши отговор