Очи, уши, нос и гърло | Разкъсване на ретината

Напиши отговор
  • Re: Разкъсване на ретината
    от Petar Petrov | 23.12.2017 14:36

Във вторник бях на преглед, където откриха по едно "клапанче" във всяко око и го обработиха. Надявам се да няма повече. :) Благодаря за отговора и весели празници.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.12.2017 20:40

Още време ще трябва според мен за да се възстановите напълно
    от Petar Petrov | 18.12.2017 15:39

Здравейте отново. На 4ти декември ми беше последният контролен преглед, който показа, че всичко е наред. Бих искал да питам нормално ли е да виждам на тъмно сини точки в лявото око. Това става при движение. Също така като че ли днес леко ми се беше увеличила бялата мрежата пред лявото око. Дали вече над месец е достатъчно да се възстанови или още има риск. Все още спазвам ограничен режим. Благодаря.
    от Petar Petrov | 29.11.2017 22:18

Благодаря. Принципно на 4.12 съм на контролен. Ще видя какво ще каже докторката. Поздрави.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.11.2017 21:38

Би трябвало да се стабилизира състоянието вече, но ако се задълбочат оплакванията е добре да се направи контролен преглед.
  • Разкъсване на ретината
    от Petar Petrov | 29.11.2017 10:36

Здравейте, На 20 години съм и имам високо късогледство. На 08.11 с лазер ми бяха обработени разкъсвания на ретините на двете очи. По-големи бяха на лявото. На 22.11, 14 дни след интервенцията, ме прегледа наблюдаващата ме офталмоложка и каза, че всичко е наред и бавно ще излизам от това състояние. На лявото око имах гъста бяла мрежа, която вече се разсейва, а на дясното нямах никакви нарушения на зрението. Възможно е да си внушавам, но от вчера като че ли на тъмно виждам нещо като финна мрежа с дясното око. Като телевизор, който няма сигнал. Много е финна обаче и едвам забележима. Пазил съм режим през тези дни-без вдигане на тежко, без напъване и тн. Въпросът ми е достатъчни ли са тези 14 дни, за да позаздравеят руптурите и имам ли повод за притеснение за дясното око? Благодаря предварително.

Напиши отговор