Очи, уши, нос и гърло | Киста в максиларен синус

Напиши отговор
  • RE: Киста в максиларен синус
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:38

Доколкото съм наясно - все си е операция...
    от Selin Ra | 17.08.2019 16:18

Здравейте, д-р Цончев! През 2009 г. бях оперирана от кисти - 3 бр. в максиларен синус. Те са се образували от запълване канал на зъб. Бяха отстранени два броя. Третия остана и ми причинява дискомфорт. Има ли вече техника, която може да го отстрани механично, или изходът е отново операция?! Благодаря за отговора!
    от д-р Цончев | 26.07.2019 21:35

УНГ на първо рвеме, вероятно ще трябва да направите и снимка
    от Kim | 20.07.2019 21:37

Здравейте, от известно време усещам тежест и дискомфорт в левия максиларен синус. Сякаш напипвам и нещо като уплътнение. Специалист УНГ ли трябва да посетя? Много ми е притеснено да не се окаже нещо сериозно. Моля за съвет и насока.
    от д-р Ралица Правова | 02.06.2019 20:49

Да, използват се ендоскопски методи. В отделението по оториноларингология в Окръжна болница д-р Катя Кирова прилага метода.
    от hardboy | 02.06.2019 18:17

Към днешна дата вече използват ли ендоскопски методи?
  • Re: Киста в максиларен синус
    от д-р Цончев | 26.03.2017 13:50

До колкото знам - не.
    от чавдар | 18.03.2017 22:09

Благодаря ви Д-р Цончев! Преди две години се консултирах в Исул с Д-р Стоянов, но тогава не оперираха ендоскопски, а само Колдуел Люк и реших да се откажа. Имате ли информация дали вече оперират ендоскопски? Поздрави!
    от д-р Цончев | 18.03.2017 21:40

И на мен ми прилича на кисти - и в двата синуса. В ИСУЛ също можете да се оперирате ако се прецени че това е начина.
    от чавдар | 09.03.2017 15:20

Д-р Цончев здравейте! Бихте ли погледнали снимките от горния пост, от няколко дни имам ужасна болка под окото като при синузит, но пък дренажния отвор на синуса не изглежда да е запушен... Ще съм много благодарен ако някой подскаже къде още оперират ендоскопски освен ВМА..... Поздрави !!!
    от чавдар | 05.03.2017 00:22

Здравейте д-р Цончев! Link Link Link Link Благодаря ви предварително!!!
    от д-р Цончев | 26.02.2017 21:21

Качете снимка да видя... Но такива кисти са сравнително чести и според мен няма повод да се мисли за нещо злокачествено. Всъщност принципа на тия кисти няма нищо общо с туморите
    от чавдар | 23.02.2017 21:16

Здравейте д-р Цончев! Притеснен съм да не се окаже нещо злокачествено поради бързото нарастване, въпреки че доктора, който направи скенера е убеден, че е киста ( ясно се различавали на скенер кисти от тумори ) Мога да кача 2-3 среза от томографията, ако желаете да си кажете и вие мнението. Поздрави!
    от д-р Цончев | 17.02.2017 21:38

За мен въпросът е малко реторичен... Не би трябвало, но ето - при вас се е случило...
  • Киста в максиларен синус
    от чавдар | 14.02.2017 19:56

Здравейте! В началото на 2015 г. ендоскопси ми беше отстранена киста от десния максиларен синус 32.5 / 23 мм. Сега две години по късно в същия синус киста 24 / 18.5 мм. Толкова бързо ли рецидивират и нарастват тези кисти? То ако трябва на всеки две години да се оперирам... Поздрави

Напиши отговор