Очи, уши, нос и гърло | Проблеми с гърлото, имунна система, задна хрема?

Напиши отговор
  • Re: Проблеми с гърлото, имунна система, задна хрема?
    от Теодора Иванова | 17.03.2018 23:30

Моят маж е така от два месеца откриха му бактерея исписаха му антибиотик и все сащата работа пак кашля по цял ден няма оправия
  • Re: Проблеми с гърлото, имунна система, задна хрема?
    от Mass | 02.12.2016 02:52

Дай пак гърлен и носен секрет и отиди на алерголог за всеки случай. Пий имуностимулатор и витамин ц.
  • Проблеми с гърлото, имунна система, задна хрема?
    от Dilqn Nedelchev | 30.11.2016 01:12

Здравейте! Казвам се Дилян и искам да ви запозная с моя (меко казано един) проблем, с който се опитвам да се справя повече от година и половина, а с други части от него може би и повече. Като по-малък никога не съм боледувал често, но последните няколко години ме удариха здраво. Всичко започна от една вирусна пневмония и взимането на няколко вида антибиотик(4-5) един след друг в рамките на по-малко от месец, вследствие на което получих нещо подобно на имуннен срив, а след него се образува и гастрид(проблеми със стомаха). След всичко това в следващите 1-2 години изстинките и вирусите значително повече достигаха организма ми като боледувах веднъж до два пъти на месец(по-сериозно, огнено червено гърло,температури и т.н.). Но от 2015 година насам започнах да усещам нещо дори по сериозно, което до ден днешен се е развило дори още повече и от което чувствам огромен дискомфорт особено при случаите с компания,приятели,важни задачи и физически натоварвания(предимно във фитнес залата). В първите няколко седмици от началото на септември месец миналата година започнах да усещам лек секрет стичащ се по гърлото ми надолу предизвикващ давене,гадене,храчене и както вече казах дискомфорт. Вече повече от година и половина също така сънят ми не е от най-нормализираните като ми е нужно 10 или повече часа сън на ден за да бъда в бодро състояние както физически така и психически, от 5-8 часа сън се чувствам като парцал, а от 8-10 също не ми стигат като се чувствам недоспал и леко уморен. Тази година започнах със гнойна ангина (януари месец, досега не бях карал никога). След нея изтърпях и още 2 такива (май месец,ноември месец). През последната година стичането на секрет в гърлото,острата болка в гърлото и по-честото боледуване драстично се увеличиха особено в последните 2-4 месеца. Взех си направление за специалист от уши-нос-гърло. Той обаче ми каза (без никакви изследвания!) че е нужно махането на сливиците. Понеже аз не бях съгласен, защото съм чувал и отзиви от хора, на които съм и ги махали, че след това разболяванията стават още по лесно, а и се консултирах с приятели както и с родителите ми и те мислеха същото. След това ходих при специалист в друг град близо до моя(по-голям), който ми препоръча да си направя кръвни и гърлени изследвания за бактерия, която според него е причината за всичко това. След като ги направих (2 пъти, без резултат, освен кръвния който според специалиста показва, че сливиците ми не са за махане след като A.S.T.-то ми е по-малко от 200) той не можа да ми каже нищо друго освен, че причината поради, която нищо не е излязло на изследванията за гърлен секрет е, че не се правят на място, а се събират и откарват в лаборатории в друг град и докато свърши изследването бактерията вече не може да се засече, защото е умряла(мъртва?). И всичкото, което ми изписа бяха имунностимулиращи хапчета(инфлуцид). След това заради зачестеното ми лошо състояние(постоянно гадене,повдигане от секрета стичащ се в гърлото ми, отслабено физическо и психическо състояние при недоспиване (под 10 часа)) влязох в болница с надеждата да успеят да направят точните излседвания и да ме излекуват там, но уви. Изследванията показаха отново, че съм здрав(а всъщност не съм!) и бях на антибиотик (медаксон) против различни бактерии. След изписването си не чувствах разлика, а дори имам чувството, че се влоших. Това беше преди месец и половина, от тогава нататък се разболях общо 3 пъти (единия път гнойна ангина), а другите 2 пъти изстинка след минимално излизане на студен въздух(дори и облечен зимно). С всеки изминал ден имам чувството, че се влошавам, секрета в гърлото ми е нещо, което трудно се търпи, а и създава лошо чувство на дискомфорт заради това, че причинява истински лош дъх, дори след дъвка,измиване и т.н. (ходя редовно на зъболекар при нужда и съм наясно, че зъбите ми съм доста добре и няма причина да е от тях). Изстинките се зачестяват и се чувствам по-зле , по-често. Мисля да отида на изследвания с истински специалисти от болницата в Плевен или военно-медицинската в София като за сега съм се насочил към Плевен, но не съм сигурен все още. Написах тази тема все пак за да попитам дали някой е имал подобен проблем и знае от какво може всъщност да е причината? Обличам се добре, не пия газирано от близо няколко месеца вече и правя всичко възможно да не изстивам, но дори най-малкото ме хваща. Ще се радвам ако някой може да помогне със съвет!

Напиши отговор