Очи, уши, нос и гърло | Буца в гърлото.

Напиши отговор
  • RE: Буца в гърлото.
    от д-р Цончев | 17.11.2019 18:34

За взеки случай направете една ехография на щитовидната жлеза, ако там всичко е наред продължавате да лекувате гърлото. Понякога такива оплаквания са на неврогенна почва, след стрес и подобно.
  • RE: Буца в гърлото.
    от Ваня Нейкова | 14.11.2019 17:51

Здравейте,от 3месеца имам усещането,че имам буца в гърлото.Наложи ми се да се лекувам с антибиотици,предписани ми от гинеколог.След 4 антибиотика,получих някакво раздразнение в гърлото и оттам кашлица и дискомфорт.Посетих Унг, който ми направи пълни изследвания,не се установи нищо.Насочи ме към алерголог-той също нищо не установи да е свързано с алергия.Само ми предписа Гелоривойс 3×1 в продължение на 2 месеца заедно с Хлортипроксен и Мукоплант.Първоначално имаше ефект но след 20 ден всичко пак почва да се повтаря. Към какъв лекар за се насоча? .
  • Re: Буца в гърлото.
    от д-р Цончев | 20.05.2018 18:00

Може пак да идете УНГ да погледне гърлото, но е възможно да се касае за хронично възпаление, което да дава тия оплаквания.
    от Aysun | 19.05.2018 08:13

Здравейте благодаря ви за съвета обаче усещането не преминава вече от около 8 месеца а трудно преглъщане нямам само ме дразни сякаш при преглъщане.
    от д-р Цончев | 17.05.2018 20:17

Ако не премине до седмица две това усещане и гълтането е затруднено пак е добреда посетите гастроентеролог
    от Aysun | 14.05.2018 09:32

Благодаря, но все пак какви изследвания трябва да ми направят за да съм спокоен, направиха ми пълна кръвна картина и всичко е горе долу добре освен чернодробните ензими.
    от д-р Цончев | 06.05.2018 14:46

Не е рак на гърлото, спокойно.
    от Aysun | 30.04.2018 10:09

Здрвейте, на 32 години съм от около 9 месеца усещам нещо в гърлото като израстък което сякаш се движи нагоре надолу при дишане нямам болки обаче го усещам и се притеснявам, ходих на уши нос гърло каза ми за фарингит даде ми лекарстава обаче все още го усещам при преглъщане, насочи ме при гастроентролог защото не можел да види по надолу, когато пия хапчета сякаш не минават лесно от гърлото ми изасядат и после минават, страх ме е може ли да е рак на гърлото или хранопровода. При какъв лекар да ходя и какви изследвания са нужни благодаря.
    от д-р Цончев | 10.04.2018 21:11

Благодарим подобно!!
    от Светлана | 05.04.2018 07:53

Благодаря много Д-р Цончев , все пак отидох на УНГ специалист, че и главата много ме болеше, синузит се оказва засега, на гърлото нищо, от натрупан стрес или шиповете във врата са неговите предположения ;) Весели празници и здрави всички!
    от д-р Цончев | 04.04.2018 21:06

Ако при правенето на гастроскопията е имало нещо е щяло да се види в гърлото.
    от Светлана | 02.04.2018 21:37

Здравейте, да попитам, и аз от скоро имам това адски неприятно усещане за тежест или буца в гърлото. Преди 7 месеца ми правиха гастроскопия по други причини, та да питам ако е имало нещо в гърлото нали би се видяло от лекаря или трябва специално да ходя на УНГ специалист? Иначе ми се натрупа доста стрес тези дни и се надявам да е от това, ако ме разбирате ;) Мен редовно ме боли гърлото и правя чести фарингити . Благодаря предварително и очаквам отговор, лека !
    от д-р Цончев | 21.08.2016 21:20

На това отговорих някоде по-горе.

• от Simona | 17.08.2016 23:34

Здравейте д-р Цончев! Имам проблеми с гърлото от доста време(обилни секрети-храчки, които при лека настинка започват да имат и кървави жилки; сухота в гърлото ). Ходих на УНГ и ми взеха гърлен и носен секрет. Откриха CANDIDA в гърлото. Изписаха ми Аугментин 875/125мг , но дозата е 2х2 което ме притеснява. Вижда ми се доста силно(това са 4000 мг на ден). Нормална доза ли е? Благодаря ви
    от д-р Цончев | 18.07.2016 01:12

Не ви е нужен никакъв скенер, такива оплаквания са чести в резултат на възпаление на гърлото. Осигурете си спокойствие и всичко ще премине.
  • Буца в гърлото.
    от naneva | 13.07.2016 15:50

Здравейте. На 45 години съм, 44 кг. От около месец имам натрапчиво усещане за чуждо тяло в гърлото, леко вдясно. Понякога и тежест в гръдната област. Първите десетина дни нощем не усещах "тялото", но вече и през нощта ме тормози. Преглъщам трудно. Преди години се е случвало да се задавям поради невъзможност течността да преминава надолу. Това ми се е случвало няколко пъти, но беше отдавна. Ехографията на щитовидната жлеза показа възел няколко милиметра, което според ендокринолога не е причина за това усещане. Получих направление за гастронтеролог, който огледа хранопровода с камера и каза, че освен, че хранопроводът е леко зачервен, не вижда друг проблем. Нямам киселини и проблеми със стомаха. Изписан ми беше лансопрол по 1 капсула на ден. Ходих и на УНГ, който огледа гърлото ми с огледалце и каза, че вляво вижда лек проблем с фарингита, което се дължало на липсата на сливици. Изписа ми за смукане Гелоривойс. Изписаните лекарства не дават никакъв ефект. Очаквам тези дни да излезе резултата от TSH хормон. Беше направена и снимка на бял дроб, който се оказва чист.Отслабнала съм с 2 кг.Моля, насочете ме към какъв специалист да се насоча, за да разбера какъв е проблемът, защото такъв има. Нужен ли е скенер, за да се види какво точно има в тази област? Предварително благодаря за отговора.

Напиши отговор