Очи, уши, нос и гърло | УНГ СПЕЦИАЛИСТ

Напиши отговор
  • RE: УНГ СПЕЦИАЛИСТ
    от alyosha | 27.06.2020 19:55

Нямам сърбеж имах го 2 3 дни и се махна дори и пъпките се махнаха явно е било някаква чувствителност към някой храни след тази чувствителност отмина и сега се храня със абсолютно всички видове храни без да имам сърбеж и обрив
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.06.2020 18:53

Ако не премине в рамките на няколко дни спонтанно е добре да го види лекар тоя обрив.
    от alyosha | 12.06.2020 11:18

Благодаря ви за отговора аз се храня нормално но забелязах че имам лек сърбеж който започна от вчера вирху краката излезнаха ми 3 4 пъпки гледам че станаха червени и малко надути и върху корема пак така тие върху корема бяха малки и червени изсъхнаха от едната страна сега от другата излезнаха 2 3 малки трябва ли да ходя на алерголог или кожен или това ще отмине а иначе сърбежа го има много рядко аз гледам да не се почешвам
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.06.2020 17:27

Ако нямате за цел да сваляте килограми си се хранете нормално.
    от alyosha | 09.06.2020 12:46

Ами някаква диета или нещо трябва ли да направя ако имам хранителна непоносимост? Или да си продължа режима защото преди това се хранех с спагети супи картофи ориз или пък да почна да включвам и месо в менюто
    от alyosha | 07.06.2020 19:44

Много ви благодаря за отговора сега съм малко по спокоен
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.06.2020 18:16

Нищо ви няма, спокойно.
    от alyosha | 07.06.2020 14:14

Здравейте от няколко дни почнах да се чувствам добре но от вчера хапнах принцеса хлябът беше хрупкав не се съобразих и ще спря да ям хрупкав хляб принцесата беше малка със кайма но от днес по някой път чувствам метален вкус в устата появява се и изчезва да не би да съм получил някаква реакция или отравяне да взема някакви мерки че съм притеснен
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 18:58

Ако днес се чувствате сравнително добре аз също не виждам проблем.
    от alyosha | 27.05.2020 08:52

Здравейте преди 4 5 дни усетих при преглъщане драскане в гърлото гледам че от днес болката в гърлото спира нямах и много силни болки при самото хранене преглъщах но от време на време гърлото си ме болеше при отхрачване самата слуз е прозрачна имах и болки във гърдите повече в лявата се появява ше и изчезваше във момента болките във гърдите спряха възможно ли е да е вирус или просто се дължи на някаква реакция от лекарството което приех 15 дни рупафин за алергичен ринит говорих с лекуващата лекарка каза че няма за какво да се притеснявам
    от alyosha | 24.05.2020 20:45

Ами от днес почна да ме боли малко гърлото данеби да е от нежеланите реакции на рупафин болки в гърлото аз вчера преключих с лечението да отбелязвам че имах не желаната реакция от 3 ия и 4 тия ден на приема му увеличен апетит и повишено тегло и днес имах малко болки в гърлото и болки в главата според вас ще минат ли ако се дължи на тие реакции
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:19

Не виждам повод за притеснение в това описание. Няма заседнала храна, спокойно.
    от alyosha | 24.05.2020 14:25

И да потвърдя при самото преглъщане изпих 3 4 чаши вода след няколко минути се уригнах мисля че не би трябвало да има проблем и че не е за седнала някаква храна в гърлото
    от alyosha | 24.05.2020 14:24

Здравейте преди около 2 седмици 15 16 дни имах алергия алергичен ринит запушен нос сърбеж в носа който мина и го излекувах но преди 2 дни след като си купих сандвич преглъщах малко парче не кой знае колко след като го издъвчих но той беше хрупкав и при самото преглъщане усетих драскотина не знам дали е влезло на криво в ларинкса или в гърлото от преди 2 дни е това гледам че имам и лека кашлица не е кой знае ква упорита дори и през деня не се появява само сутрин и вечер 2 3 пати общо 6 7 пати ако кашлям и то много леко но при самото гълтане на храна в момента не ме боли не знам дали се дължи на не желаната реакция на рупафин който го изпих вече 16 дни защото при 1 вия и 2 рия ден имах увеличен апетит увеличаване на тегло както се описва на приема
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.04.2020 10:07

Продължавате с лечението докато се ликвидира инфекцията.
    от Цуцка | 16.04.2020 15:05

Здравейте много съм притеснена проблема е такъв.детето ми е на 2,9 години от декември месец се борим с бактерия в носа стафилококи ериус детето пи много антибиотици,капки,мехлеми и нищо не знам какво да правя вече
    от д-р Ралица Правова | 18.01.2020 22:26

Не, няма нужда от ЯМР илид руги изследвания, а за рак - не мислете. Състоянието ще отмине в следващите дни
    от Ружа Петкова | 18.01.2020 20:28

Забравих да спомена, че щракане то е само в едно положение на врата, не е постоянно!
    от Ружа Петкова | 18.01.2020 20:24

Здравейте! От 1 седмица ми се появи особено щракане от дясно в гръкляна. Лекувах вирусна инфекция доста дълго време. В момента, от многото антибиотици, лекувам кандида. От посетените УНГ, 2ма на брой, нещо си на хрущялите, но не разбрах какво точно. Само калмацин и дактарин Гел в момента. Има ли от какво да се притеснявам, защото в Интернет освен рак, друго не намирам. Трябва ли ЯМР за това нещо, или нещо друго? Благодаря Ви!
    от Сиси | 16.01.2020 22:25

Здравейте,след бремеността ми езика ми се промени имам обострени папилчета ,повърхността му е като напукана и острани на езика имам издатинки. Консултирах се съа специалист казаха ми ,че това са отпечатъци от зъби и ,че е в слвдствие на някакво възпаление или недостиг на витамини . Бих искала и вашето мнение ,защото вече минаха 2 години и не се променя .
  • Re: УНГ СПЕЦИАЛИСТ
    от Добри | 12.05.2016 11:54

Здравейте! Имам въпрос. Пред идва дни ми правиха електрокуаголация на носни конхи и сливици. Понеже не намерих много по темата и не намерих мнения на други хора, които са преминали през тази процедура искам да попитам колко време трае възтанвяването. В момента сливиците са ми бели сякаш са в някакъв пашкул и като че ли атрофират. Имам гаден вкус в устата и ме боли доста при преглъщане. Дали е възможно някой да сподели някакво мнение? Колко време ще трае възтановяването и кога горе-долу ще започне да намалява болката? Благодаря предваритлно!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.02.2016 14:05

Трябва да се види от УНГ лекар.
    от Силвия Симеонова петрова | 24.02.2016 19:29

Здравейте, имам въпрос към др. Цочев. Имам дъщеря на 6г. от две седмици има бяло растящо топче на мезофаринкса няма температура но расте може ли да ме посъветвате какво е и какво може да се напрви в случая изглежда пълно с бяла течност до него има и две по малки такива топчета
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2015 20:24

Не би трябвало да има проблем.
    от Didi Vladimirova | 06.11.2015 22:46

ИЗВИНЕТЕ НО НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА КАК ДА ИЗПРАТЯ ВЪПРОС-ОТНОСНО КИСТИ И СРАСТВАНИЯ ВЪВ НОСА-МОГАТ ЛИ ДА БЪДАТ ПРЕМАХНАТИ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ИМАМ ОПЕРАЦИЯ НА ХИПОФИЗА СЪС ЛАЗЕР ПРЕЗ НОСА,ДВАМА УШНИ ЛЕКАРИ ВЪВ ПРОВИНЦИЯТА НЕ МОГАТ ДА РИСКУВАТ ИМАМ ГОЛЕМИ БОЛКИ И ВЕЧЕ 4 СЕДМИЦИ СЪМ НА АНТИБИОТИЦИ И ТРИ СЕДМИЦИ НА РАЗНИ ЛЕКАРСТВА ЗА ВЪЗПАЛЕНИЯ НА ЛИЦЕВ НЕРВ ВЪПРОСА МИ Е САМО ПРИ ОПЕРАЦИЯ НА ХИПОФИЗА МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПРЕМАХНАТ КИСТИ И СРАСТВАНИЯ В НОСА ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ХИПОФИЗАТА
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.11.2015 18:39

София, ИСУЛ, УНГ клиника,Д-р Рангачев, д-р Стоянов
    от Radoslav | 04.11.2015 20:16

Крема-каспела пловдив Златанов-ВМА София Меджидиев ми изправяше преградата но другите казаха че не се е получило.Правих скенер в Обеля и там ме заинтригуваха с мисълта че проблема ми е свързан със рефлукса дразнел синусите(естествено унг специалистите го отхвърлиха) но незнам ние в Хасково няма добър гастроентеролог незнам вече къде да се обърна.Особенно ако пийна някое питие алкохол сутринта е ужас
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.11.2015 17:22

Къде сте ходили до сега?
  • УНГ СПЕЦИАЛИСТ
    от Radoslav | 03.11.2015 22:58

ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ ЖЕЛАНИЕ НАЙ ПОСЛЕ ДА НАМЕРЯ СПЕЦИАЛИСТ КОЙТО ДА МИ ПОМОГНЕ.ОТ 2 ГОДИНИ ВЕЧЕ ИМАМ ПОСТОЯНЕН ПРОБЛЕМ ПОСТОЯННО ИМАМ ХРАЧКИ ОСОБЕНО СУТРИН И СЕКРЕЦИЯ ОТ НОСА.КЪДЕ ЛИ НЕ СЪМ ХОДИЛ ПОЛЗА НИКАКВА.ЕДНИ ОТ СТАФИЛОКОИКИ,ДРУГИ ОТ ПРЕГРАДА(КОЯТО ОПЕРИАРАХ НО ..)ДРУГИ ОТ ПРОБЛЕМ СВЪРЗАН С РЕФЛУКС(МОЖЕ Би) НЕЗНАМ ВЕЧЕ КЪМ КОГО ДА СЕ НАСОЧА АМА СУТРИН ОТ ХРАЧКИ НЕМОГА ДА СИ ВЗЕМА ВЪЗДУХ ВЕЧЕ.БЛАГОДАРСТВО АКО МЕ НАСОЧИТЕ НАНАЯКЪДЕ

Напиши отговор