Очи, уши, нос и гърло | Девиация на септума / Изкривена носна преграда

Напиши отговор
  • Re: Девиация на септума / Изкривена носна преграда
    от Mila Petrova | 16.03.2018 20:29

Искам да споделя съвсем пресен опит по темата, а именно- колко съм доволна от Д-р Георги Кукушев (Отоларинголог) от ВМА , София. Точно преди една седмица той ми направи операция на носна преграда - септопластика. Дълги години преди това имах невероятни проблеми с дишането. Една обикновена хрема при другите минава за 1 седмица, при мен за - 1 месец. Много съм доволна от професионализма и подхода му!!! Той е изключителен иноватор и специалист, който се интересува постоянно от новостите в своята област и по-специално от микроинвазивни методи, които са най-прецизни и в същото време най-щадящи. Подхожда с голямо внимание към пациента и дава изчерпателна информация. В допълнение, операцията е по клинична пътека и е безплатна, поема се от НЗОК. Изключително съм доволна от него и силно го препоръчвам!!!
    от Стойчо Андонов | 09.07.2014 22:57

Има информация много.Хил клиник ,проф.Бенчев.
    от krista | 09.07.2014 10:38

Къде правят успешни операции за справяне с този проблем? Прочетох за най-съвременен метод - високочестотна термотерапия, но няма информация къде се прави.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.06.2014 12:14

Възможно е. Девиацията е предпоставка за развитието на хронично възпаление.
    от krista | 16.06.2014 20:57

Възможно ли е от изкривена носна преграда да има освен често запушен нос и зелени слузести секрети вече 6 месеца. Няма болка, главоболие и температура. Просто диагнозата от лекар УНГ е "Изкривена носна преграда", а проблема със запушване на носа не минава. Всичко започна с една хрема през зимата, която премина май в хроничен ринит. Препоръчайте лекар във Варна за този проблем.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.05.2014 12:33

Ако е тежка девиацията вероятно ще се подобри дишането.
  • Девиация на септума / Изкривена носна преграда
    от Симеон | 22.05.2014 21:33

Ще си правя операция след лятото и искам да попитам понеже симптомите ми са следните : Чувство ,че се задушавам и дисфагия в лявата част на гърлото. Изкривена ми е лявата носна преграда и то доста. И съм забелязал ,че когато си слагам капки за нос , те не се стичат като преди по гърлото ми ами остават там някъде горе в носоглътката.....дори като ям храна ми застава горе в носоглътката.....та въпроса ми е ако ми направят операцията ,ще се подобри ли дишането ми и ще започнат ли да се стичат секретите от носът ми в гърлото а не да се заклещват там ?

Напиши отговор