Очи, уши, нос и гърло | Заглъхнали уши и пукане в ушите

Напиши отговор
  • RE: Заглъхнали уши и пукане в ушите
    от Михаела | 16.06.2019 17:55

Здравейте! Всъщност няма да е зле да посетите лекар, защото пукането, заглъхването на ушите са симптоми на шийната лордоза и кифоза. Скоро ме диагностицираха с това заболяване и е доста неприятно, ушите ми пукат при всяко преглъщане, прозяване и т.н... Разбира се при мен имаше и силна сковаваща болка в областта на шийните прешлени, ту се появяваше ту изчезваше.. И така отидох на снимка.. Щом нещо се променя в тялото ви, значи има причина.. Успех
  • Re: Заглъхнали уши и пукане в ушите
    от Любомир Любенов | 20.06.2014 17:51

Здравейте! Благодаря ви за отговора :) Ами аз да споделя, че заглъхването мина от самосебе си преди няколко дена, но днес видях, че сте писали и за това чак сега се включвам. Иначе отидох до аптеката и си купих именно тези капки, за които сте писали. За всеки случай..
    от Ana Angelova | 14.06.2014 15:54

Здравейте! Има едни капки А-церумен се казват и са точно с тази цел - да разтворят втвърдената ушна кал. Само че трябва да сте сигурни, че няма пробито тъпанче преди да ги ползвате. Може би е по-добре първо да отидете на лекар, а и най-вероятно лекарят ще ви почисти ухото.
    от Любомир Любенов | 14.06.2014 14:42

Здравейте! Не исках да отварям нова тема и за това ще си позволя да пиша в тази. Мисля, че успях сам да си докарам проблем с дясното ухо. Вчера вечерта след като почиствах ушите си с клечки за уши в дясното ми ухо се получи обратен ефект. Вместо да го почистя, мисля че набутах ушна кал по навътре и сега слухът ми в дясното ухо е намален. Има ли някакви капки, с които калта да омекне и да изтече или в Понеделника да се засилвам на право към УНГ?
    от д-р Цончев | 04.02.2014 17:40

Вероятно, но ще отнеме време, така че се въоръжете с търпение.
    от Антон | 03.02.2014 20:33

Днес ходих на лекар отново, защото нещо станах хремав.Лекарката установи че имам и хроничен ринит (мисля че така каза) след което каза, че лекуването му ще е изключително трудно и почти невъзможно.За него допринасят и алергията ми към домашна плесен и влагата. Изписа ми Назонекс ( 10 ) дни и Тантум Верде, защото ми е зачервено гърлото от всички тези възпаления.Надявам се да ми мине.
    от д-р Цончев | 02.02.2014 13:18

Спазвайте предписаното лечение, не се очаква едно такова възпаление, което е станало почти хронично да мине като с вълшебна пръчица.
  • Заглъхнали уши и пукане в ушите
    от Антон | 01.02.2014 15:08

Здравейте, през Септември 2013 бях на море в Турция и на връщане, в автобуса беше изключително студено и духаше от климатика леден въздух върху главата ми за целия път от около 18 часа.В България вече бях болен с температура.Боледувах близо месец.След като се излекувах, до момента ушите ми не спират да пукат при всяко върдане на челюстта, преглъщане или прозяване. Изминаха 6 месеца и реших, че е редно вече да отида на лекар, защото стана доста дразнещо, вече нарочно си мърдам челюстта, за да ми се отпуши дясното тъпанче, защото много ме натоварва това заглъхване)Лекарката ми измери слуха( намалено чувам ниските честоти на дясното ухо заради това, че са заглъхнали.Каза че гърлото е лего възпалено и дясната носна кухина.Понякога ме боли гърлото само като пия вода, не зная защо.. В крайна сметка установи, че имам възпаление на евстахиевите тръби и ми изписа вода за пречистване на носа и капки Олинт( 3 пъти по 2 впръсквания) . Изписа ми и Клариназа ( 2 пъти по едно) и каза след 5 дни да ме прегледа.Минаха 5 дни, но не ми минава.След втория преглед ми изписа и антибиотик Левофлоаксцин Тева 500 мг (май така се казва).Каза да го пия 5 дни , но да не спирам с Клариназето. Вече е 6 ден и отново ми пукат ушите.Изобщо не ми минава и започвам да се тревожа. Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели какво да правя, доста е неприятно вече

Напиши отговор