Очи, уши, нос и гърло | Вода от носа?

Напиши отговор
  • Re: Вода от носа?
    от Танчита | 02.01.2018 18:28

На съответна ноздра бях забелязала преди около година, че обунянието е намаляло. Пръсках спрей пантексил. Солен разтвор. И силно се запушваше и почна да боли. Спрях го, но си остана запушена. след ден два осъзнах, че не усещам така добре ароматите с тази ноздра. Не знам дали се оправи напълно до този момент, но сега нищо не надушвам. Главно затова се опасявам да не загубя обунянието.
    от Танчита | 02.01.2018 18:21

По принцип Не съм прекалявала със капките за нос. Самия веднъж преди ляга е по съвсем малко. И то предимно в еднат ноздра. Но пих антибиотик монурал и хремата започна. Всъщност почна това постоянно капене на вода. Мнгоо вода капеше. Имаше и болки в носа. И се запушваше. Притеснявам се , че няма да се възстанови обунянието. Бях на лекар. Периода ми някакви мазила за отбъбване на лигавицата. Нищо не ми каза за обунянието.
    от Танчита | 02.01.2018 18:16

Здравейте, след два дни капенее на вода от лявата ноздра вече не усещам нищо с нея. Имам и хрема и силни болки в носа. Ползвала съм капки за нос. Дясната ноздра също си губеше обунянието заедно с лявата като слагах коки, но се възстановява бъро. Но и двете вече ме болят. Как мислите ще се възстанови ли обунянието от отново?
    от emkaemka1 | 13.01.2017 20:15

Пич, извинявай, ама си пълен хипохондрик. Не се обиждай. Джаснал си си тиквата и си се разсополявил. Чудо голямо! Вземи пий една студена вода и се съвземи!! Хората от истински проблеми се оплакват в тоя форум, тебе те засърбяло айде да не казвам какво и търсиш метафизично обяснение
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.09.2015 23:46

Oтговор: Притеснявам се заради всичко прочетено вчера, че ако имам разкъсване на тези ципи там на мозъка през които може да изтече тази вода, то а
    За да стане това трябва травмата на главата да е изключително тежка, т.е. не комоцио а контузия на мозъка със счупване на костите на черепа за да се получи такава комуникация. Това са много тежки травми, болните са в кома и с пряка опасност за живота.
    от Радка | 18.09.2015 10:56

Направихте ли изследвания,как сте след това Имам подобен проблем и лекарите не могат да поставят диагноза
    от vased | 06.12.2013 03:11

neemnogovajno, Не съм доктор. Според мен вследствие на удара синусите са се стръскали и от тях е протекла тази вода, която всъщност е секрет, хрема. Ако беше ликвор от спукани ципи, до сега да си изпаднал в безсъзнание. Спокоен ден.
    от neemnogovajno | 05.12.2013 14:02

Ходих на лекар, но за жалост или не - общопрактикуващ, тоест личната ми лекарка. Обясних и какво е станало и ме прегледа набързо, пипа ми главата на няколко места, гледа ми гърлото и каза, че нищо ми нямало. Опитах се на няколко пъти да я питам каква е била тази вода и защо за бога е изтекла през носа ми като съм се ударил и не ми даде обяснение. Каза само, че съм нямал комоцио а съм имал хрема, изписа ми няколко хапа за смучене и вика ходи си. Тази вода била от хремата. И как точно като се ударих изтече тая вода. Да, имам смътни спомени, че и преди ми е текло нещо подобно на тази вода, но май е било без да се удрям и е било в по-малки количества. Казах и, че се притеснявам да не получа менингит и прочие и тя и сестрата ме изгледаха като луд и ми казаха - ти нормален ли си. Направо не мога да и повярвам, защо не ми даде логично обяснение за тази вода щом нищо ми няма. Възможно ли е все пак да ми има нещо? Заради тази случка вчера не съм спортувал от страх (ходя на фитнес редовно) и днес също се притеснявам да отида, а това е единственото ми развлечение в тежките дни... и ми е много гадно. Притеснявам се заради всичко прочетено вчера, че ако имам разкъсване на тези ципи там на мозъка през които може да изтече тази вода, то ако отида днес на фитнес може да влоша състоянието си. Възможно ли е някой доктор да се влючи в дискусията и по всичко изброено да ми каже какво мисли, нуждая се от друго мнение?
    от Ana Angelova | 05.12.2013 11:42

Това зависи от вас :) Ако се чувствате добре и всичко е наред, най-добре е да се успокоите. Ако пък мислите че нещо не е наред, отидете на лекар.
    от neemnogovajno | 05.12.2013 09:39

Днес уж се чувствам нормално, тоест не ме боли глава, не е текло нищо повече. Дали трябва да се притеснявам още или мога да се успокоя?
    от Ana Angelova | 05.12.2013 08:45

Отидете на лекар, за да се успокоите. Ако пък е нещо сериозно, ще започнете лечение. Няма смисъл да се страхувате, защото така само ще навредите повече на себе си.
    от neemnogovajno | 04.12.2013 21:01

Защото имам огромен страх от болести и лекари и болници ...
    от Ana Angelova | 04.12.2013 20:55

Защо просто не отидете на лекар, щом толкова се притеснявате?
    от neemnogovajno | 04.12.2013 17:47

Много съм притеснен. Сега се замислих, че тази течност имаше и лек вкус на метал (а в интернет пише, че тази церебрална течност има точно такъв солено-метален вкус). Усещането беше точно все едно ми текна кръв от носа, но не беше кръв а тази прозрачна течност. Удрял съм си главата много пъти и то много по-силно от сега и до сега мисля, че не ми е текло нищо от носа както сега. Не знам дали има значение, но главата ми беше наведена когато се ударих, тоест тръгнах да се навеждам рязко надолу и се ударих в масата (не на ръба а на самата маса). Дали наистина не съм си направил нещо лошо? До сега четох за тази течност и навсякъде пише, че е животозастрашаващо състояние... Ако наистина имам такава травма дали би минала сама или? Много съм уплашен вече...
    от Ana Angelova | 04.12.2013 14:51

В интернет пише всякакви неща, кое от кое по-лоши, но реално те се случват на ужасно малък процент хора. Не се втурвайте да вярвате на всичко. Разбирам ви добре, защото и аз съм минала по този път - да си поставям всякакви злочести диагнози, заради четене в нета :) Но повярвайте, винаги може да има много по-безопасно и елементарно обяснение за нещата. За тези случаи, които вие описвате, най-вероятно пострадалият няма да е в състояние да чете в интернет и да пише във форуми :) Така че се успокойте, нищо страшно няма и забравете за случката :)
    от neemnogovajno | 04.12.2013 14:32

Ами честно казано наистина беше солена течност, за да не прозвучи много гадно бих казал, че ми заприлича на много много течен.. секрет от носа. На мястото на удара на главата дори нямам цицина, а и съм се удрял много, много по-силно от сега и нищо ми е нямало. И сега се чувствам отлично, ако изключим адското притеснение, което се породи в мен. Но явно имам мисъл за да пиша, да говоря, знам кой съм и къде се намирам, както и помня всичко преди и след удара. Просто много се притесних след като не намерих нищо друго за въпросната течност освен този "ликвор" и като се разчетох... стана мама миа.
    от Ana Angelova | 04.12.2013 14:28

Здравейте, Много вероятно това да са сълзи от слъзния канал. Той e свързан с носната кухина, явно при удара за момента нещо се е разместило и са потекли сълзи. За мен това е обяснението, не е нищо страшно :)
    от neemnogovajno | 04.12.2013 14:08

Сега чета за някакви черепни травми, изтичане на гръбначно-мозъчна течност и прочие и съм адски шашнат? Ситуацията беше, че си ударих челото в масата не много силно, и веднага след това започна да ми тече нещо като солена вода от носа, но не беше голямо количество. Отидох в тоалетната, измих се и спря. След това се облегнах назад на един стол и усетих, че пак изтече малко количество назад в носоглътката ми и това беше. Спря. Не съм много сигурен, но мисля, че и преди ми се е случвало да тече нещо такова от носа ми. Възможно ли е да е свързано с хроничния синузит който имам най-вероятно? Оле много съм притеснен след като прочетох за тези изтичания на ликвор и мозъчни травми...
  • Вода от носа?
    от neemnogovajno | 04.12.2013 13:34

Здравейте. Днес след не много силен удар в областта на челото помислих, че ми текна кръв от носа, но беше нещо като вода? Тоест започва да ми тече вода от едната ноздра. Какво може да е било това, че съм много притеснен? Това разбира се отшумя за минути и сега ми няма нищо, но съм притеснен.

Напиши отговор