Очи, уши, нос и гърло | УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ

Напиши отговор
  • RE: УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ
    от Hristo | 07.12.2019 14:25

gosi73bg@yahoo.com
    от Joro3230 | 07.12.2019 08:47

Ами оставете мейл за комтакт да ви пиша
    от Bucata96 | 05.12.2019 20:49

И аз съм така, от седмица. Казвайте ако някой знае нещо? Мислех, че ми е от цигарите, но пуша по 10+-1/2 на ден. Проблемът е около адамовата ябълка, като преглъщам се усеща най-много. Вечер, като легна, се обостря. До обяд почти нямам проблем, даже забравям.
    от Hristo | 05.12.2019 09:03

Joro 3220 Дай някакъв имейл или фейс за комуникация !
    от Joro3230 | 03.12.2019 23:02

Ако имаш подобрение пиши тук,както и аз ако установя от какво е ще споделя.Поздрави
    от Joro3230 | 03.12.2019 17:10

Аз съм по същия начин вече около 2 години,най вече като преглъщам слюнка се усеща.Посетил съм доста лекари и няма оправия.Казват че на нервна почва е на вероятно.
    от Hristo Gospodinov | 01.12.2019 20:33

Като преглъщам чисто без храна все едно нещо ми засяда малко под адамовата ябълка. Това е от около почти два месеца. Ходих на УНГ нищо нямало. Дадох гърлен секрет. Казаха че имало Стрептококи ауреус, унг-то каза да не пия антибиотик. Незнам вече при кого да ходя.
    от Joro3230 | 30.11.2019 23:02

Hristo при тебе какво има?
    от Joro3230 | 22.11.2019 10:34

Здрасти,ами като преглъщам имам чуство че имам нещо около адамовата ябълка и след като преглътна слюнка особенно главата ако съм е завъртял на дясно усещам едно тупкане при преглъщане.
    от Hristo Gospodinov | 21.11.2019 16:24

Joro какви са ти симптомите
    от Joro3230 | 20.11.2019 10:47

И аз да попитам дали някой се е справил с проблема ,аз съм така от 2 години
    от Hristo | 19.11.2019 23:27

Здравейте Аделина! Успяхте ли да намерите причина за проблема с гърлото ?
    от Аделина Димитрова | 10.10.2019 07:49

Здравейте! От няколко месеца имам усещането, че имам нещо на гърлото. В началото беше от време на време, но напоследък това усещане зачести. Сутрин почти не го усещам, но с напредване на деня става непоносимо, дори почва да ме задушава. Ходих на УНГ, взимаха ми секрет, ходих на алерголог, на гастроентеролог и не може да се установи от какво е това ужасно усещане. Ще ви бъда много благодарна ако някой, който е имал подобен проблем и е успял да го разреши, да сподели. Благодаря ви предварително. Лек ден!
    от Аделина Димитрова | 02.10.2019 07:52

Здравейте! От няколко месеца имам усещането, че имам нещо на гърлото. В началото беше от време на време, но напоследък това усещане зачести. Сутрин почти не го усещам, но с напредване на деня става непоносимо, дори почва да ме задушава. Ходих на УНГ, взимаха ми секрет, ходих на алерголог, на гастроентеролог и не може да се установи от какво е това ужасно усещане. Ще ви бъда много благодарна ако някой, който е имал подобен проблем и е успял да го разреши, да сподели. Благодаря ви предварително. Лек ден!
    от д-р Ралица Правова | 17.09.2019 08:40

А, имате ли промяна по лигавицата на гърлото, зачервяване, болка?
    от Aleksieva | 14.09.2019 22:03

Добър вечер имам един въпрос от няколо дена усищам топче в гърлото и трудно преглъщам също така имам усещане че нещо вътре в гърлото се мести ако може съвет да се обърна ли към лекар?
    от Maksi | 16.05.2019 15:06

Здравейте от 2 седмици имам чуството че ми е залепнало нещо на гърлото не постоянно но и не изчезва !Първо ви помислих че от таблетките ,които пия ми е раздразнило гърлото ,но това усещане продължава .Когато преглъщам усещам 4е ми засяда храната в гърлото !Бихте ли ми лазали дали нещо сериозно?Благодаря!
    от Antoniy Tachev | 12.11.2018 13:14

Здравейте аз съм мъж на 38 г. и от месец някъде имам чувството ,че ми е заседнало нещо в гърлото.Супер не приятно усещане, и имам чувството ,че ми се пълни стомаха с въздух и ми е надут.Усещам го ту под адамовата ябълка ту малко по-нагоре.Не съм ходил на УНГ ,защото и аз не знам? Имам чувството ,че само ще ми бъркат и нищо няма да открият пък и като ми бръкнат в устата имам усещането ,че ще повърна.Много моля за помощ.!!!
  • Re: УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ
    от д-р Цончев | 21.07.2018 20:40

На така поставен въпрос няма как да се отговори
    от Миленка Димитрова | 18.07.2018 22:27

И аз имам този проблем трудно преглъщам на какво може да се дължи това?
    от д-р Цончев | 23.06.2018 20:44

Възможно е проблемите със стомаха да провокират такива оплаквания.
    от Поли | 21.06.2018 08:47

При УНГ ходих за шума в ушите и пих 3 месеца Флунаризин. Слава богу там нещата са поносими.Иначе преди имах фарингит и нищо по сериозно на гърлото.Гастроентеоролог в Перник няма.Личната ми назначи Пробитор. Преди това бях с киселини, повръщане и спазми в гърлото, придружено с тази невъзможност да уригна и стягане.
    от д-р Цончев | 19.06.2018 21:35

УНГ и гастроентеролог гледал ли ви е?
    от Поли | 19.06.2018 12:38

От доста дълго време страдам от това. Имам чувството, че се събира въздух в гърлото и ако успея да уригна, малко минава, но не винаги успявам.Не мога и да се прозея пълноценно по време на това състояние. Имам спазъм, все едно ще повръщам, но нищо.Понякога пък повръщам нещо като слуз и ме облекчава малко. Уж е на нервна почва или от ГЕРБ, но не се влияе от нищо. Също съм забелязала, че когато пия студено започва същото дразнене. Много мъчително.В момента пия пробитор 2х1; деанксит 1х1 и таблетките за кръвно.На моменти имам чувството, че се задушавам :cry:
    от Kali | 18.06.2018 11:23

Здравейте и аз съм нова във форума. От началото на май започна да ми изсъхва носа, да се образуват гъсти зелени секрети. След това отмина и започна в гърлото ми да се образуват Секрети, които не мога да отхрача. Чувствам че трудно прегръщам и въздуха даже. Все едно нещо ми опира в гърлото. Ходих на УНГ, но не видя да се стичат секрети или нищо друго. Днес ми взеха гърлен секрет. Чувството е ужасно, всяка имаш израстък на гърлото и понякога трудно си поемам въздух и в резултат на това все преглъщам по често. Моля ви да съвет. Една вечер вдигнах кръвно заради това неприятно чувство, все едно трудно минава въздух. А иначе храна и вода преминават без проблем.
    от д-р Цончев | 04.04.2018 21:07

Към днешна дата как с те?
    от Rumen | 31.03.2018 04:52

Забравих да спомена че гърлото още ме боли малко и мам някакви съсирени храчки
    от Rumen | 31.03.2018 04:46

Здравейте на 13г. Съм преди 1 седмица бях болен и се лекувах със трахизан и антибиотик снощи ядох солети и изведнъж сякаш ми застана една солета на гърлото и притеснявам се цяла нощ не съм спал и трудно преглъщам събудих майка ми и баща ми и те ми казаха да изям една филия хляб но аз като преглъщам те го заобикалят това нещо в гърлото сега е долу в дясно на гърлото ми и постоянно се мести тръгвам да заспивам и извендъж се събуждам ако можете да ми кажете какво ми има.
    от д-р Цончев | 11.08.2015 22:01

За всеки случай е добре УНГ лекар да го види гърлото
    от Зорита Бишоф | 10.08.2015 20:35

Същата работа и като бонус сякаш храната и водата / без значение какво пия / , преминават/ заобикалят / покрай нещо и после продължават на долу , поне такова е усещането . :(
    от д-р Цончев | 10.08.2015 20:14

Днес как се чувствате?
    от Зорита Бишоф | 09.08.2015 22:32

Здравейте и от мен . Днес на обяд смучех един пастил на Бах докато чистех ,стреснах се , защото помислих , че сина ми е паднал от прозореца , след като го открих в друго помещение се усетих , че несъзнателно съм глътнала пастила и имам неприятно усещане в гърлото , хапнах парче кекс и пих , но сега вече усещането е все едно от дясно ми е запушено гърлото и преминава нещо на вълни и се спира в долната му част . Възможно ли е този пастил да е заседнал някъде или по-скоро съм си разранила гърлото ? Благодаря
    от д-р Цончев | 08.07.2015 10:42

Добре е да ви види невролог да взеки случай.
    от тaня13 | 08.07.2015 03:38

Моля помогнете ми кaкви изледвaния трябвa дa нaпрaвя или кaкво имaм Стрaхувaм се дa ям и пия -стaвa ми лошо и хрaнaтa не могa дa я преглътнa стои ми кaто бучкa и ми зaтруднявa дишaнето. Нaпрaвилa съм тест зa ; Белият дроб( дишaне) Рентген( гълтaх някaквa течност) Щитовиднa жлезa Видео зонa ( шиятa) Нос гърло И не знaя кaкво дa прaвя ...снощи взех едно хaпче и щях дa се Зaдушa .. Блaгодaря ви предвaрително
    от тaня13 | 08.07.2015 03:16

При мен е също много сърaнно. Много трудно преглъщaм и дишaнето ми спирa .Стaрaя се дa ям хрaнaтa нa кaшa зa дa могa дa я преглътнa, след кaто се нaхрaня ми стaвa лошо и ми се вие свят и по -късно пaк оглaднявaм. Имaм чувството че ще спрa всеки момент дa дишaм .Спя нa 2 възглaвници ... Може ли дa ми кaжете кaкво имaм Блaгодaря ви !
    от д-р Цончев | 31.07.2013 15:08

Благодарим, успех и на вас!
    от Нуфел Джелилов | 29.07.2013 21:14

Благодаря Ви д-р Цончев! Ами следкато погледна с тази лампичка към трахеята и ми каза че е чисто, че няма нищо, забравих да питам за хранопровода. Ще отида специално и за това. Може би няма нищо, но исках да разбера защо е това усещане. Прохладни летни вечери желая на всички!
    от д-р Цончев | 28.07.2013 08:27

Не виждам тук причини да се мисли за такива диагнози. Все пак какво каза УНГ доктора?
    от Нуфел Джелилов | 27.07.2013 14:23

Здравейте! Нов съм в форума. Прегледах сайта, хареса ми много и затова се регистрирах. Четох различните рубрики с интерес. Много хубав сайт - поздравления! И аз имам един подобен проблем като на Nelkata5. На 45 години. Можах да откажа успешно цигарите преди 4 години, но бях пушач в продължение на 25г. /средно по 15 цигари на ден/. От година и повече усещам нещо като бучка в горната част на носоглътката при преглъщане или нещо там е подуто. Като че ли последната хапка винаги остава там. Не ми пречи и не ме боли и когато се храня. И понякога забравям за нея. Но когато се сетя и преглъщам усещам че е там. Нямам храчки. Преди няколко месеца ходих на лекар и специалист от УНГ пъхна едно кабелче с нещо като лампичка на върха през едната ноздра дълбоко -май до трахеята. И ми казаха че ми няма нищо и че всичко е чисто. След това си помислих ,че това може би е временно и се надявах да не го усещам занапред. Може би се дължи на това че гърлото ми е постоянно червено от прекарана силна ангина преди повече от 15 години, която е прераснала вече в хронична и не мога да пия много студено. А иначе съм в прекрасно здраве и последните кръвни изследвания показаха това. Въпросът ми е какво е това което го усещам, когато преглъщам. Дали да ходя на лекар специално за преглед на хранопровода или друго? И какви са симпомите на рак на хранопровода и на ларингса? Благодаря ви предварително!
    от cveti | 26.07.2013 10:04

Nelkata5 Na 17 sum I hodih na lekar po taq prichina. Ili e globus histarikus sirech- na nervna osnova, ili e hronichen fariengit, t.e. neilekuvano gurlo. Ne se shashka. :)
    от nelkata5 | 28.06.2013 09:03

Благодаря!Но защо гастроентеролог?Имате предвид нещо свързано със стомаха или някаква жлеза.
    от д-р Цончев | 26.06.2013 15:12

Не е рак. Най-малкото ви е гледал специалист. Добре е да ви консултира и гастроентеролог, който съответно да прецени за какво точно се касае.
  • УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ
    от nelkata5 | 25.06.2013 13:05

Здравейте ! На 48 год.съм ,преди 2 год.се случи така че ми казаха ,че имам полип на гласните връзки.Последва биопсия и т.н. и в крайна сметка се установи,че всичко това е било напразно и като отидох на УНГс камера ми видя изострен фарингит - зърнест,грапав,чак на бабунки ми стоеше/извинявам се за израза /но незнам как да го опиша и с капки Коларгол всичко отшумя.Но това Ви го пиша за да Ви кажа че ми струваше много нерви докато се установи.Поставих си диагнози от рак на гърлото до каквото може да Ви дойде на ум.От тогава нервната система ми е много лабилна и от най-малката болка стигам до много тежки диагнози,които аз си поставям.Всичко това Ви го пиша,за да го имате предвид за сегашното ми състояние. Преди около седмица ми се появи усещането ,че имам топка в гърлото и трудно преглъщане ,след около два дни отмина без да съм пил нищо.Сега от вчера пак съм с такова усещане,че като че ли имам топка в гърлото,и като че ли се задушавам.Изсмуках един валидол но чувството,че гърлото ми е запушено се увеличи.Доктора,който ми откри фарингита ми каза да не употребяма мента,ментоли разни защото те дразнели повече фарингита.Чета във форумите за спазъм на хранопровода,за нервни разстройства.Но искам да попитам д-р Цончев имам ли място за притеснение.Извинявам се за дългия пост.Благодаря предварително.

Напиши отговор