Очи, уши, нос и гърло | УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ

Напиши отговор
  • RE: УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ
    от Shivavachaaaa | 18.10.2020 11:36

Здравейте от 3 години имам проблем като повечето хора тук топче в гърлото.... На 26 години съм и не съм пушил никога... Не съм ходил на доктор защото от 3 години работя в леярна и мисля че отговора ще бъде да напусна работата... Отскоро започнах да храча нещо мн гадно зелено и лепкаво... За въздуха немога да кажа как съм защото съм с наднормено тегло... Единственото което осетих днес е че под адамовата ябълка имам някакво топче което е меко и когато да го движа леко осещам някакво облекчение но това може да е и на психическа основа... Кофти е ситуацията аз си мисля че поне при мен са налепи и сега края на този месец ще ида да видя едно професионално мнение
    от ganeta | 07.09.2020 15:46

От около година имам усещането за нещо, заседнало в гърлото. Не е постоянно. Лекувах тонзилит, мислейки, че проблемът е от сливиците, но май ще се окаже, че не е от тях. Също така имам болка (тъпа) в долната част на шията, над ключицата, болки в ухото и понякога сякаш нещо ми пълзи по бузата. Ходих на лекар УНГ, правих си изследвания, няма нищо. Но това не спира да си боли и да ме притеснява.Вече не знам от какво може да е това и на какъв лекар да отида.
    от Merian | 05.09.2020 16:50

Здравейте от около две седмици не мога да преглъщам никаква храна единствено и само течности. След направена гастроскопия резултатът е възпаление на стомаха. Езикът ми е бял и усещам страшна сухота в гърлото и в устата. На моменти не ми достига въздух. Препоръча ха ми консултация с УНГ. Какво бихте казали?
    от Boyana97 | 26.08.2020 18:42

Силно се надявам да е така. Но от вчера гърлото и сливиците ми са леко подути и зачервени. Нямам болка, по скоро лек дискомфорт. Имам мъдреци, които са изникнали много накриво, не знам дали не е възможно да е от тях. Въпреки всичко мисля на посетя УНГ. Поддържам много добра усна хигиена, но за мое успокоение. А и не знам до каква степен гърления секрет, който правих скоро е взет както трябва.. Поздрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.08.2020 16:30

Не виждам нещо притеснително в това.
    от Boyana97 | 22.08.2020 18:20

Здравейте. По препоръка на моя личен лекар си пуснах изследвания на гърлен е носен секрет- всичко е наред. Само малко ме тревожи ,че едната ми сливица е подута, но засега без други симптоми. Според вас има ли място за притеснение. Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2020 17:10

Естествено че ще се радвате, стискаме палци и всичко ще мине добре!
    от Boyana97 | 19.08.2020 13:58

Дори на моменти като си легна да спя, имам чувството , че нямам въздух дори, дишането ми затруднено без други оплаквания. И аз си мисля ,че може да е на нервна почва, когато се разхождам съм уж по-добре. Благодаря Ви много за отговора. Дано март месец се радвам на здраво детенце :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2020 17:54

Това е често срещано явление при млади жени и "по-нервна" ситуация. Няма нужда нищо да правите, трябва да се успокоите и да гледате уверено напред към края на бременноста и вссички хубави неща по отглеждането на детенце.
    от Boyana97 | 16.08.2020 09:38

Здравейте! Имам подобен проблем. Бременна съм в 3ти месец. Засега всичко с бебето е добре, но в момента, в който разбрах за него, започнах буквално да се параноясвам. През пролетта ми откриха хроничен фарингит, който доста често се обостряше(в момента също). Преди да разбера за бебето в интерес на истината не се пазех толкова много. Пиех студено и газирано, хапвах сладоледи и бях добре. Това вече е в миналото тъй като знам,че е много опасно да се разболееш по време на бремеността. Проблема е следния, че колкото и да се пазя имам чувството, че става по- зле. Имам чувство за буца в гърлото , постоянно дразнене. Дори затруднено дишане на моменти. Правиха ми изследвания, кръвната картина е ок, нямам температура, чувствам се жизнена. Пия прогестерон. Но се тревожа постоянно и се чудя дали да не отида на УНГ. Особено с този коронавирус страховете ми стават още по големи и се моля само всичко да мине добре. Благодаря ако някой помогне!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.06.2020 17:26

Идете на първо време да ви огледа личния лекар, ако той прецени може да ви изпрати при друг специалист, но обикновено се касае за функционално разстройство, според описанието на проблема
    от Лидия СИ | 10.06.2020 23:43

Здравейте! От около месец трудно преглъщам храна. Изпитвам силен дискомфорт в областта на гърлото, няколко пъти буквално храната ми заседна и се стигна до повръщане. Започнах да усещам силни пулсации в стомаха и сърдечната област при всяко хранене. Започвам да изпитвам страх да не се стигне до нещо фатално всеки път, когато сложа нещо в утата. На 41 година. Киселини никога не съм имала. Пуша да 8-9 цигари дневно. Моля за съвет, защото почвам да си мисля лоши неща.
    от zlati_94 | 04.06.2020 17:56

Здравейте, от известно време и аз усещам че имам нещо в гърлото, на моменти усещам че ми застава храна. Вие на какъв лекар ходите?
    от Милан | 01.06.2020 18:54

Здравейте можели като имаш рефлукс да имаш проблеми при поглъщането на храна . Благодаря.
    от Костадинка | 11.05.2020 13:38

Здравейте може ли да ми кажете дали стойностите са в норма FT3 4,01(3,10-6,8) ;FT4 12.54 (12-22);TSH 1,50 (0,27-4.2)Anti tg 15,49(до115) Anti TPO 28,41 (до34)
    от Нела Николова-Илчева | 06.05.2020 21:27

Вече повече от месец е ходене по мъките. Има нещо в гърлото. ...дразни....дере....усещам, че е надут. ....събират се някакви гадни, слузести, плюнки там и не мърдат. ....стяга ме шията. ...ужас. Два пъти ходя на ендокринолог. ...няма проблеми с щитовидната жлеза.
    от Йордан Гошев | 07.04.2020 02:16

На периоди се получава при мен, нямам идея на какво може да се дължи..
    от Joro3230 | 04.04.2020 12:43

Йордан,здравей и аз съм така от 2 години и все още не мога да открия от какво се получава?При вас чувството постоянно ли е или е на периоди?
    от д-р Ралица Правова | 02.04.2020 10:42

Колегата опипа ли и щитовидата жлеза? И имате ли някакъв проблем с жлезата, за който да знаете?
    от Йордан Гошев | 01.04.2020 17:40

Здравейте! Около една година веще имам усещане за буца в гърлото някъде при адамовата ябълка или над нея. Нямам проблем с храненето и преглъщането. Нямам проблем и с дишането, но сякаш имам чуждо тяло там. Ходих на УНГ един път и каза, че не вижда проблем. Най-вече я усещам като си легна, имам чувството, че ако се уригна ми олеква. Вече не знам какво да правя, мисля си само лоши неща..
    от Габриела Радойчева | 31.03.2020 18:50

Пих Неуропан, както и Деанксит няколко дни, но нямам подобрение. Ходих на друг лекар, който ме преслуша и ми изписа инхалации с Фликсотид и спрей за нос Инфлуназал. Дали тези медикаменти са подходящи за симптомите ми?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.03.2020 18:35

Обикновено е неврогенно. Вземете си нещо от типа на глог/мента/валерян или Деанксит на първо време
    от Габриела Радойчева | 31.03.2020 13:13

Резултататите от изследванията са ми: TSH=4 ; FT4=15,3. B референтните стойности са, но това усещане за бужа в гърлото не отминава.
    от Габриела Радойчева | 30.03.2020 20:25

Пуснах си изследвания на хормоните, които се произвеждат от щитовидната жлеза. Чака да излязат резултатите. УНГ не са ми преглеждали жлезата.
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2020 11:35

Някакви проблеми с щитовидната жлеза имате ли установени? Колегата УНГ опипа ли жлезата?
    от Габриела Радойчева | 28.03.2020 00:32

Здравейте! От около една седмица усещам нещо, заседнало в гърлото ми, трудно преглъщам, имам и задух. На какви заболявания могат да бъдат признак тези симптоми? Ходих на двама УНГ, които ми казаха, че нямам проблем с гърлото. Пих какви ли не лекарства, включително и антибиотик, както и най-различни успокоителни, но нищо не ми помага. Моля, дайте ми някакъв съвет.
    от Martin Georgiev | 26.03.2020 20:39

Здравейте от 3-4 дена усещам все едно нещо е заседнало в гърлото ми и имам чувството че ме задушава. Не мога да се уригна пълноценно защото ми идва да повърна и незнам ако го направя ще помогне ли. Незнам какво да правя ако някой е минал от там да пише моля.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.12.2019 19:44

На такова прилича. Вземете си нещо от вида на хексоралетен спрей за гърло.
    от Виктория Орлешкова | 20.12.2019 00:07

От няколко дена имам усещането, че нещо ми се е запречило в ларинкса,имам леко затруднено дишане и температура. Ходих при личната,направи ми снимка на бял дроб всичко е добре,ЕКГ всичко е добре. Гърлото ми не е зачервено,нямам хрема,пих парацетамол и свалих температурата,но все още имам усещане за чуждо тяло. Пуша по 6+-2цигари на ден. Изписа ми Изорекс,и каза че най-вероятно започвам вирусна инфекция.
    от Hristo | 07.12.2019 14:25

gosi73bg@yahoo.com
    от Joro3230 | 07.12.2019 08:47

Ами оставете мейл за комтакт да ви пиша
    от Bucata96 | 05.12.2019 20:49

И аз съм така, от седмица. Казвайте ако някой знае нещо? Мислех, че ми е от цигарите, но пуша по 10+-1/2 на ден. Проблемът е около адамовата ябълка, като преглъщам се усеща най-много. Вечер, като легна, се обостря. До обяд почти нямам проблем, даже забравям.
    от Hristo | 05.12.2019 09:03

Joro 3220 Дай някакъв имейл или фейс за комуникация !
    от Joro3230 | 03.12.2019 23:02

Ако имаш подобрение пиши тук,както и аз ако установя от какво е ще споделя.Поздрави
    от Joro3230 | 03.12.2019 17:10

Аз съм по същия начин вече около 2 години,най вече като преглъщам слюнка се усеща.Посетил съм доста лекари и няма оправия.Казват че на нервна почва е на вероятно.
    от Hristo Gospodinov | 01.12.2019 20:33

Като преглъщам чисто без храна все едно нещо ми засяда малко под адамовата ябълка. Това е от около почти два месеца. Ходих на УНГ нищо нямало. Дадох гърлен секрет. Казаха че имало Стрептококи ауреус, унг-то каза да не пия антибиотик. Незнам вече при кого да ходя.
    от Joro3230 | 30.11.2019 23:02

Hristo при тебе какво има?
    от Joro3230 | 22.11.2019 10:34

Здрасти,ами като преглъщам имам чуство че имам нещо около адамовата ябълка и след като преглътна слюнка особенно главата ако съм е завъртял на дясно усещам едно тупкане при преглъщане.
    от Hristo Gospodinov | 21.11.2019 16:24

Joro какви са ти симптомите
    от Joro3230 | 20.11.2019 10:47

И аз да попитам дали някой се е справил с проблема ,аз съм така от 2 години
    от Hristo | 19.11.2019 23:27

Здравейте Аделина! Успяхте ли да намерите причина за проблема с гърлото ?
    от Аделина Димитрова | 10.10.2019 07:49

Здравейте! От няколко месеца имам усещането, че имам нещо на гърлото. В началото беше от време на време, но напоследък това усещане зачести. Сутрин почти не го усещам, но с напредване на деня става непоносимо, дори почва да ме задушава. Ходих на УНГ, взимаха ми секрет, ходих на алерголог, на гастроентеролог и не може да се установи от какво е това ужасно усещане. Ще ви бъда много благодарна ако някой, който е имал подобен проблем и е успял да го разреши, да сподели. Благодаря ви предварително. Лек ден!
    от Аделина Димитрова | 02.10.2019 07:52

Здравейте! От няколко месеца имам усещането, че имам нещо на гърлото. В началото беше от време на време, но напоследък това усещане зачести. Сутрин почти не го усещам, но с напредване на деня става непоносимо, дори почва да ме задушава. Ходих на УНГ, взимаха ми секрет, ходих на алерголог, на гастроентеролог и не може да се установи от какво е това ужасно усещане. Ще ви бъда много благодарна ако някой, който е имал подобен проблем и е успял да го разреши, да сподели. Благодаря ви предварително. Лек ден!
    от д-р Ралица Правова | 17.09.2019 08:40

А, имате ли промяна по лигавицата на гърлото, зачервяване, болка?
    от Aleksieva | 14.09.2019 22:03

Добър вечер имам един въпрос от няколо дена усищам топче в гърлото и трудно преглъщам също така имам усещане че нещо вътре в гърлото се мести ако може съвет да се обърна ли към лекар?
    от Maksi | 16.05.2019 15:06

Здравейте от 2 седмици имам чуството че ми е залепнало нещо на гърлото не постоянно но и не изчезва !Първо ви помислих че от таблетките ,които пия ми е раздразнило гърлото ,но това усещане продължава .Когато преглъщам усещам 4е ми засяда храната в гърлото !Бихте ли ми лазали дали нещо сериозно?Благодаря!
    от Antoniy Tachev | 12.11.2018 13:14

Здравейте аз съм мъж на 38 г. и от месец някъде имам чувството ,че ми е заседнало нещо в гърлото.Супер не приятно усещане, и имам чувството ,че ми се пълни стомаха с въздух и ми е надут.Усещам го ту под адамовата ябълка ту малко по-нагоре.Не съм ходил на УНГ ,защото и аз не знам? Имам чувството ,че само ще ми бъркат и нищо няма да открият пък и като ми бръкнат в устата имам усещането ,че ще повърна.Много моля за помощ.!!!
  • Re: УСЕЩАНЕ ЗА ТОПКА В ГЪРЛОТО И ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.07.2018 20:40

На така поставен въпрос няма как да се отговори
    от Миленка Димитрова | 18.07.2018 22:27

И аз имам този проблем трудно преглъщам на какво може да се дължи това?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.06.2018 20:44

Възможно е проблемите със стомаха да провокират такива оплаквания.

Напиши отговор
72 намерени, страница 1 от общо 2