Очи, уши, нос и гърло | Малко топче в гърлото

Напиши отговор
  • RE: Малко топче в гърлото
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.11.2019 20:50

При възпалено гърло това е нормално. Пийте си антибиотика, ще мине.
    от Nataliq | 22.11.2019 15:03

Здравейте. От вчера имам болка в гърлото ,мускулите и температура 37.7. Отидох при личния лекар и след като ми видя гърлото леко се намръщи и изписа антибиотик Фоксеро 200мг.на 12 часа по едно.Каза че е някаква инфекция която е по надолу към ларинкса и толкова. Болките в тялото вече ги няма, гърлото ме боли една идея по малко от вчера. Но днес сутринта като станах имах секрет в гърлото и като го изкарах беше нещо като коричка примесена с кръв и гной. Това ме притесни. Моля Ви дайте ми малко информация дали е нормално това.По принцип имам фарингит и често си страдам с гърлото. Колкото пъти съм се обръщала към личния все казва няма му нищо на гърлото,а аз усещам че не е така. Та въпроса ми е да настоявам ли за направление за УНГ или да си изпия антибиотика до край.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.12.2018 20:09

Обикновено при хроничния фарингит има подобно оплакване.
    от Диди | 19.12.2018 20:35

Здравейте моля за помощ от близо година имам един проблем не знам дали се дължи на това че спрях цигарите или е друго та: От близо година имам чувството че имам нещо като топче или храчка в гърлото която колкото и да преглъщам не мога да преглътна защото се връща обратно не мога да разбера в гърлото ли е или някъде към носа. Не мога точно да го определя много е гадно преглъщам по 10 и повече пъти в минута ако непреглътна имам чувството че дъхът ми ще спре. Нямам симптоми нее червено нито подуто гърлото видимо няма нищо нито болка. Не знам какво може да е. Преди като пушех го нямаше. Моля дайте съвет данесе нещо сериозно. Найстина вече почти година само преглъщане и не се маха и това е.. ????????????
  • Re: Малко топче в гърлото
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2013 14:30

Няма как да отговоря конкретно, трябва да се види, възможно е и да няма никакъв обрив.
    от Lea | 12.08.2013 00:16

Здравейте, д-р Цончев, В момента няма как да посетя личната си лекарка и ако можете да ми отговорите, ще съм Ви много благодарна. Имам обрив по гърлото, а последните дни и леко затруднено преглъщане, но болка нямам. Обривът не е силен - няколко пъпчици, но пък от няколко седмици. Първоначално отидох на заболекар, защото си помислих, че са афти, той каза, че нищо не вижда и няма за какво да се притеснявам. Проблемът е обаче, че обривът стои и аз започвам да се притеснявам. Правя си гаргари с биоцитрин, които като че временно помогнаха, но сега отново ми се струва, че има проблем. Какво да направя? Благодаря Ви предварително! С уважение, Леа
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.06.2013 15:13

Според мен - в краен случай.
    от Zdravka86 | 24.06.2013 19:37

И последен въпрос: Наистина ли се налага да се извадят сливиците?
    от Zdravka86 | 24.06.2013 19:33

Благодаря Ви много за отделеното време и за вниманието. Аз съм от Варна и засега тук ще гледам да реша проблема. Ако нещо се задълбочи ще пиша пак за препоръка. Ще се посъветвам с още някои УНГ тук като начало. Благодаря Ви отново.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.06.2013 17:43

Аз лично не виждам повод за чак такива притеснения. Мога да препоръчам УНГ лекар в София.
    от Zdravka86 | 24.06.2013 02:54

Здравейте. Посетих специалист УНГ със следните оплаквания: усещане да "чуждо тяло" при преглъщане, дискомфорт в устната кухина, гъделичкащо усещане в гърлото, пораждащо кашлица и притеснение по повод "жълтеникавите образувания" по гълото ми. Всичко друго ми е наред. Преди около 4 месеца имах парене и болка по гърлото, небцето, езика и бузите. Взеха ми секрет и имах Candida - оскъдно, St. aureus, alfa хемолитичен стрептокок. След лечение, пак секрет (този път и от носа) - изолира се St. aureus. Ходих даже на лицево-челюстен хирург, много време ме болеше, понякога не можех да заспя от болка. Той погледна изседванията и ми предписа нещо за гаргара (не помня какво беше) и каза, че няма нужда от антибиотик. И сега от около месец изпитвам този дискомфорт. Докторът УНГ ми каза, че сливиците ми са ужасни и са за вадене, хронично болни са, целите са в тапи, а тези жълтеникави неща били секрет. Като бях на 17 и 18 години боледувах по 3-4 пъти от гнойна ангина за 2 години ( сега съм на 27), след което, освен фарингит, не съм имала дрги оплаквания, нито грип, нито нищо. Сложила съм линкове към снимки, моля, ако някой има възможност да погледне наистина ли е толкова зле положението :(, много ме уплаши тази лекарка. Не спря да повтаря колко съм зле. Предварително благодаря и се извинявам за лошото качество. [url]Link [url]Link
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.06.2013 13:33

Антибиограма няма ли?
    от Диана | 05.06.2013 11:11

Днес проверих резултатите от гърления секрет и се оказа - стафилококи - масово. Кое е най-доброто лечение за тях?
    от Диана | 01.06.2013 19:11

Успях да стигна до личната лекарка, тя ми изписа Орофар за пръскане и смуча нео-ангин. Днес втори ден пръскам Орофар, но като че ли няма голяма промяна. Дразненето си стои, и по езика ми все още има налепи, но предполагам, че бързам с действието. Във вторник ще ми взимат гърлен секрет. :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.06.2013 18:52

Вземете си таблетки за гърло, също и прополки.
    от Диана | 31.05.2013 10:35

Благодаря Ви много? А какво мога да пия, за да се поуспокои малко, защото чак другата седмица ще мога да отида на лекар, а е доста неприятно...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2013 09:26

Най-вероятно е възпалено гърло с тапи по сливиците.
  • Малко топче в гърлото
    от Диана | 29.05.2013 14:00

Здравейте, от доста време имам нещо като чуждо тяло в гърлото, което понякога не го усещам и не ме дразни. Появи се отново преди 2-3 дни, когато ме болеше гърлото. Понеже лекувах кондиломи доскоро, се притесних да не е нещо подобно. Забелязах, че имам странни образувания, където се намират вкусовите папили (не знам дали са кондиломи, защото са гладки). А това топче го видях, че е върху лявата сливица, но ме е страх да го пипна или да го стисна. Другата седмица съм на контролен преглед при гинеколожката и ще я помоля да ме види. Какво може да е според вас? След тези кондиломи съм изпаднала в хипохондрия и си мисля за всичко. :) Благодаря предварително!

Напиши отговор