Очи, уши, нос и гърло | Заглъхнало ухо

Напиши отговор
  • RE: Заглъхнало ухо
    от Радкова | 24.04.2020 20:31

Благодаря Ви, докторе! И искам само да попитам още нещо. Нямам температура, главоболие, болки в ухото, секрети от него и тн., но може би от силното притеснение, от досадното усещане на това заглъхване, почнах да си мисля дали не е рак на главата или някъде в тази час тялото. / не че подценявам диагнозата на лекаря за евстахиевата тръба/ просто забравих да си задам въпроса на нея :)) Първи ден ми е от приема на лекарствата но все още е заглъхнало. Много ви благодаря още веднъж и извинете за многото въпроси :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2020 17:42

Естествено че е лечимо. Изпълнете предписанията на доктора и ще ви мине.
    от Радкова | 23.04.2020 17:40

Здравейте! От едно известно време лявото ухо почна да ми заглъхва. Нощем най често... после през деня се оправя по някое време. Много бях притеснена. Разбира се отидох на лекар. В следствие на секрети от носа ми каза че най вероятно е запушена тази евстхиева тръбичка. Много подробно ми обясни нещата, но аз от притеснение не запомних доста от тях. /Даде ми да пия Zyrtek -D, фортекал и морска вода за носа . От днес ги почвам. Тъй като съм много притеснена може ли да ми кажете, това състояние лечимо ли е ,дано не звуча глупаво, но ме е страх да не почна да не чувам с това ухо .Благодаря ви предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.11.2019 18:31

Трябва да направите контролен преглед при УНГ, да се види отново.
    от Aleksandar | 15.11.2019 21:22

Здравейте, реших да пиша тука защото темата е същата като проблема ми. От около седмица, две дясното ми ухо е заглъхнало и когото легна или го натисна болката се изостря. Пробвах много методи за облекчаване като например промиване на носните канали капки за уши спрейове за нос антибиотици за уши топъл компрес топъл зехтин. Бях на лекар но той ми предписа най обикновени капки, от които няма ефект. Много се надявам да ми отговорите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.08.2019 19:47

В ухото е проблема, ное вероятно и нещо несвързано с ушната кал. Възможно е да има и елемент на възпаление
    от Мария | 16.08.2019 10:03

Здравейте! Отидох на контролен преглед. Изчистиха ми ушната кал. За съжаление обаче подобрението е незначително. По някое време от деня ухото отглъхва, след което вече не се чувства като заглъхнало, а по-скоро усещам напрежение. Започвам да се съмнявам дали проблемът въобще е свързан с ухото, или с нещо друго.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.08.2019 21:32

Идете на контролен преглед при УНГ
    от Мария | 07.08.2019 09:54

Здравейте. От една седмица имам проблем с лявото ухо- заглъхнало е и на моменти ме боли, усещам непоносима тежест. През тази една седмица имах лека хрема с обичайни симптоми(болки в гърлото и т.н.). След това започнаха и проблемите с ухото. Освен това наскоро при посщение на УНГ-специалист ми беше установен алергичен ринит, тъй като от няколко месеца имах оплаквания за непрекъснато запушен нос, поради което използвах капки за нос (Ксилометазолин). Но през изминалата седмица реших да ги сменя с Виброцил. Ходих до личния ми лекар, който каза, че ухото ще се управи скоро. Предписа ми капки Отипакс, но вече трети ден няма подобрение. Моля някой лекар или друг, преминал през това да ми даде съвет. Благодаря предварително!
  • Re: Заглъхнало ухо
    от Михаела Иванова | 16.02.2018 15:59

След прекаран вирус преди няколко години получих много оплаквания подобни на Вашите, заглъхване, шум, тежест. След много изпити илачи, и след много посетени лекари установих, че евстахиевите тръби ми се запушват и от там всички неразположения свързани с това. Това което единствено ми помага е гъргара с домашен!! ябълков оцет, сутрин и вечер, поне седмица, две! Изсмуква слузта моментално, после слузта се изплюва. И надуване на балочне "ото глоуб" Мислих си, че ще си живея цял живот с тинитус и заглъхване, но при нужда и след боледуване правя тези неща и нямам уплаквания:) И все пак ми остава там слабо място, но знам как да го контролирам:) Дано ви помогна:)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.12.2017 21:32

Моля, внимавайте с тона! Холестеатома има съмсем друга симптоматика
    от mafu | 05.12.2017 18:44

Пропуснах да кажа че нямам гноетечение. Но сега ухото започна леко да ме боли от внушение,много съм хипохондричен. Опасявам се от холеостеатом.
    от mafu | 05.12.2017 18:22

Колко горе-долу струва без направление поставянето на макаричка в едното ухо с местна упойка (едностранна тимпаностомия.) Може ли да съществува серозен отит без наличие на болка и намален слух, но с упорито, но не през цялото време заглъхване само на едното ухо? (често заглъхване на дясното ухо по няколко пъти на ден от години, последвано от спонтанно отглъхване, могат да минат дни без симптоми, а друг път ухото да заглъхва през пет минути.Обикновено, но не винаги заглъхването се появява при извършване на някаква физическа дейност, при всяко преглъщане ухото пука, дори и да не е заглъхнало в момента.). Не искам да пия антихистамини, защото и сега приемам доста лекарства, а и искам да си реша проблема завинаги, а не цял живот да пия антихистамини
    от mafu | 05.12.2017 16:49

Кетотифен подходящ ли е?
    от д-р Александра Игнатова | 13.09.2017 13:29

Разликата е, че при Зиртек Д антихистаминът е комбиниран с псевдоефедринов хидрохлорид, който подпомага допълнително отбъбването на лигавицата.
    от krista | 12.09.2017 10:29

На мен за подобен проблем ми мина от Зиртек, изписан от УНГ лекар. Но Зиртек "Д" не е ли по-подходящ антихистамин?
    от д-р Александра Игнатова | 10.09.2017 20:25

Здравейте! Парацентезата е процедура, при която се прави разрез в тъпанчевата мембрана и се прилага най-често при възпаления на средното ухо. В случай, че чувате припукване при преглъщане, проблемът наистина е силно вероятно да е от там. Медикментозно удачни са антихистамините - ако има оток в тръбата, тя ще отбъбне и налягането ще се изравни. Поздрави!
    от mafu | 06.09.2017 23:57

Това за губерката беше шега. Нямам намаление на слуха поне доколкото мога да преценя, а само заглъхване и пукане при преглъщане. Мисля че се касае за запушена евстахиева тръба. Какви са методите за лечение на подобно запушване? Парецентезата сред тях ли е? Някъде четох за операция- какво представлява тя?
    от д-р Александра Игнатова | 06.09.2017 22:18

Здравейте! Първо- до 1990ivanov : най-вероятно е от напрежението, при стрес има промени в кръвообращението и това може да се отрази на слуха. До mafu - аудиометрия ще провери дали имате намаление на слуха; в случай, че няма проблем, това с губерката със сигурност ще ви навлече такъв.
    от mafu | 06.09.2017 21:41

Това да се слага пълна упойка за едно пукване на тъпанчето, дори при деца е голяма глезотия. Стивън Кинг разказва в биографичната си книга,че като дете няколко пъти са му пукали тъпанчетата без упойка. Могат ли да ми направят парецентеза в УНГ кабинета на кварталното ДКЦ? Тъй като обичам да се правя на доктор се замислям дали да не си направя парецентеза сам с губерката на баба? Или да си спукам тъпанчето с пиратка?
    от mafu | 06.09.2017 19:42

Парацентеза може ли да се прави с местна упойка или без упойка и това ще реши ли скапания проблем?
    от mafu | 06.09.2017 19:16

Ще използвам тази тема, за да не правя нова. От много вриме ми заглъхва дясното ухо и вече ми писна. Ходих на УНГ мислейки си че е заради ушна кал,но се оказа ,че не е. Какво да провя? Операция? Не съм карал никакви инфекции.
    от ивайло | 03.09.2017 17:33

Здравейте, от вчера се получи но малко има подобрение сякаш. Сега е пак, леко като заглъхнало, но при по остър шум се чува като свистене. И има едно постоянно дразнещо бучене. Не знам в следствие от нервите ли се получи от голямото вълнение ли? Защото както казах, първо много рязко започна да ми изтръпва лявата ръка после и дясната, последваха и ушите. После взех валидол, малко се поуспокоих, но някъде час след това леко ми писна ухото на два пъти, и след това започна да заглъхва. Ако можете, ми дайте някакъв съвет как да си помогна. Благодаря предварително.
    от д-р Александра Игнатова | 03.09.2017 14:22

Здравейте! От колко време е така ухото Ви? От вчера или повече, има ли някаква промяна?
    от ивайло | 03.09.2017 05:36

Здравейте, значи получи ми се следния проблем. Понеже се появи някакво недуразомение в отношенията с приятелката ми тя поиска да прекратим взаимоотношенията си след 4 год. И явно много трудно го приех ми се получи нещо като нервна криза ли и аз не знам какво точно. Но тогава в този момент, ми изтръпнаха рязко и двете ръце и ушите почувствах се много отпаднал, взех един валидол и после помина. Но след около час и нещо ми писна леко дясното ухо на два пъти, за кратко а след това започна да заглъхва. Та въпросът ми е, възможно ли е от рязкия стрес да се е получило. Дори и не можех да заспя след това дълго време. Дори и след като взех седатиф пс за успокоение. Моля ви дайте ми някакъв съвет от какво може да е и как да се лекува. Като стоя примерно легнал на едната страна и не се забелязва но като стана седнал или се размърдам веднага се усеща. Помогнете ако е възможно.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.03.2015 11:50

Заглъхването на ушите налице ли е още?
    от Aleksandrina | 08.03.2015 12:56

Здравейте, реших да пиша тук, тъй като темата съвпада с моя проблем. От 2 седмици имам запушени уши без болка - появи се изведнъж, не знам дали е защото си издухах носа, въпреки че винаги гледам да внимавам да не го правя максимално силно заради ушите. Ходих на лекар, казаха ми че нямам възпаление, нито запушване от ушна кал. Изписаха ми Ринолекс за 1 седмица и доктора ми каза, че най-вероятно съм имала някаква настинка, която не съм усещала. Мазах се 1 седмица с Ринолекс в носа, но ефект нямаше, същевременно реших да пробвам с малко затоплен зехтин и олио, опитах и двата варианта, но отново нямах успех. Нямам никакъв шум в ушите, единственото което ме притеснява е, че чувам пулса си на сърцето. Моля ви ако някой има някаква представа какво може да е или да даде съвет какво да направя ще съм ви много благодарна, не се издържа вече! :cry:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.08.2014 19:52

На какъв лекар ходихте?
    от Михаела | 02.08.2014 19:55

А и между другото ходих на лекар обаче не помага
    от Михаела | 02.08.2014 19:54

Моето ухо преди година или две беше запушено.Бях под душа и си сложих твърде много балсам.Докато се опитвах да го измия леко си наклоних главата и ми влезе в ухото (Маска за коса и вода).От тогава ухото ми шуми (и под шум имам предвид...Нали знаете когато се прозявате ушите ви всякаш се запушват) е докато аз се прозявам чувам някакъв шум, но мога да го правя и без да се прозявам...В смисъл не е от самосебе си, а аз го карам да прави така. И понякога се случва без да искам и много ме дразни, а с другото ухо не мога така. Някакви предложения???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.05.2012 01:28

Не, няма повод за притеснение в такъв аспект - ако имаше такова натрупване на ексудат зад мембраната това няма как да не остане незабелязано при прегледа. Многото четене в интернет не винаги е от полза по отношение на спокойствието на човек за собственото му здраве, тъй като се пишат много, често безразборни или неправилни тълкувания.
    от Irina | 28.05.2012 20:31

Ох, и аз не разбирам много, но т.к. изчетох доста в интернет по темата и цитирам-"При продължително неповлияване от посоченото лечение се прави терапевтична парацентеза (пробиване на тъпанчето с лечебна цел) за улесняване на изтичането на възпалителния ексудат." Затова си мисля, че започва да се събира не точно течност, а ексудат, но при мен няма такова нещо. Доц. Лолов каза, че вероятно евстахиевата тръба е по-тясна или нещо такова и може би при настинка от там идва проблема.Но нищо не ми предписа.За причината за хлътването нищо не каза. Налягането и в двете уши е нормално, аидиометрията е повече от нормална, затова от медицинска гледна точка всичко е наред, но аз все още усещам ухото си заглъхнало.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2012 16:53

Oтговор: при заглъхване на ухото започва да се събира течност
    - такова нещо за пръв път чувам, но не съм специалист по въпроса. Какво каза доцента за причината за това хлътване?
    от Irina | 27.05.2012 19:34

Здравейте отново д-р Цончев бях на преглед при доц. Лолов- извода е,че ухото ми е напълно здраво, а имам леко хлътнало тъпанче.Искам да Ви попитам - вдлъбнатото тъпанче резултат от заглъхването ли е и възможно ли е наистина проблема постепенно да отшуми. Честно казано сега ухото ми наистина е по-добре- вече не усещам все едно имам тапа в ухото.Искам и да попитам още нещо- т.к.четох,че при заглъхване на ухото започва да се събира течност,а при мен няма такова нещо - да съм спокойна ли ,че няма да се събира и занапред течност. Дай боже наистина ухото ми в скоро време да се оправи, но смятам профилактично да отида на преглед след месец-два. Ще бъда благодарна на Вашия отговор.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.05.2012 19:59

Моля, успех!
    от Irina | 05.05.2012 21:41

Много благодаря за отговора.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.05.2012 21:17

Не е задължително да изпуква, особено ако има някакво възпаление, по-вероятно е постепенно да премине.
    от Irina | 05.05.2012 12:24

Тази сутрин за първи път не усещам ухото си толкова заглъхнало. Но не мисля,че ми се е отпушило нацяло,защото не съм усетила да изпука както беше преди . Д-р Цончев казвате,че евстахиевата тръба не може да е срастнала - аз от това се притеснявам и затова искам да ми изпука ухото и да съм сигурна,че нацяло се е отпушило.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2012 23:40

Тя вероятно няма да срастне, но не виждам какво друго можете да направите освен да следвате инструкциите на УНГ доктора.
    от Irina | 04.05.2012 20:25

Здравейте отново.Мисля,че открих от какво точно е заглъхването при мен-Гърлото и средното ухо се съединяват с една тясна тръбичка, наречена Евстахиева тръба. Тя изравнява атмосферното налягане в средното ухо и носоглътката. Щом тази тръба се запуши при възпаление на гърлото, ухото заглъхва, защото промененото налягане частично обездвижва тъпанчето и прикрепените към него слухови костици. Вече минаха почти три месеца откакто бьях болна, а ухото още не ми се е отпушило.Доктора ми продухва ухото и ми прави въздушно масажиране на тъпанчето, но засега без резултат. Какво друго бих могла да предприема, за да не се срастне нацяло тръбата.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2012 02:38

Да. Добре е да има координати на специалисти на форума.
    от Irina | 02.05.2012 17:43

доц. Стефан Лолов, ушни, носни и гърлени болести бул. Фритьоф Нанс ен 17, партер, Софи я
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.05.2012 17:12

Къде е този доц. Лолов?
    от Irina | 02.05.2012 14:42

Благодаря ти много за отговора.Нищо подобно не ми беше изписано. Днес вече си запазих час при доц.Лолов в София. Междувременно ми каза,че мога да си пръскам ксилометазолин спрей. Силно се надявам до 14.05 да ми се отпуши ухото, но мисля,че още в началото можеше да ми бъде изписано нещо, от което ще ми мине, но уви....
    от Lidi | 01.05.2012 09:50

Паралелно с лечението не бяха ли предписани и капки за уши? Аз изкапах два вида (по-слаби и по-силни) и пих и АБ и чак след месец и половина от началото на лечението и спиране на АБ се отпуши първо едното, след седмица второто. Нищо не бяха споменали за операция тогава - беше отдавна. Предписаха ми АБ първо с едни капки с антибиотик за ушите. След като мина курса на лечение и нямаше резултат ми предписаха втори капки , по-силни и чак след месец и половина общо лечение се отпуши първо едното ухо, после другото.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2012 18:50

За съжаление не съм специалист по въпроса, че да дам заключение на такъв въпрос. Това трябва да се обсъжда с УНГ лекаря.
    от Irina | 30.04.2012 15:21

Благодаря за отговора. А бихте ли ми казали дали парацентезата е единственното решение в моя случай.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2012 12:04

Oтговор: морска сол разтворена в чаша вода е възможно ухото да се отпуши
    - това доколкото знам върши работа при запушено с ушна кал ухо. Подозирам, че във ващия случай няма да е от особена полза.
  • Заглъхнало ухо
    от Irina | 29.04.2012 20:55

Здравейте, искам да споделя моя проблем и да попитам за съвети, ако някой е имал същия проблем. Тази зима изкарах грип и стигнах до прием на антибиотик. Същевременно получих и заглъхване на лявото ухо. От грипа се излекувах, но вече два месеца ухото ми е заглъхнало и не ще да се отпушва. Ходих при УНГ специалисти - пих витамини, слагах капки в носа , надувах бузите със запушен нос - и резултат няма. Днес доктора ми каза,че ще изчака до края на май и ако все още не ми се е отпушило оперативно ще ми среже тъпанчето , но при пълна упойка. Естественно аз се разрових из интернет за възможни решения на моя проблем и попаднах на изказване, че с морска сол разтворена в чаша вода е възможно ухото да се отпуши. Вече си купих морска сол и смятам да го изпробвам - дано и при мен да има ефект, защото вече само за това мисля.Искам да попитам някой правил ли го е и има ли ефект.

Напиши отговор