Очи, уши, нос и гърло | Гнойни храчки от носоглътката сутрин

Напиши отговор
  • RE: Гнойни храчки от носоглътката сутрин
    от д-р Ралица Правова | 01.05.2019 13:48

Правена ли е микробиология на секрета? И ако - да, изолиран ли е причинител?
  • RE: Гнойни храчки от носоглътката сутрин
    от Радка Петкова | 01.05.2019 12:58

И аз съм със същите симтоми. Ще бъда благодарна на професионално мнение по въпроса.
  • Re: Гнойни храчки от носоглътката сутрин
    от krista | 28.08.2015 09:35

И синът ми е така. Ходили сме на 6 различни УНГ лекари. Хроничен синузит на ренгеновите снимки казват. Но нагревки и антибиотик не помогнаха. Така е вече 1,5 година. Микробиологията е без патогенна флора. Ако тя е наред и няма бактерии, необходим ли е антибиотик ? Сега ползва само спрей с прополис за нос, но трябва 1 час да духа после носа и да изхвърля секретите от носа и от устата. Някой да знае къде правят ехография на синуси?
    от станислава | 24.07.2015 09:01

Видях темата днес знам,че е стара, но имам подобен проблем и бих искала да ми помогнете. Преди два дни започнах да имам храчки..имам суха кашлица сутрин, която ме събужда и преминава след като изпия чаша вода..пушач съм и четох една статия според, която може би имам хроничен бронхит..знам, че не сте лекари, но моля някой ако мисли, че не е бронхит да сподели и ако е с какво мога да го излекувам главно с билки...благодаря предварително :mrgreen:
    от bastet | 29.01.2012 14:51

Благодаря за бързия отговор :). В момента не се лекувам с нищо,преди около два месеца пих(беше ми предписан) сингулар и поставях в носа ксилогел(имам леко изкривена носна преграда,от което ми се запушва носа,затова ми изписаха гела),като имаше съвсем слабо подобрение, и за кратко (около седмица) нямах храчки.После обаче,всичко започна отново :(,и така досега.Та,това е.Ако някой може да ми каже още нещо по въпроса ще бъда много благодарна :)
    от jerrymaguire | 29.01.2012 14:34

Мисля, че става дума за сезонен проблем причинен от вирус, който в последствие е преминал в бактериален. Не споменавате дали се лекувате с нещо - капки, спрейове и мазила... Има вариант да отидете в микробиологична лаборатория и да дадете носен секрет, за да се установи причинителя. В повечето случаи организма сам се преборва с причинителите на проблемите, но понякога се изисква адекватно лечение. Тук е трудно да се каже какво би причинило Вашето състояние, но някой специалист от форума би могъл да се намеси и да Ви информира дали е възможно тези симптоми да са предизвикани от алергия.
  • Гнойни храчки от носоглътката сутрин
    от bastet | 29.01.2012 12:30

Здравейте, от няколко месеца имам изключително неприятни и постоянни храчки от носоглътката,предимно сутрин.Секретът е жилав,гноен,понякога кървенист и много труден за отхрачване,от няколко дни усещам и леко парене там.През по голямата част от деня имам усещане за постоянна храчка залепнала в в горната част на носоглътката и при откашляне отделям бистри секрети,но сутрин е много неприятно.Ходих преди около два месеца на УНГ и ми казаха,че вероятно е алергичен ринит,но секрет от носа нямам,а само в носоглътката - като задната хрема при децата.Трябва ли да се притеснявам от нещо по-сериозно?И каква може да причината за тези храчки,освен ринит?

Напиши отговор