Очи, уши, нос и гърло | Заглъхнали уши и замаяност - ПОМОЩ

Напиши отговор
  • RE: Заглъхнали уши и замаяност - ПОМОЩ
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.04.2020 13:30

Проблема с шума в ушите и замаяността трябва да се види от отоневролог. И да се направят съответните апаратни изследвания, които личния лекар не може да ви направи.
    от Ангелов | 14.04.2020 19:30

Почерняват ми очите,става ми задушно,ускорено дишане ...и после ми минава.Спортувам често ,един от най здравите съм на терена по време на мачовете ,вкарвам по 2 гола ,понякога 3 на мач.Дадох кръв ,изследваха ми за 4 различни от черво до сърце ....казват ,че съм най здравия (хептен се побърквам)..дано някой ми помогне . Приятна вечер и поздрави
    от Ангелов | 14.04.2020 19:26

Здравейте на всички, Ще ви споделя един мой проблем. ИМАМ шум в ушите и понякога имам замаяност,всяка ще припадна ,безсилие.Но след 30 минути понякога час ми минава.Утре ще ходя на лекар ,преди съм ходил но нищо не намериха.Надявам се да ми намерят причината много е досадно.Смених си личния лекар. Като се върна в бг ще си направя изследване. Надявам се да ми помогнат.
  • Re: Заглъхнали уши и замаяност - ПОМОЩ
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2012 10:35

Моля, пишете на кирилица!
    от cvetelina | 12.03.2012 15:42

Zdraveite d-r Con4ev! Imam sledniq vapros kam vas: predi 3 meseca izkarah ostro gnoino vazpalenie na dqsnoto uho i naru6enie na vestibularniq aparat.Polu4ih stra6en svetovartej.Sled le4enie v bonica svetovarteja premina, no ostana edno neprekasnato zalitane na dqsno i nai-ve4e po obednite 4asove.Kazaha mi, 4e e vazmojno da e ot kravnoto, za6toto sam s nisko.V momenta piq BETASERK 16 za 6 meseca.6te sam vi mnogo blagodarna, ako me posavetvate ne6to, za6toto s tova zalitane e mnogo trudno da se predvijvam, a imam i malko bebe.Blagodarq vi predvaritelno.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.01.2012 18:59

Къде са ви гледали до сега?
  • Заглъхнали уши и замаяност - ПОМОЩ
    от kkk90 | 25.01.2012 17:57

Здравейте! От около година и половина постоянно ми е замаяно и чувам заглъхнало :| Всичко започна след поставянето ми на металокерамика на преден зъб, която много ми убиваше и постоянно стисках зъби докато се намести 1-2 седмици .. Ушите ми започнаха да пищят пулсиращо на моменти, но не им обръщах много внимание и се оправиха от самосебеси. Също така челюстта ми, в следвствие от това стискане на зъби, започна да ме боли доста силно, болката отшумя след 10-тина дена, но усещах напрежение в мускулите, което имам и до ден днешен. След около 2-3 месеца започна и замайването. Ушите ми започнаха да пукат, без болка, чувам туптене от време на време, понякога загубвам слуха си в някое от ушите за 2-3 секунди със силно пищене, но се оправят след това. Усещам напрежение в ушите и чувство за пълнота от време на време, отново без болка.Впоследствие зимата ми се възпалиха ушите и започнах да задържам течност. Правили са ми аудиограма, която не показва отклонения, тимпанометрия, ямр на главата, доплер на вертебралните артерии, пил съм с месеци антихистаминови хапчета и спрейове, ходил съм при няколко невролога, уши нос гърло, психолози и психиатър, изследвали сами хормоните на щитовидната жлеза и пълна кръвна картина без отклонения. Всички казват, че ми няма нищо ,и че замайването било на нервна основа. От 3 месеца бия тритико и флуанксол без подобрение. Не мога да се концетрирам върху нищо, разсеян съм, неспокоен съм и единствено след процедури с инхалации и мосрка сол са ми отглъхвали ушите и се чувствам прекрасно, но се получава много рядко .. Имам някаква дисфункция на евстахиевите тръби, която ми докарва всички тези тревоги, но никой не знае каква е причината и какво да се направи. Моля ви, помогнете !

Напиши отговор