Очи, уши, нос и гърло | Буца в гърлото /трахеята/ и постоянни храчки!

Напиши отговор
  • RE: Буца в гърлото /трахеята/ и постоянни храчки!
    от N. N | 29.04.2019 11:56

Здравейте. berta,Какво е развитието с вашия проблем. При мен положението е следното, от 2 месеца при движение встрани на рамената(накланяне,) се чува странен звук като хрип от преминаването на въздуха.чувам го и го усещам това нещо само при наклон на тялото. Ходих на пулмолог, на функционално дишане, вс е в норма като на спортист.в началото нямах мисля че храчки, а сега ако се закашлям често мога да отделя секрет.????
  • Re: Буца в гърлото /трахеята/ и постоянни храчки!
    от Berta | 02.08.2018 18:20

Здеавейте! За пръв път пиша във форума и моля за някаква инфоемация.Жена на 29 г. съм. Наскоро преболедувах с тежка кашлица, която все още ме държи с храчки, от които получавам позиви за повръщане. Но проблемът ми е друг. От няколко дни започнах да получавам вдно странно състояние. Сякаш нещо е заседнало в хранопровода. Чувството е все едно съм се нахранила изключително бързо с някакво сухо месо. Оригам се често. Непеиятното усещане започна преди 3-4 дни като беше от време навреме, а от днес е постоянно. Чувствам как храната и течността преминават точно оттам. Много е неприярно. Джипито ми каза че може да е на нервна почва или малка херния на хранопровода. Понеже ми предстои другата свдмица ЯМР, по повод схващания в областта на шията, джипиро ми каза да изчакам да видим дали ямр-то може да покаже нещо. Бях на рентгенография на гръдвн кош, всичко е наред, но много се притеснявам откакто прочетох за рака на хранопровода. Нямам кръв в храчките, но аъм пушач. Моля за някакъв отговор, благодаря!
    от shashmagiul | 15.05.2016 16:22

Яворке, не знам дали слънчогледовото олио лекува... но... биогайата ако й прочетете упътването и я опитате, а сте със запазен нюх.... Като се има предвид, че едно време, когато леля ми беше на гости, с майка ми си печаха по една, две тави семки и си "трошаха" за една вечер, докато си говореха, за което говори и ръбчето на единия им зъб, специално естествено оформило се от това... :P Язък, че ме прогониха от онгълчето един куп твари. Щях да произвеждам слънчогледови семки "кака Шашмагюл" и да ви претендирам, че са енергийно заредени от мен. В такъв случай, регулярно поожилване от пчела в комбинация с ядене на много слънчогледови семки... осигурява здраве. Като се има предвид, че бръмбарите ми са по- скоро интересни, явно и лайм има лечение. Защото имам спомени за много особени обриви по корема, големи, поне двусантиметрови, но колкото и да опростявам, като че ли айкюто ми по - скоро се повишава, отколкото обратното, нищо че подскачам от тема в тема.
    от pvdpvv | 13.05.2016 20:36

Здравейте , дъщеря ми имаше проблем с бели топчета,които излизаха от сливиците.Гориха й ги с лазер във ВМА София,не в болницата ,а в кабинет УНГ с предварително записан час.Не си спомня името на лекаря,.Ако си спомни -ще пиша
    от Явора | 09.07.2015 22:47

Това което написах по горе ето го във вид на статия: Link Изтегляне с олио: Евтино, лесно и ефективно решение за здравни неволи? Съвременно изследване казва – ДА 13/05/2013 лек, полезно (NaturalNews) Датиращо от хиляди години в аюрведическата медицина, изтеглянето с олио може да изглежда като малко лечебно чудо, поради своята простота. Но практикуващи тази терапия, хвалят нейната ефективност в лечението на всичко, от СПИН до диабет, от сърдечно-съдови заболявания до левкемия. Оставяйки препоръките настрана, научни изследвания показват, че изтеглянето с олио може значително да подобри състоянието на венците и зъбите, като намалява зъбните бактерии, вируси и гъбички – което от своя страна благоприятства цялостното здраве. Основите на изтегляне с олио Изтеглянето с олио е техника, при която една супена лъжица олио (слънчогледово, сусамово, кокосово масло или зехтин) се поставя в областта на устата и всички зъби с плъзгащо движение (жабуркане) за 20 минути, от 1 до 3 пъти на ден. Същественото при тази терапия е, че олиото привлича различни патогени в устата, които след това се отстраняват в течност и се изплюват. Олиото също прониква в трудни за достигане джобове под линията на венците, където виреят вредните бактерии. Вредни за здравето орални патогени Дори и с най-добрата устна хигиена, микробите все пак могат да вземат надмощие над здравето. Когато нашето устно състояние е в лоша форма, то въздейства на всяка система в тялото. Вземете например когнитивен упадък. Според информация от GreenMed при многобройни проучвания е установено,че пародонтозата е свързана с инсулт и когнитивно увреждане. Болницата Атикон Университет в Гърция показва ясна връзка между пародонтоза и инсулт. По същия начин Университета на Алабама по Стоматология открива в проучване с 9853 участници, че загубата на зъби е силно свързана с когнитивен упадък. Освен това, бактерии като Стрептококус Мутанс се размножават в устата и отделят токсини в кръвния поток, като по този начин причиняват възпалителни заболявания като болест на сърцето. Както се съобщава от натуропатът Кейс Адамс в Когнитивен Упадък Свързан с Пародонтозата: „Проучване на Училище по Стоматология в Университета на Калярив в Италия в края на 2011 г. изследва четиридесет мъже на възраст между 20 и 40 години. Половината от мъжете имат пародонтоза, а другата половина не. Изследователите тествали субектите за параметри, показващи развитието на сърдечно-съдови заболявания и в двете групи. Изследването установява, че пациентите с пародонтални заболявания имат по-високи нива на свързано с възпаленията IL-2. Това подсказва на изследователите, „съществуването на ранна ендотелна дисфункция при млади хора с атипичен пародонтит.“ Научно е доказано, че изтеглянето с олио значително намалява проблематичните бактерии Стрептококус Мутанс. Международния Здравен Център гласи: „Друго проучване [публикувано в Африкански Вестник по Микробиологични Изследвания], проведено през 2008 г., намира „забележително намаляване на общия брой бактерии“ в устата, както и значително намаляване на общата податливост към зъбен кариес. Антибактериалната активност на сусамовото масло също е изследвана и е установено, че има ефект върху Стрептококус Мутанс в устата. В действителност, тези проучвания показват общо намаляване на бактериите от 10 до 33,4% при участниците и в 40-дневен срок на изтегляне с олио, участниците показват 20 процента средно намаление на устни бактерии.“ Допълнителни ползи Изтеглянето с олио не само, че усилва оралното, познавателното и сърдечно-съдовото здраве, но и също така лекува множество други състояния. Майк Барет от Natural Society казва: „… Д-р Ф. Карш, доктор по медицина, представя доклад пред Украинска Асоциация, подчертаващ невероятните възможности, на които е способно изтеглянето с олио. Според д-р Карш, ползите от изтеглянето с олио може да помогнат при почти всяко заболяване или хронично състояние, включително: Заболяване на устата и венците; скованост на ставите; алергии; астма; висока кръвна захар; запек; мигрена; бронхит; екзема; заболявания на сърцето, бъбреците и белите дробове; левкемия; артрит; менингит; безсъние; менопауза (хормонални проблеми); рак; СПИН; хронични инфекции; разширени вени; високо кръвно налягане; диабет; напукани пети; акне; артрит; бронхит, дерматит; синузит и много повече.“
    от Явора | 08.07.2015 20:58

Това с лимоновия сок и содата може и да действа, обаче разваля зъби..... 5-10 пъти с лимоновия сок, но да не е постоянно че зъбите ще пострадат....ииииии нови проблеми и нужда от пари за оправянето им. Содата става и за пиене и за гаргара всеки ден. Редуването на сода, олио или зехтин и ракия може да оправи гърлото трайно, но не става веднага........трябва време и постоянство месеци/година....плюс добра устна хигиена паста за зъби и вода за уста всеки ден . Основното в цялата работа е олиото/зехтина, когато се размотава продължително време из устата над 15 минути действа муколитично и подпомага ваденето на слуз/гной като се напънете да отхрачите. Когато се прави по продължително време почва да чисти и другите органи в тялото и възпаленията(слуз, гной, ципи, кървави нишки или съсиреци) от всички органи да се насочват към изходите и тялото да се пречиства. За профилактика по два пъти на ден с олиото, но при проблем колкото се може повече може и 15-20-25 пъти. Олиото може и през носа също. Иначе си има лекарства в аптеката по въпроса, но употребата им е за кратко около 3-10 дена.
    от Marian Kralev | 01.07.2015 06:33

Oтговор "alokazia": :x Беше поотминало усещането за буца, но за съжаление се завърна с пълна сила. Направо не се издържа. Доктор Цончев, съгласна съм че това усещане за буца в гърлото може да е на нервна почва, но не мога да се съгляса че храчките, които въобще не са спирали, може да се дължат на такова нещо. Имам вече записан час за друг УНГ /евентуално за ендоскопско изследване, като искрено се надявам да може да огледа тази част/, тази седмица се надявам да взема направление и за невролог, мисля и до гастроентерелог да стигна, почна да ме тресе някаква треска че може да нещо на хранопровода, защото усещането е някъде там, в най-горната част на трахеята. На 33 години съм. На моменти, но много рядко изхрачвам много ситни бели като трохи образувания /по едно такова се случва на изхрачване/, които имат ужасна миризма. Някой във форума беше писал за същото, но не се е вяснал повече да каже какво е развитието пи него. Паниката вече е огромна, възможно ли е да е рак на хранопровода :cry: :cry: :cry:
    Zdrasti, sujalqvam, che pisha na latinica, no nqmam kirilica na tozi komputar.. Imam sushtiq problem i az zapochnah da si vkarvam filmi, sega kato prochetoh istoriqta ti malko se pouspokoih.. mojesh li da mi kajesh kude e tozi lekar, i kakvo tochno prichinqva tezi beli topchenca s tazi nepriqtna mirizma.. tova nqkakvi djobove na gurloto li sa ili kakvo? Blagodarq
    от Gray | 23.05.2013 08:50

Здравейте отново! Предишните 3 поста са писани от мен. Попаднах на статия, за която само бях чувал по преразказ и явно тя ми е повлияла за третирането на гърлото с лимонов сок и сода бикарбонат (като експеримента се оказа много успешен при хроничен фарингит). Ето ви линк към статията, за да си интерпретирате и вие сами фактите: Link
    от Gray | 04.05.2013 10:02

Здравейте отново! Аз съм този, който написа предишния пост преди 20-тина дена. Трябва да направя едно пояснение, което мисля, че е важно: При мен лимоновоя сок със сода бикарбонат наистина премахва проблема, но ако запаля любимата си лула, то той се възобновява. Аз отказах цигарите преди 7 години и една година след това започнах да запалвам вечер (или на обед и вечер) по една лула, без да "гълтам" дима (бях убеден, че ми помага за другото заболяване, което е автоимунно). Затова сега не ми беше такъв проблем да спра тютюнопушенето, докато предприемам мерките с гърлото чрез лимоновия сок и содата. Да, но като мина близо месец и всичко е наред, то реших пак да запаля лула. И макар и по-слабо, но веднага започва проблема да се появява. Пробвах пак няколко дена да правя гаргарите и като премина - пак запалих, но уви ... пак се получи. И така направих около 4 пъти проби и все една и съща реакция. Стигам до извода, че на това място в гърлото се получава алергична реакция към цигарения дим. Не уточнявам дали от никотина или катрана, защото ако съм прав, то при алергии т.нар. "алергени" са специфичен протеин, а аз не знам в кое от двете може да се съдържа и какъв е той. Казвам го просто да го имате в предвид като хипотеза и да се обърнете евентуално към лекар специалист по алергиите.
    от Gray | 16.04.2013 18:35

Здрасти на всички с хроничния фарингит! Аз съм доста отдавнашен участник във форума на този сайт, но във съвсем друга тема (болест на Крон). Обаче този проблем с гърлото го имам поне от 30 години и аз. И само преди месец се беше много обострил, та аз също си помислих, че може да е начало на нещо злокачествено (не дай си Боже). Ходи при ДжиПи-то и той ми предписа Биопарокс, който да го изпръскам докрай - независимо, че ще е повече от 10 дни. Но нищо не мина и даже като че ли се усили. Та викнах неволята и реших да си помогна сам. Разтършувах се по книги и Интернет, та накрая реших да си правя гаргари с лимонов сок и сода бикарбонат. Половин голям лимон (или цял по-малък) се изцеждат и се изсипва сока в кастронче, за да има къде да кипи като му се сложи половин чаена лъжица сода бикарбонат (ако е малка лъжичката - цяла). Бърка се хубаво 4-5 минути докато поспадне пяната. И на няколко пъти се прави продължителна гаргара - ако може и 10-тина минути. То като преглъщаш, докато си поемаш въздух, няма начин да не глътнеш малко, но не е опасно. Аз не го пия, защото ми вреди на другата болест. Но, който няма стомашни и чревни проблеми, може и повече да си пийне - от полза е. Не само мен ме успокои, но и го казах на брат ми (който в момента е в Англия и явно по наследство имаме един и същи проблем с фарингита), та и той не може да се нахвали как му е минало като с вълшебна пръчка. Содата е хубаво да е по-чиста. Уж трябвало да има по аптеките такава, но се оказа, че няма. Обаче на Dr Outker по супермаркетите върши идеална работа. Ако няма - и най-обикновената също върши. Хайде, дано да хване и при вас дикиш!
    от Stanislava | 09.02.2013 19:54

Здравейте на 23 год. съм имам същия проблем вече - 8 месеца - трудно преглъщане, усещане за остатъци след преглъщане, храчки, сухота , обложен език и оригване , поради трудното хранене драстично съм отслабнала. Направила съм много изследвания които включват посещение на 2 лекаря УНГ , 2 лекаря гастроентеролози , 1 психиатър най- добрите в нашия град... и отново съм си на същото положение. Изследванията са ми идеални - с изключение на това че имам хроничен гастрит - но кой ли пък няма. Като цяло състоянието ми се обостря предимно вечер. Правила съм изследване за хеликобактер , 5 изледвания на секрети , кръв, ехография, ренген на стомаха, хранопровода - всичко е идеално - а проблема продължава да стои. Пила съм : Пулсет, Бисептол, Зирид....всевазможни диети ( пюрета..) и какво ли още нее в момента пия Лайф 600 което уж ще ми помогне за успокоение ... Изключително дълго продължава вече това състояние и е много притеснително както за мен така и за всички около мен . Моля ако мога да бъда посъветвана от някой специалист или някой със същия проблем! Благодаря ви предварително !
    от stanislava | 07.02.2013 00:54

здравеи vanu6a ако все още четеш тук искам да те питам тъикато и аз имам същите оплаквания като теб имаш ли някакво развитие по въпроса би ли ми споделила
    от vania | 17.11.2012 22:10

здравейте , може ли някой да помогне и на мен . и моя проблем е такъв все едно имам буца в гърлото и жилава храчка която немога да преглътна или да изплюя с извинение. не ме боли гърлото но от напъване да изхрача вече ми се схваща гушата. храчките са ми безцветни но някой път след доста напъване леко розовеят. страхувам се . моля ви кажете какво може да е това зло .благодаря ви
    от Бисерка Стоянова | 23.10.2012 15:07

Не, мисля че само там преглежда.
    от Явора | 23.10.2012 13:31

alokazia, Ако питаш мен по принцип на теория какво има на самите сливици не може да се говори, ......може да се говори какво има на сливиците на конкретния човек след реално оглеждане от лекаря или пък от самия човек........картинката при отделните хора е различна. Много неприятен вкус/дъх може да има дори и от гърло без сливици и "топченца", а от хроничен или от остър фарингит Преди около година говориш че си посетила д-р Сапунджиев, искам да те питам знаеш ли дали преглежда някъде извън на друго място от отделението на болницата Света Марина където работи ....и .....къде. Търсих из интернет нищо не намерих.
    от Бисерка Стоянова | 23.10.2012 12:30

Здравейте! Как се развиха нещата при вас, аз се бях оправила почти, само храчки чат пат и то само сутрин, но усещането за буца и постоянното храчене изчезна, както и малките топченца. Но от десетина дни пак съм със същите усещания, като в началото и незнам сега какво да правя. Специално за миризливите топченца разбрах че имало някакви джобове на самите сливици, където се събира храна, и от там май идвала цялата работа.
    от paralingov | 06.01.2012 13:54

За проблеми в гърлото и устната кухина пробваите със Сантамент Link
    от neli | 05.01.2012 20:49

Здравейте. Четох с интерес до сега по темата. Аз също утре съм на лекар, кашлям от години( на 33 години съм, не пуша), имам храчки които отделям не знам от къде, най-вече сутрин или след като се нахраня или просто ей така както нищо ми няма се появява чувство на храчка в гърлото и започва мъчителна кашлица и отхрачване на малки храчки. Ходила съм на лекар и преди, казаха ми хроничен фарингит и кашлица на алергична основа, нищо обаче от това не съм лекувала до сега. Има периоди когато е спокойно, почти не кашлям, но при най- малката простуда всичко започва отначало. Сега се съмняват за трахеит, от седмица - две кашлицата ми е много мъчителна, като пристъпна, на периоди, на моменти чувството е на недостиг на въздух, получавам и сърцебиене, но това мисля, че е от паниката която изпитвам. Ще ви пиша пак след прегледа утре.
    от Бисерка Стоянова | 04.01.2012 14:59

Предполагам са някакви налепи по сливиците, или някаква секреция от тях :roll: Поне такава възможност беше споменал един от всички лекари. При мен след лекарствата от невроложката нещата се поуспокоиха. Буцата изчезна скоро след това, а храчките значително намаляха, имам предимно сутрин. А от тези бели точици отдавна не са ми се появявали. Направих си снимка на синусите и заключението е "начални данни за максиларен синуит". Невроложката каза че с физиотерапия ще се оправя, но не ми е останало време да отида, а лекарят от УНГ искаше и изследване за биметализъм, което също още не съм направила освен снимка на синусите ... Дано успея скоро да свърша нещо от тях, но нали знаете, то човек като е добре все отлага, а като станем зле тогава търчим и търсим спасение :oops:
    от Галя Илиева | 16.12.2011 13:59

Здравейте пак. Днес имам развитие по въпроса. Понеже положението стана нетърпимо, застанах пред огледалото и се заех със сериозно и задълбочено разглеждане не сливиците си. Незнам как е при другите хора ( в момента съм сама и няма как да сравня), но мойте сливици, по-точно на едната има дупчици- една по-голяма и две по-малки. Докато се опитвах да си вляза в гърлото пред огледалото, забелязах нещо беличко точно в тая по-голямата дупчица на едната ми сливица. И това ме побърка. Взех най- близкото подръчно средство- а именно една пиличка за нокти и бръкнах! И о, майко мила. От там излезе бяло топче, колкото грахово зърно, със същата миризма и вид, като предишните малко трошици, които изкарвах от време на време с кашляне до припадък. И почуствах облекчение, поне от едната страна. Опитах се да изкарам още от бялата гадост, но не намерих. До тук добре. Но на другата сливица нямам такава дукпа. И не мога да се справя сама. Но поне вече знам - НЕ Е НА НЕРВАНА ПОЧВА И НЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАМ. Следващата седмица на лекар, пък да видим кой- кого. До тогава, обаче, моля кажете, ако някой има представа, как и защо в сливицата ми има бяло топче от ...нещо? Предварително благодаря.
    от Галя Илиева | 14.12.2011 21:04

Здравейте. Ще трябва и аз да се присъединя към групата с буците в гърлото :). Шегата настрана, проблем наистина има. И колкото повече чета, толкова по-зле ми става. Аз още не съм ходила на лекар, защото ме притесняваха самите оплаквания. Не знаех как ще ме погледне моя доктор, като му спомена за упоритите неизлизащи храчки и тая досадна буца.Сега съм по-спокойна, защото знам че има и други с моя проблем. Но така и неразбрах как е завършило всичко при alokazia. И изобщо има ли поставена ясна диагноза с предписано лечение, и краен положителен резултат? И тези странни бели топченца, които понякога излизат с храчките? Какъв им е случаят?
    от Иванка Янакиева | 15.11.2011 09:38

Да видях, че няма съобщение, нещо се е изгубило по пътя навярно :roll: Ще пиша отново! :)
    от Бисерка Стоянова | 15.11.2011 08:33

Здравей, Благодаря за линка, но съобщение не съм получила. :roll:
    от Иванка Янакиева | 14.11.2011 17:04

Тук, може би за 1ви път бях споделила: Link Подробности, ви писах на съобщение, тук във сайта.
    от Бисерка Стоянова | 13.11.2011 16:33

Би ли ме насочила към конкретните теми, където си писала по въпроса?
    от Иванка Янакиева | 12.11.2011 14:31

Деанксита ми го изписаха, защото получавах задушаване и недостиг на въздух, но беше на нервна почва. А относно, проблемите със синузит, си ги реших с природни продукти, споделяла съм го и тук и в други форуми.
    от radostin | 12.11.2011 09:45

Здравеите,от 7 ,8 месеца имам почти същия проблем с гърлото .Даваха ми някъкъв антибиотик и все така няма промяна,предимно сутрин и вечер е нчи голямото дразнене,нямам чак толковч храчки като кашлям и се мъча да се изхрача почти нищо не излиза.Ще съм ви благодарен ако споделяте и другите мерки които ще вземате за напред че и аз да тръгна по същия път
    от Бисерка Стоянова | 11.11.2011 21:44

Няма проблем, ще пиша след рентгеновата снимка. Най-вероятно ще е другата седмица. Да нямате подобен на моя проблем?!?
    от Иванка Янакиева | 10.11.2011 12:33

alokazia, здравейте! Когато направите изследване на синусите, ако желаете го споделете. Деанксита е добър медикамент, не се пристрастява от него, ползвала съм го преди време и съм доволна. Vanq 66 :)
    от Бисерка Стоянова | 07.11.2011 08:51

Много Ви благодаря доктор Цончев за отделеното внимание. Надявам се да има блогополучен край моето ходене от лекар на лекар.
    от д-р Цончев | 06.11.2011 23:19

Не. Или поне не сте споменали нещо, което да ме наведе на такава мисъл.
    от Бисерка Стоянова | 05.11.2011 19:22

Имах в предвид че не сте отговорили на въпроса ми "Паниката вече е огромна, възможно ли е да е рак на хранопровода :cry: :cry: :cry:"
    от д-р Цончев | 05.11.2011 16:11

На какво точно не съм отговорил? Чудесно е, че сте попаднали на добър лекар, че в последно време само оплаквания....
    от Бисерка Стоянова | 04.11.2011 10:01

Да добавя резултатите от вчерашните прегледи: Невролог - според нея всичко е вследствие на нарушаване на вегетативната нервна система. Храчки също можело да се предизвикат от такова състояние. Изписа ми Деанксит и Неолексан, каза да не мисля за глупости и да си живея живота. УНГ - направиха ми ендоскопско изследване на гърлото. Нямам абсолютно никакви образувания за които се опасявах. Съвсем лекооооо е увеличена третата сливица, която може би предизвиква усещането за буца. Поиска ми снимка на синусите да си направя, защото когато си правих такава през май месец, е имало някакво затъмнение на нея и иска да види и нова. Симптомите ми му приличат да е точно хроничен синузит. Както да си направя изследване за биметализъм на зъбите. В неговата област каза няма нищо притеснително, за хранопровода нищо не може да каже. Предполага че дианксита ще помогне. УНГ ходих при доктор Сапунджиев. Препоръчвам го с две ръце, СТРАХОТЕН лекар. Рядко оставам с такива чудесни впечатления. Млад, усмихнат, любезен и най-вече многоооо обяснителен. Пита те какво те притеснява - и обяснява. Прегледите са поне по половин час, а не 5-10 мин. Накрая си тръгнах с цял лист, написан лично от него относно състоянието ми. Евала на такива лекари :) :) :)
    от Бисерка Стоянова | 03.11.2011 10:45

Ще проверя и тази възможност. Не сте ми отговорили нищо относно опасенията ми от по-горния пост :cry: , което още повече ме навежда на такива мисли?!?
    от д-р Цончев | 02.11.2011 23:26

Пуснете изследване на храчка - микробиология и микроскопия по възможност.
    от Бисерка Стоянова | 02.11.2011 22:30

Да си допълня изследванията от днес, хормоните които ми пусна ендокриноложката и отново CRP TSH - 1.76 при реф. стойности от 0,38-4,31 fT4 - 12.31 при реф. стойности от 10,6-21 CRP - 0.3 при реф. стойности до 0,5 Всички изглеждат прекрасно, както и ПКК от преди седмица, но лошото е че има проблем, който все още не откривам.
    от Бисерка Стоянова | 01.11.2011 14:20

:x Беше поотминало усещането за буца, но за съжаление се завърна с пълна сила. Направо не се издържа. Доктор Цончев, съгласна съм че това усещане за буца в гърлото може да е на нервна почва, но не мога да се съгляса че храчките, които въобще не са спирали, може да се дължат на такова нещо. Имам вече записан час за друг УНГ /евентуално за ендоскопско изследване, като искрено се надявам да може да огледа тази част/, тази седмица се надявам да взема направление и за невролог, мисля и до гастроентерелог да стигна, почна да ме тресе някаква треска че може да нещо на хранопровода, защото усещането е някъде там, в най-горната част на трахеята. На 33 години съм. На моменти, но много рядко изхрачвам много ситни бели като трохи образувания /по едно такова се случва на изхрачване/, които имат ужасна миризма. Някой във форума беше писал за същото, но не се е вяснал повече да каже какво е развитието пи него. Паниката вече е огромна, възможно ли е да е рак на хранопровода :cry: :cry: :cry:
    от д-р Цончев | 29.10.2011 22:35

По принцип - може.
    от Бисерка Стоянова | 22.10.2011 13:43

Съжелявам, но съм от Варна. А от ендоскопско изследване на гърлото няма ли нужда, и при него може ли да се огледа и трахеята?
    от д-р Цончев | 22.10.2011 12:31

Невролог - мога да препоръчам в София.
  • Буца в гърлото /трахеята/ и постоянни храчки!
    от Бисерка Стоянова | 21.10.2011 11:01

Здравейте. Имам следния проблем: От година някъде ме мъчат храчки, но не чак в такава степен, както последните месец, два. Баща ми има същия проблем, откакто го помня постоянно се храчи, но той не е ходил на лекар и незнам причината. Аз реших да потърся лечение, защото в последните два месеца беше нетърпимо. Освен храчките, които някой път се давя с часове да изхрача и после все едно нищо... дискомфорта пак същия. Другото усещане е за буца в гърлото, някой път като залепнала люспа, друг път все едно е посипано с пясък :| Почнах от УНГ, видимо нямаше кой знае какви проблеми и тя ми каза че може би е хроничен фарингит, който може и да не се излекува. Пусна ми CRP, AST и носогърлен секрет. Изписа ми едни хапчета за смучене за фарингит, но и те не помогнаха. С-реактивния протеин излезе много висок, 50 при норма 6, другото в норма, а в носогърления секрет се изолира стафилококус ауреус. На нея тя отдаде високия С-реактивен протеин и ми изписа антибиотик, който вчера свърших. Отрече опасенията ми за нещо сериозно и категорично отхвърли да имам бучки в гърлото или нещо подобно, изпрати ме и при ендокринолог. Отидох и там, но с щитовидната жлеза нямам проблеми, които да ми причиняват тоя дискомфорт от буца в гърлото. Тя ми пусна контролен С-реактивен, и за щастие в понеделник той беше в норма, както и ПКК. Може би бактерията е утрепана, но храчките и буцата си стоят. Един ден по-слабо усещането е, друг ден по-силно. Днес бях пак при УНГ и тя каза че всичко в нейната област е ОК - ларингс, фаринкс,и незнам кой да е следващия лекар към който да се насоча - невролог, пулмолог, хомеопат, рентген с бариева каша или ендоскопско изследване на гърлото... чудя се вече По повод цвета - преди храчките бяха цветни, жълтеникави, което отдавах на задни секрети от носа, но напоследък само сутрин 1-2 ако са такива, после са слузести и прозрачни. Спрях цигарите, кафето също, защото имам чувство че и то ми дразни, обаче ефект засега почти никакъв. МОЛЯ ВИ, според написаното по-горе към кой друг специалист да се обърна като следващ опит да разбера какво ми е?!? Имате ли някаква представа на какво може да се дължи всичко това - пия от седмица и мента+глог+валериан, но и тя не помага :cry: :cry: :cry:

Напиши отговор