Очи, уши, нос и гърло | Продължителна болка в гърлото

Напиши отговор
  • RE: Продължителна болка в гърлото
    от Anike De la Nova | 25.05.2020 15:02

Болки в гърлото от една седмица
    от Joro3230 | 27.10.2019 07:00

Здравейте,някой намери ли решение на проблема?Имам същите симптоми като Димитър който е писал по долу.
    от Arabela | 18.12.2018 16:57

Здравейте! Хората в този форум с продължителните оплаквания от болки в гърлото намериха ли някакво решение? Никой не пише как се е справил със здравословния си проблем?
  • Re: Продължителна болка в гърлото
    от newmember | 29.04.2018 14:21

Здравейте! Имам същите оплаквания - продължителна болка около адамовата ябълка вляво при преглъщане. Преминаваше и отдясно и двустранно, но основно вляво. Около 3-4 месеца, започна много леко, почти премина и изведнъж се засили. Бях на УНГ тук в Каспела. Изследванията ми били добри, синусите чисти. И съм като малко хремав понякога, имах и леко завишена температура по едно време. Притесних за рак, щитовидна жлеза и какво ли не ... С чайове и мед с прополис и джинджифил не помага. Бира като пия не се влошава. Като, че ли сега нищо не го повлиява това неприятно усещане при преглъщане, а и в покой се усеща. Преди тази последна нова година, нямах никога такива проблеми с гърлото, само ако хвана грип и винаги минаваше бързо. Антибиотици не съм пил от години. Спортувам редовно. Някой от оплакващите се тук да се е справил с този проблем? Разбрахте ли от какво се получава така изведнъж?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2015 21:41

Съвсем възможно е да е това. В София мога да препоръчам доц. Големанов в УСЕЛ, Гастроентерология.
    от Николай | 26.11.2015 20:57

Здравейте, д-р Цончев. При мен проблемите с гърлото продължават вече близо месец. Ходих при личната лекарка отново. Този път беше на мнение, че е възможно да е рефлукс. Често се оригвам, имам и киселини. Неприятното чувство в гърлото остава - на моменти почти забравям за него, но през повечето време го чувствам все едно е стеснено или някой ми е стиснал шията. Понякога преглъщам трудно храна и течности. Имам и леки болки в гърдите. Понякога ми се гади. Не се чувствам физически отпаднал, не съм отслабнал, нямам главоболие или температура, както и промяна в гласа и кашлица. Възможно ли е проблемите ми да са предизвикани от рефлукс? Мисля да отида на гастронентеролог, но ще е другия месец, тъй като личната лекарка каза, че за този няма направления. Бихте ли ми препоръчали добър такъв специалист в София, който да ми направи и ендоскопия. Благодаря предварително!
    от shashmagiul | 08.11.2015 19:56

От неправилна стойка на тялото се получава. Съдейки по себе си. Постепенно си възвърни изправеното положение на тялото. Добро упражнение за това е ходенето с книга на главата без да се държи с ръце. Стойката пред компютъра, по време на хранене, гледане на тв. Отделно може да си имаш възпаление на гърлото. Говори по - тихо, вие софетата, явно сте малко глухи и затова говорите високо, но така си напрягате гласните струни. На биопарокса пише, че може да предизвика сухота в гърлото, прочети си упътването. Махни си плюшените неща от спалнята. : )
    от Николай | 08.11.2015 16:56

Здравейте, И аз като хората по-нагоре съм с подобен проблем - болка (даже по-скоро е дразнене) малко под адамовата ябълка, трудно преглъщане (бих оприличил чувството като все едно има стеснение на канала на хранопровода). Като цяло - чувствам се като все едно има чуждо тяло в гърлото ми. При мен е от едва седмица. Ходих при личната лекарка - тя каза, че е силно възпаление на гърлото. Изписа ми Биопарокс и Фитолор. Пия ги вече трети ден, а няма никаква промяна. Би ли могло да се касае за възли на щитовидната жлеза? Доколкото знам, този проблем засяга почти изцяло жените, и то в по-напреднала възраст. Аз съм мъж под 30г. (на 29 съм). Другото, което искам да попитам - към какъв специалист бихте ме насочили? УНГ, ендокринолог, или и двамата?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.10.2015 23:05

Къде сте се преглеждали до сега?
    от Filipa Chuchukova | 22.10.2015 13:15

Извинете за грешките, но пиша от тел. и натискам понякога грешни букви :shock:
    от Filipa Chuchukova | 22.10.2015 12:58

Здравейте, пива Ви с подобен проблем. Вече те един месец съм с пдобна болка в гъелото при преглъщане и пареща към ухото. Освен това и температура 37,2 почти всеки ден. Къде ли не ходих, какво ли не правих изследвания, скенер, реЗонанс, кръв за инфекциозни заболявания какво ли не... Чудя се вече и много се притеснявам...посъветвайте ме за наистина добър УНГ или друг съвет? Благодаря предварително.
    от димитър | 09.09.2015 12:56

Здравейте отново д-р Цончев, болката в гърлото продължава и до днес.....вече почти 2 години, без да прекъсва и за ден. През последните две седмици се усили рязко и бях при личния лекар. Назначи ми изследвания и гърления секрет показва Klebsiella pneumoniae/ESBL-/. В момента личната ми лекарка е в отпуск и следващата седмица имам час при нея. Може ли този резултат да обясни болката. И какво представлява тя. Кръвните изследвания, назначени също, са следните. Хематология Забележка: Няма. Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници ПКК (8) * Профил Виж по-долу WBC (левкоцити) 5.1 x10^9/L 4.0 - 11.0 RBC (еритроцити - бр.) 5.66 x10^12/L M(4.6 - 6.2) Ж(4.0 -5.5) Hgb (хемоглобин) 157 g/L М(140 - 180) Ж(120 - 160) Hct (хематокрит) 0.469 L/L 0.35 - 0.55 MCV (ср. обем на еритроцита) 82.9 fL 82.0 - 98.0 MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 27.6 pg 27.0 - 33.0 MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 334 g/ L 320 - 350 Plt (трoмбоцити) 210 x10^9/L 140 - 440 Хормонален анализ Забележка: Няма. Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници TSH 0.923 mU/l 0.35 - 5.00 Имунология Забележка: Няма. Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници C-реактивен протеин-High sensitivity 1.26 mg/L до 6.0 mg/L Микробиология Забележка: Изолатът е съхранен до 11.09. Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници Гърлени и назофарингеални секрети * Гърлен секрет Изолира се Klebsiella pneumoniae/ESBL-/ Не се изолира патогенна флора Носен секрет Не се изолира патогенна флора Не се изолира патогенна флора
    от димитър | 28.12.2014 23:04

13 месеца след като започна, болката продължава без никакви промени. Болката е в хрущяла на гърлото в началото при глътката. УНГ, Гастроентеролог и личен лекар не откриват нищо. Очаквам всякакви съвети какво да правя.
    от Krisko | 12.12.2014 12:25

...и какви би били симптомите на рак при такъв дълъг период (2-3 месеца)
    от Nikolai | 03.09.2014 14:45

Здравейте,аз имам същите болки малко под адамовата ябълка в дясно,при преглъщане,силно говорене или хранене боли.Ходих няколко пъти при специалист уши-нос-гърло,започнахме с аугментин една седмица и нямаше промяна,сега минахме на витамини милгама и геритамин да видим какъв ще е ефекта,каза ми че може да е някаква невралгия.Може би месец продължава болката и не отминава,дано отмине че е много неприятно чувството.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.06.2014 19:21

Не виждам някакъв повод да се мисли за рак. А и симптоматиката му обикновено е друга.
    от димитър | 06.06.2014 18:12

Извинявам се, че пак Ви пиша, но ако е възпалено гърло нямаше ли УНГ при ендооскопията да го види, той в епикризата е написал чисти гласни връзки, епифарингс-гладка и спокойна лигавица, оглед на мезо- и хипофаринкс-хипертрофична небна тонзила, до която се допира долния край на уволата. Структурите на ларинкса са интактни.двете истински гласни връзки са подвижни при фонация и респирация в нормален обем, без пробавени патологични единици. .........Това е епикризата....и болката продължава.....усещам я като болка в и около хрущяла на гръкляна...Поставената епикриза да ме успокои ли че не се касае за рак и какви изследвания и при какъв лекар трябва да ида. Може ли до се окаже рак на входа на хранопровода.....вече много съм изплашен. Запазих си час и за гастроентеролог, не знам дори дали е подходящ, но нещо трябва да направя...дано не е късно. Не може 7 месеца да ме боли непрестанно и да няма проблем. Благодаря Ви за мнението предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.06.2014 16:38

Не е пак тъй като там симптомите са други. Вероятно става въпрос за хронично възпалено гърла.
    от димитър | 05.06.2014 09:59

Всъщност забравих да Ви кажа, че единия от лекарите УНГ смятта, че болката е от удължена увола, но не виждам как тя може да причини болка около адамовата ябълка и то в предната част на гърлото. Не знам вече какво да правя!!!
    от димитър | 05.06.2014 09:42

Здравейте д-р Цончев, болката е в хрущяла около адамовата ябълка. Изписаха ми немизил. Пих 10 тина дни и болката малко намяла, но когато спрях се възобнови. Никой нищо не открива , а вече 7 месеца продължава болката. Как да се уверя, че не е рак? Какви изследвания да си направя?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2014 11:25

Според тия показатели няма нещо особено, ревматолог е добре да ви консултира и следващия път като пускате кръв пуснете и една пикочна киселина.
    от димитър | 19.05.2014 22:31

Здравейте, Пиша Ви във връзка с предишна тема за постоянна болка в гърлото. Единствено описаните в нея симптоми открих да съвпадат с моите. Никой нищо не открива защо ме боли от 6 месеца. Личен лекар, УНГ и ендокринолог. Болката е само при преглъщане, около и малко под адамовата ябълка и под нея. Понякога се засилва и отслабва, но никога не минава. Изследванията ми са според лекарите добри. Утайка - РУЕ - 18, C-реактивен протеин-High sensitivity -1.34mg/L до 6.0 mg/L . AST- Антистрептолизинов титър 61.81 IU/ml - до 200 . Патогенна флора-отрицателни. Нямам промяна в говор, тегло, апетит. Понякога усещам болки в в ставите на показалец и среден пръст на лява ръка и в лакатя на ръцете - особено сутрин. Ще съм Ви много благодарен ако се произнесете и ми дадете насоки към какъв още специалист да се обърна. Поздрави - Димитров
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2011 23:17

Е, да се надяваме, че ще се стигне до отшумяване на този фарингит...
    от Иван Николов | 29.11.2011 18:43

Благодаря ви за отговора. Личния ми лекар ме попита да ли ми е назначил ренген специалиста УНГ при който ходих, затова ви и попитах:). Днес бях при друг специалист и заключението му бе, че имам хроничен фарингит, а също и въспалена дясна сливица. Каза ми, че ако не се овладее проблема със сливиците трябва да се премахнат на пролет, но с правилна терапия не би трябвало да се стига до там. Най-неприятното, което каза е, че фарингита е до живот. Общо взето това е... край на бирата, безалкохолното студената вода и т.н....чайове, гаргари и инхалации ме очакват!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.11.2011 22:34

Няма такова нещо като рентген на гърлото. Отидете при УНГ.
    от Иван Николов | 26.11.2011 19:40

Здравейте! Казвам се Иван Николков на 30 години съм и имам болка в гърлото при преглъщане. Болката се появи преди повече от 3 месеца. Определям я около адамовата ябълка /може би малко по ниско/ , леко в дясната страна. При покой, движение и т.н. няма болка. Единствено при преглъщане на храна, вода или просто слюнка. Не зная до колко би могло да има връзка, но болката възникна малко след няколко месечно спортуване, което до този момент не бях правил. Карах велосипед по няколко часа на ден! Преди около месец ходих на преглед при специалист УНГ. Диагнозата бе: "Гърло - хиперемиран фаринкс с гранулозни и атрофични участаци. Ларинкс-спокоен. Нос - спокоен. Уши - сиви мембрани тимпани с леко скъсени светливи рефлекси". Първо ми предписа Ospamox 1000mg 2x1. и вит. b1. Сътветно нямаше ефект от това лекарство и бях принуден да повторя посещението си при същия специалист. Новото лекарство предписано от него, бе: Клацид CP 0.500 1x1 (седем таблетки) и отново вит.b1. След взимането на този антибиотик в рамките на седмица имаше леко подобрение, но след няколко дни болката се появи отново. Преглъщането ми е все така трудно и честно казано взех да се притеснявам сериозно. Мисля да посетя друг лекар специалист УНГ препоръчан от личния ми лекар. Мислите ли, че трябва да ми направят ренген на гърлото? Ще ви бъдя благодарен за мнение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.06.2011 14:41

Мога да препоръчам УНГ в София.
  • Продължителна болка в гърлото
    от Master | 19.06.2011 09:58

Здравейте. Ясно ми е, че без обстоен преглед при специалист няма как да се постави точна диагноза, но все пак ще съм ви благодарен за първоначални насоки. Сиптомите : - болка в гърлото при преглъщане. Болката се появи преди повече от месец. Определям я около адамовата ябълка /може би малко по ниско/ , леко в дясната страна. При покой, движение и т.н. няма болка. Единствено при преглъщане на храна, вода или просто слюнка. Не знам до колко би могло да има връзка, но болката възникна малко след тотална промяна в начина ми на живот. На 45 години съм и рязко намалих цигарите /от кутия и половина на максимум 10 цигари дневно/. Тотална промяна в двигателната активност. Поне два пъти дневно започнах да правя по 20-километрови преходи с велосипед, при умишлено максимално натоварване. Няма температура, промяна на гласа, забележими изменения на теглото и т.н.

Напиши отговор