Очи, уши, нос и гърло | Кандида Албиканс

Напиши отговор

• от abazova | 10.08.2006 20:07

Кандидата съжителство с други микроорганизми в нашите организми при напълно здрави хора. Проблемите настъпват, когато количеството й стане по-голямо от допустимото. Това може да се случи по различни причини. И според мен, след като е проведено някакво лечение и сте се възстановил от болестта е необходимо контролно микробиологично изследване.

• от Доц. д-р Цончев, дм | 10.08.2006 19:28

Приемали ли сте някакви антибиотици? При всички сучай за да се започне противокандидозно лечение е необходимо да си направите гърлен секрет за да се види дали наистина е кандидоза. Ако се окаже, че е необходимо такова лечение и не можете да приемате таблетната форма, има и медикамент за венозно приложение. Но първо уточнете дали се касае за кандида.
  • Кандида Албиканс
    от tel | 10.08.2006 12:54

Привет! Прекарах някакъв вирус и доста ме болеше гърлото, направих си микробиологично изследване което показа- изолирана кандида албиканс 10 на 4 степен. Джипито ми беше в отпуск и нямаше с кого да се консултирам, затова започнах гаргара със смрадлика и лайка, болката и зачервяването отшумяха. Искам да попитам, възможно ли е без лекарства да съм излекувала гъбичките и трябва ли да си направя ново микробиолог. изследване? В момента гърлото отнаво ми е зачервено и отново си правя гаргари. Ако ми е положително новото изследване какво бихте ме посъветвали да направя, тъй като съм с ерозивен гастрит и почти нищо не мога да приемам през устата. Чакам отговар с нетърпение, благодаря.

Напиши отговор