Очи, уши, нос и гърло | След операция от отосклероза

Напиши отговор
  • стига бе...
    от данимани | 12.06.2011 16:35

Операция от отоскслероза не се прави само в софия и варна....,аз съм опериран в стара загора и то успешно,просто не издържах като гледам какво се пише,хората търсят информация ,което не е лошо ,а намират в повечето случаи празни приказки...това сме ние българите...
  • Re: След операция от отосклероза
    от BaryFur | 11.06.2011 17:27

Нормално раждане. Операцията за отосклероза, особено след подобна давност, не е противопоказание за нормално раждане. Поздрави
    от nediv2 | 10.06.2011 11:46

Здравейте, Искам да попитам някой от включващите се в темата лекари, какво ще ми препоръчат – нормално раждане или сецио? Моля, имайте предвид, че имам операция и на двете уши от отосклероза, като едната ми е направена от проф. Георгиев в ИСУЛ през 1999г., а другата от проф. Едрев в Транспортна болница през 2006г. Мога да представя експертиза само от Транспортна болница, от ИСУЛ не съм получила такава. И да добавя, че 6 месеца след втората операция получих някакъв шум отново и след направени няколко прегледа при отоневролог и лечение, не получих подобрение. Наложи се да се обърна отново към проф. Едрев, който ми каза, че съм получила вкостеняване в т.нар. охлювче (ако правилно си спомням). Благодаря предварително!
    от Mengele | 10.06.2011 05:10

Скъпи пациенти, Призовавам Ви да не превръщате хубавия здравен форум в обсъждане на лекари, цени, заплати и политика. Във всяко стадо си има черни овце. Уважаеми колега Цончев, В качеството Ви на администратор изтрийте последните няколко поста - реални пациенти обсъждат нереални проблеми, с което разводняват съдържанието и обезмислят нашия труд.
    от Iwanowa | 09.06.2011 21:19

Защо чета и пиша ли? Ами защото това е единствената тема в бг нет по въпроса, както вече споменах. И защото има и реални пациенти, споделящи мисли и чувства. Както и медици, говорещи по същество. Затова. Аз съм реален пациент, не отричам и не препоръчвам никого. Най-малкото защото съм все още с тампон и не знам какъв ще бъде резултата. Само споделих това, което ми прави впечатление. А последния пост потвърждава мнението ми.
    от cybervn | 09.06.2011 18:31

4e dobre sa i srjazali na Stojanka uhoto razbrahme (ne 4e ima su6testweno zna4enie, washnoto e da 4uva). 4e Cvetkov, kogoto tja reklamira e dobur sme 4eli. Za6to zawishda na tezi pri koito ne e imalo uslo6nenija i iskat da se pohvaljat. Za6to pi6e po forumi, koito smjata za reklamna kampanija i marketingovi projavi. Estestveno e da hvali6 doktora ot koito si dovolna i da otri4a6 tozi ot kogoto ne si. Neobi4aino e da otri4a6 najkoi, koito ne si vijdala.
    от Iwanowa | 08.06.2011 19:34

Тя цялата тази тема е една рекламна кампания на д-р Лолов. Мен например точно това ме отблъсна, и през ум не ми мина да се обърна към него. Винаги съм бягала като дявол от тамян от доктори с маркетингови умения.
    от back2smile | 07.06.2011 16:56

Здравейтееееее!!! Преди време писах във форума, бях много уплашена, незнаех нищо за операцията, нямах финансова възможност за скъпи инпланти, бях загубила доверие в многото доктори, които ме прегледаха, докато не реших накрая, че ще отида и при доц.Лолов. За мен той е най-добрия в тази област, благодарение на него вече чувам с дясното ухо, а за другото в момента в който събера пак парички ще оперирам и него. Хораааааа отново чувам, чувствам се пълноценна, забравих какво е да повтарям постоянно : Извинете, не ви чух, бихте ли повторили..." Нямам разрези, нямам световъртежи, дори шума в ухото ми изчезна, йееее, много съм щастлива. А Доц.Лолов е изключителен лекар, първият път ми отдели един час за да ме прегледа и да ми направи всички видове изследвания, след това ми обясни абсолютно всичко за операцията, всяка подробност, кое, как , защо, рисковете, показа ми нагледно и трите вида протези, каза ми цените им и защо едните са по-съкпи от другите. Нито един лекар досега не ми го обясни толкова подробно. Преди това ходих в ВМА София при Цветков, той ме погледна за две секунди и каза операция 2 300лв това е., нито ми обясни каква е операцията, нито рисковете, нито ми даде възможност да избера протезата, ходих и в ИСУЛ, същата работа...Само Доц.Лолов ми вдъхна доверие. Оперирах са не 11 март 2011г. И искам да отпратя изключителните си благодарности на Доц.Лолов, който има златни ръце, на целия медицински екип, който се грижеше за мен по време на операцията, и на всички мед.сестри, които направиха престоя ми там приятен. Благодаря Ви!!! А който иска да се свърже с мен и да пита каквото му е нужно оставям мейла си skorpiongirl83@abv.bg Успех на всички !!!! :))))
    от Gnoemad | 07.06.2011 16:26

Силно се надявам да няма влошаване, и наистина дано е така не само за мен се надявам ами и всеки който е преминал изобщо през такава операция. А иначе относно изсмукването.... охххх това за мен беше най-болезнената част от цялата история .... че и два пъти (незнам защо), но може процедурата на всеки лекар да е различна... При мен беше с една машина за вакум с игла накрая голяма и яко смучеше и общто взето това беше първия звук който чух ясно от много години насам :) имах чиството че през ухото ми бръкна в окото... ужас и като знам че не трябва и да трепвам тръпката става още по-голяма... но ще се справиш споко ;) Успех
    от Iwanowa | 07.06.2011 16:00

Аз благодаря за пожеланията, но не смея да се надявам на 100% връщане на слуха, предвид това, че я бях докарала до към 90% загубата. Сега си правя разни тестчета с телефона и с радост установявам, че чувам и трез тампона някои звуци, които преди не чувах. :) Кейт, ухото ми беше добре опаковано само докато бях в болницата, на излизане останах само по тампон :P и малка лепенка заради външното разрезче, което е наистина миниатюрно. Трябва да ходя с мазна коса три седмици. Ама не, поръчала съм си сух шампоан, та с него ще крепя положението. Всички лекари ми казаха, че намокрянето с вода може да опропасти цялата работа. Иначе още ме държат питиетата, повече ме дразни безвкусната храна, която ям (заради езика), но съм се заредила с търпение. Gnoemad, ти си се видял в приключение, но е важен положителния резултат. Много ли е болезнено махането на тампона и изтеглянето на гадориите? Чудя се, възможно ли е пак вкостяване/намаляване на слуха след време?
    от Gnoemad | 07.06.2011 07:26

Може би трябваше да обясня по-точно, но се притеснявах че ще стане по-дълго от колкото е нужно (писането). Точно В.Павлов ме оперира а по спешност викнаха и Георгиев (който е даже по-възрастен от самия Павлов), мисля това са единствените професори в 1ва градска (говоря за УНГ)...!? Иначе що се отнася до изследванията имам аудиограми и след операцията ииии картинката (кривата) е доста по-различна от тези предни нея. Така че смея да твърдя че е и по този критерии съм добре. Поздрави
    от Mengele | 07.06.2011 05:07

Това, което съм писал в предишния си пост за времето на престой, разрез и т.н. се случва в над 90% от случаите при ОПИТЕН ХИРУРГ. При още около 9% от пациентите има минимални усложнения, които преминават за около 3-10 дни. Хубаво е, че Gnoemad въпреки очевидните усложнения вероятно е прочул (само изследване на слуха може да го потвърди, защото иначе е доста субективно). Преди много години съм работил с Веско Павлов, но разбирам, че не ви е оперирал той (вече гони 70), а когато някой се учи грешки винаги са възможни. Използването на лазер при хирургия за отосклероза не е от полза за пациента, а само за хирурга, носи голям риск за вътрешното ухо и на много места е забранен. Въпреки възрастта си не съм против прогреса - просто лазера не е създаден за отосклероза - все едно да караш голям джип из тесни улички с много каруци.
    от Gnoemad | 06.06.2011 20:39

Здравейте, На мен малко ми е минало времето да отговарям но все пак и аз да се "обадя" ;) Преминах операцията с диагноза "Отосклероза". Легнах под "Ножа" или по-точно под лазера началото на Ноември. И аз така като всеобщото мнение останах с убеждението, че около 2 часа операция и макс 2-3 дена в болницата и съм пълно шест...... даааа но не! Операцията ми продължи малко повече от 4 часа плюс още близо два в интензивното. Това ок но най-лошото което е, че не 2-3 дена седях а това беше близо МЕСЕЦ... Като през този период не ми даваха да си мия и главата даже (представете си картинката), първите 2-3 дни не ми даваха и от леглото да ставам а след това като станах имах чувството че можех да ходя и по стените и тавана :) интересно чувство но лошото е че не можеш да го контролираш... И така след близо месец бях до момента с махането на превръзките (ужас) да ти смучат от ухото това което е останало вътре като кал, кръв и все такива приятни работи който са след операцията, само че на месец време. Между временно световъртежа вече беше понамалял и ако 2-3 дена след операцията можех да го класифицирам по скалата от 1 до 10 като 10 то към края на месеца вече беше към 5-6.... И така но момента на истината дойде след премахването окончателно на всички тампони и памуци от ухото ми, а това във времето е близо 50тия ден след операцията (към 30тия ме изписаха) И нека бъде ЗВУК..... :) общо взето картинката е такава, явно е станало някакво усложнение по време на самата операция понеже жена ми каза че по средата викнали по спешност още един професор, но така и не се разбра и никой не не разясни за толкова време какво по-точно е станало. Наистина съм благодарен на проф.Павлов (цялото събитие става в 1ва градска ако съм забравил да го спомена) може и с малко думи но определено с голямо можене аз вече и все още ЧУВАМ. А световъртежа го няма 0, е освен ако сам не си го предизвикам като си чеша ухото или други начини които може на променят рязко налягането в ухото рязко (и все още ми е интересно) :) И да обобщя: Преминах операция от отосклероза УСПЕШНО и вече 6ти месец чувам и много ме дразнят много шумове но се свиква..... Благодаря на всички който се грижеха за мен и най вече на жена ми която месец беше неотлъчно до мен при ВСИЧКИ мой нужди там.
    от HouseMD | 05.06.2011 15:10

Здравейте Стоянка, Радвам се, че Вашата операция е минала добре. Колегата Менгеле не случайно Ви е питал дали сте наясно с усложненията и последствията на оперативното лечение. Би трябвало нещата, за които споменавате да са обсъдени с доц. Цветков предоперативно. Очевидно операцията е провеждана под обща анестезия и поставянето на интубационна тръба е част от това. Подобна болка преминава бързо и не е проблем. Не е страшна загубата на вкус в предната част на езика, която се дължи на оперативното прекъсване на един малък вкусов нерв. Случва се сравнително често и бързо отзвучава. Състоянието на "няколко питиета" и мощното "връщане" се дължи на силно вестибуларно дразнене на вътрешното ухо и също бързо отзвучава. Това си е част от тази операция. Не е част обаче разреза зад ухото. Всичко се извършва през канала на ухото, в който се прави малък разрез. Често даже разреза е вътре и пациента нищо не вижда. Независимо какъв е бил проблемът с този разрез, надявам се слуха Ви да се подобри. Поздрави, д-р Хаус
    от КЕЙТ | 04.06.2011 15:27

Стоянка,хубаво е ,че вече си се завърнала в къщи и трудното е вече в миналото!Болката от абоката е като при всяко убождане,но се чудя защо са ти слагали тръба в гърлото.Каква упойка ти подадоха и знаеш ли колко време е продължила операцията ти?Явно упойката ти е била доста силна,щом си повърнала мощно,но и това ,както и усещането,че си на няколко твърди питиета,се дължи на отока,който се причинява вследствие на операцията,но както са ти казали ще мине за няколко дена.Превръзката ти на ухото закрива ли го цялото или е само отзад в/у разреза и вътре в ухото?Сега какъв режим спазваш?Желая ти по-бързо възстановяване и възвръщане на слуха на 100%!
    от Iwanowa | 04.06.2011 09:24

Привет, вече съм вкъщи. От моя гледна точка операцията мина леко, болка ми причиниха само абокада и тръбата в гърлото. При събуждането от упойката върнох мощно, дано не са се разместили чарковете тогава. Не мога да преценя как е слуха, т.к ухото е натъпкано с тампони, щели сме да разберем като се махнат. Четох назад някой да споделя, че чувал по-добре още с тампона, дали е така? Имам разрез зад ухото, който не ме притеснява. Притеснява ме състоянието като на няколко питиета, днес се чувствам като на повечко. Както и това, че загубих усещането за вкус в езика. Казват, че щяло да премине всичко, дано. От време на време вътре в ухото нещо почва да мърда, да пука, пулсира, "чувам си кръвообращението", всичко е много странно, дано само да не е ненормално. Иначе първите ми мисли в часовете след операцията бяха "защо толкова години брах страх, като изобщо не било толкова страшно". Дано и окончателното ми мнение остане в този смисъл.
    от Amigo0o | 02.06.2011 11:37

veche sum stereo za6toto predi mesec operirah i drugoto si uho i to chuva
    от КЕЙТ | 30.05.2011 16:13

Доктор Mengele,благодаря Ви за изчерпателния отговор!А на теб, Стоянка желая да се завърнеш благополучно към обичаната от теб професия след успешна операция!Ще чакам да пишеш!
    от Iwanowa | 29.05.2011 21:14

Докторе (Менгеле), благодаря за информацията. За рисковете съм информирана, че са като при всяка друга операция + липса на подобрение. При мен загубата е голяма - около деветдесет % . Ще ме оперира доц. Цветков. Разчитам много на него, преводач съм и искам отново да мога да практикувам, това, което обичам. В края на седмицата ще пиша как е минало.
    от Mengele | 29.05.2011 05:40

Нека Ви отговоря, докато се появи пациент: "престой" - 24 часа, ако няма усложнения; "какво чувствате веднага след операцията(изключвам остатъчните явления от действието на упойката)" - нека отговори пациент; "прави ли се разрез зад ухото" - зависи от опита на хирурга, но най-често има само малък разрез дълбоко в канала на ухото и външно не се вижда нищо; "колко време трябва да остане превръзката" - зависи къде е разреза; когато е в канала на ухото има само тампонче, което се маха след около седмица; "какво не ви разрешават след операцията" - оперативната рана се пази от инфекция и не се мокри; ако разреза е в канала на ухото това е много лесно; най-често не се налага антибиотик, но си зависи от обичая в дадената клиника; за около 40 дни се избягват големи промени в налягането - полети, тежести; "Възстановява ли се слуха след операцията напълно?" - това е най-важния въпрос - зависи много от опита и сръчността на хирурга - преди да се оперирате питайте други пациенти за резултатите на вашия лекар; ако имате съмнения в това отношение по-добре отложете; "колко точно болезнено е" - не би трябвало да има болка, но нека отговори пациент; "какви са рисковете" - не са много и не са големи, съпоставено с другите оперативни интервенции, но има; това трябва да се обсъди с този който ви оперира; ако имате дата за операция, а не са ви информирали вече - това говори много лошо; "тези импланти вечни ли са" - да.
    от Iwanowa | 28.05.2011 00:02

Еми и аз така, общо взето с ушетата съм си изкарвала хлебеца доста години, пък сега не съм в състояние. Чета темата от доста време, единствената в нашия нет е, от няколко години се колебая, междувременно гадината прогресира яко, доста съм закъсняла казват, но съм длъжна да рискувам, така си мисля. После ще пиша. Мислех си, тези импланти вечни ли са?
    от КЕЙТ | 27.05.2011 23:16

Стоянка,не слушай какво ти казват хората!Някъде прочетох,че операцията на отосклероза е една от най-успешните!А и като си помислиш,че ще възстановиш нормалния си слух или поне ще се доближиш до него(защото ,ако са увредени и 2-те уши,първо ще се оперира едното,а по-късно другото),си заслужава.Аз чувствам големи неудобства от намаления слух и веднага бих отишла за операция,но трябва да се съобразя и с други неща!
    от Iwanowa | 27.05.2011 20:49

Да, моята операция ще бъде следващата седмица. Доста съм притеснена, но се старая да гледам положително на нещата, въпреки, че много хора ми обясняват как само ще си дам парите на вятъра.
    от КЕЙТ | 27.05.2011 20:28

Благодаря ти,Стоянка!Ще чакаме да се включи някой вече опериран,че съм с множество питанки!А ти решила ли си кога ще е операцията ти?
    от Iwanowa | 27.05.2011 19:29

Кейт, от информацията, която аз имам, престоя е 3 дни, превръзката - 14 дни, пази се от намокряне и физически усилия 20 дни. възстановяването на слуха е в зависимост от степента на загубата. Но да сподели някой, който е минал през това.
    от Iwanowa | 27.05.2011 19:26

Още една с предстояща операция. Присъединявам се към зададените в предния пост въпроси. Плюс, колко точно болезнено е? И какви са рисковете?
    от КЕЙТ | 26.05.2011 09:36

Здравейте!Предстои ми операция на отосклероза,но много се колебая кога да бъде!Ще помоля svetla nedelcheva(тъй като при вас съвсем скоро е направена операцията) или някой друг от форума да отговори на следните ми въпроси:колко време е престоя в УНГ-отделение,където ще се извърши операцията,какво чувствате веднага след операцията(изключвам остатъчните явления от действието на упойката),прави ли се разрез зад ухото и колко време трябва да остане превръзката,какво не ви разрешават след операцията :?: :?: :?: Възстановява ли се слуха след операцията напълно?Може би е отговорено по-назад на всички тези въпроси,затова се извинявам,ако се повтарям :!:
    от NIS | 25.05.2011 17:32

Може ли някой от форума да остави координати на проф.Едрев към днешна дата -тел и/или адрес на кабинет?Благодаря предварително!
    от svetla nedelcheva | 14.05.2011 22:53

Здравейте!При мен операцията мина успешно!Днес бях на контролен преглед и показателите ми са много добри!Огромно БЛАГОДАРЯ на доц.Лолов за успешната операция и на всички доктори и сестри от отделение УНГна болница "Свети Иван Рилски".
    от bolnouho | 10.05.2011 09:33

Добре Nik06, ще последвам съвета ти. Когато идвам към София ще отида в зелената къща и ще споделя впечатления.
    от nik06 | 08.05.2011 17:27

незнам какво да ти кажа. в здравната ни система всичко е притеснително! аз си изпатих от младите и много съжалявам , че късно открих че все още тези хора работят. Казах поне за консулт защото тези хора са виждали и 2 и 200 . За мен опита им не е за пренебрегване.
    от bolnouho | 06.05.2011 11:41

Преди седмица ми поставиха диагноза "отосклероза на лявото ухо". Изпращат ме в София, но не казаха при кого, защото най-добрите "вече ги нямало". Сега виждам, че другите "най-добри" били "все още живи" и ставали "поне за консулт". Има нещо притеснително... "Зелената къща" има сайт (Link, но в същност някой знае ли на колко години са проф.Ценев и проф.Георгиев? И двамата ли са в къщата? Първа градска болница в София тази до Френската гимназия ли е?
    от nik06 | 05.05.2011 15:11

преглежда в първа градска болница в софия всеки ден до обяд мисля и в някакъв медицински център зелената къща в София. Зелената къща има сайт в нета - потърси го.... че сега нямам време.
    от nediv2 | 05.05.2011 12:35

Здравей nik06, Можеш ли да дадеш някакви координати на проф. Георгиев? Благодаря предварително!
    от nik06 | 05.05.2011 11:08

За всички, които се интересуват - проф.Ценев, проф.Георгиев са все още живи и здрави слава богу и работят. Макар и възрастни те си остават най- добрите .....Обръщайте се към тях, поне за консулт.
    от mtoshev62 | 15.04.2011 22:19

Здравейте, на всички извинявам се за късното ми включване след операцията но така се наложи.С две думи, в момента чувам по добре с оперираното ухо,и за тези които са решили да слагат слухов апарат да забравят операцията не е чак толкова болезнена , страшна и скъпа.
    от djuliet | 17.03.2011 11:53

Здравейте ! Току-що се регистрирах във форума.Истината е, че нямах търпение да прочета всички мнения. С две думи моята история е следната: Имах двустранна отосклероза.И двете ми уши са оперирани от проф.Георгиев.Лявото през декември 1994, а дясното през юли 1998-ма година.Сега чувам доста добре, но периодично имам световъртеж и гадене, които продължават по няколко дни. Въпросът ми е следния: Има ли някой от оперираните със същия проблем и какво знаете за него. Благодаря за отговорите предварително.
    от disdidi | 07.03.2011 20:51

Подкрепям напълно мнението на Жасмина. Нужна е информация, а не заяждания или реклами. Всеки сам да си прецени какво ще е най-добре за самия него.
    от JasminaMareva | 07.03.2011 15:50

Здравейте, Чудех се дали да пиша изобщо, но искам да благодаря на disdidi, че сподели опита си , както и на останалите . Също искам да изкажа възмущението си от ЛОШИЯ тон , който напоследък се шири в този форум. Тук пишат хора с проблеми , които нямат нужда от заяждания и хапливи приказки, а от помощ и подкрепа. От изполването на обидни думи "катили" и тем подобни на никой няма да му стане по-леко. Този форум е за да си помагаме един на друг с каквото можем, а напоследък се превърна малко в оплюване на едни лекари и реклама на други. Нека всеки споделя своя случай и остави интересуващия се сам да прецени къде и при кого да отиде.
    от disdidi | 04.03.2011 10:49

Нямам намерение да споря с хора, които винаги казват на бялото, че е черно, и които винаги са недоволни от всичко.
    от PetjaPaskaleva | 03.03.2011 15:18

Не мога да разбера защо се сърди DISDIDI. Нещо лично ли я засегнах? Предайте моите извинения за неволната обида на надарения (специализирал във Франция четири години), опитен (който не оперира уши, нос и гърло, но самоотвержено диагностицира едно много често срещано заболяване), но скромен лекар, който съвсем безкористно препраща пациенти във Франция за лечение на тежки болести. Междувпрочем тази светла личност се бореше, също безкористно и самоотвержено, за интересите на България като депутат на НДСВ от 4-ти Велико-Търновски избирателен район ;-) Моите поздравления и към Вас, че сте дали купчина пари за нещо, което както сама казвате се оперира успешно и в София и във Варна. Аз също съм от провинцията, но нямам комплекси от това, а само съжалявам, че първоначално не се оперирах в България. Честит 3-ти март! Щом сте убедена, че "широко развързаните кесии" на благотворителни организации следва да се използват за лечението не неопасни болести в чужбина, а не на деца с нелечими у нас състояния ... "сиромах човек, жив дявол" ... бих казала живо изчадие. Тази поговорка има дълбок смисъл, но хора, които работят за 300 лв заплата не могат да я разберат. Тази кухи факти за фактури и липса на комисионни не ги пробутвайте във форума - първите финансови пирамиди във Франция са измислени.
    от disdidi | 02.03.2011 22:59

Уважаема Паскалева, Не Ви прави чест да коментирате лекар, когото не познавате, нито сте чували нещо за него и смятам, че дължите извинение! И аз не познавам софийските "светила", затова не ги и споменавам. Мен ме оперира д-р Параи, който е сред най-добрите специалисти в света, а не някакви стажанти. За операцията получих фактура издадена от клиниката и то не защото съм я искала - закона ги задължава. Там е вписано за какво колко пари са взети. Сумата за лекаря извършил операцията беше доста малка в сравнение със сумата, която клиниката взема за обслужване. И според Вас някой, който плаща данъци /след като е издадена фактура няма как иначе/ ще дава пари на някой, който му праща "материал"?! Бих добавила, че операцията може да бъде направена както в София, така и във Варна например. Същото е и за Франция предполагам - градове много и клиники също. Не се знае Вие Паскалева къде сте попаднали и кой Ви е насочил натам.
    от PetjaPaskaleva | 02.03.2011 13:14

И аз съм ходила във Франция за отосклероза. Разходите ми излезоха долу-горе същите (12700 лв) но НЕ ПРОЧУХ. После се оказа, че за тази сума те оперират обучаващи се под надзора на титуляр, който обаче не те пипа, а само си пише името под протокола. Въпрос на късмет колко сръчен е специализанта и дали това е първата или десетата му операция. За съжаление късно разбрах, че големите френски специалисти (в Парижи и в Безие) взимат поне 3 пъти горната сума. В София ми смениха протезата (проф. Едрев в Транспортна болница) и прочух за значително по-малка сума. Сега имам леко заглъхване на другото ухо, но то още не е за операция. Ако се наложи операция ще си платя на добър специалист в България - разбрах, че професора се е пенсионирал, но има и други. Ще отида до Франция само на екскурзия въпреки, че французите не са най-чудесните хора. За втората операция бих отишла във Франция само при най-добрите им специалисти, а не при такива които се наричат просто французи и дават комисионни на безсъвестни български лекари (учили цели 4 години при най-добрите, но неуспели и върнали се в България), за да им изпращат материал за обучение. Една позната имаше подобен инцидент в Испания, но с ортопедично заболяване. Това се нарича медицински туризъм и е свързан с мошенници, реклама и лоши резултати. Сбърках, че преди моята операция не я послушах. Изглежда никой не иска да си признае грешките.
    от disdidi | 01.03.2011 18:22

Само искам да коригирам от предишното си мнение за изследванията, че не е скенер, а рентген /на бял дроб/. :roll: Извинявам се за грешката.
    от KakaMarta | 01.03.2011 12:55

Нека и аз да кажа за първото си ухо - защото за съжаление ми предстои операция и на другото. Всичко протича както пише DISDIDI. В клиниката постъпих в сряда на обяд и там ми направиха всички необходими изследвания. Към 10 сутринта на другия ден ме оперираха (85 минути под обща упойка) и трябваше да лежа 24 часа (Аз станах още същата вечер - имах само леко замайване, вероятно от упойката). На другия ден ме изписаха. Имах само съвсем малък тампон в канала на ухото, който махнахме след 9 дни. Имах две кончета под дупката за обица (от там взели мас да укрепят протезата), които сами си паднаха по-късно. Това беше всичко - няма разрези, няма болки. После си чуваш. Бях с приятеля си, като придружител. Вече и у нас има европейско качество. Вярно е, не беше в Париж, а в Стара Загора, но общо с пътя излезе под 2000 лв. Персонала е много любезен и няма нищо общо с тези катили от ИСУЛ - там преди години оперираха майка ми, която не прочу! Забравих да кажа, че всички изследвания на слуха - с тонове, изречения и рефлекс, ми ги правиха в София - и преди и след операцията.
    от disdidi | 28.02.2011 22:22

Да поясня и за самата операция. Приеха ме в клиниката в четвъртък, в петък сутринта беше операцията. Лежах 24 часа да не се размести протезата. В събота ми разрешиха да ставам и в неделя по обед ме изписаха. Там технологията е малко по-различна. Ушния канал е напълнен с гел, който се разгражда с антибиотични капки, които се слагат вечер преди лягане. Няма тампони и превръзки както тук. "Материал" за вътрешното ухо се взема не от самата ушна мида, а от вена от китката на ръката. Изписват се лекарства, които се вземат една седмица след операцията, а zymafluor се пие 6 месеца. Другото странно за мен беше, че във Франция никой не ми направи никакви изследвания!!! Всичко беше подготвено от България и там се доверяват на 100% на нашите изследвания за кръв и урина, скенер, кардиограма. Всички са много внимателни, любезни, усмихнати, културни и възпитани.
    от disdidi | 28.02.2011 22:06

Българина е изобретателен поначало, а "сиромах човек - жив дявол". Това всеки го е чувал и знае. Аз членувам в организация от национален мащаб. Оповестих във форума на съответната организация, че се нуждая от пари за лечение. Отзоваха се страшно много хора. Ходих по заможни фирми от региона - някои даже не ме допуснаха да кажа за какво съм отишла, други дадоха по нещо скромно, трети разтвориха широко кесиите си. Продадохме в нас техника, от която можехме да се лишим, теглихме и заем със съпруга ми. Родители, роднини и приятели също много помогнаха. Начини има. Може да става по-бавно, но става!
    от Relaxa | 28.02.2011 10:06

pri men kazaha, che imam otoskleroza predi 2 sedmici, no njamam pari za operacija :x vie kak tochno subrahte 10000 lw pri zaplata ot 300 lw :roll:
    от disdidi | 27.02.2011 17:11

Здравейте, През януари 2009г. лявото ми ухо започна да заглъхва и постепенно все повече загубвах слуха си. Два месеца по-късно реших да отида при специалист УНГ. За нашия регион най-добър в областта е д-р Светлин Белчилов. Той ми постави диагнозата отосклероза. Лекаря е работил повече от 4 години във Франция с най-добрите в тази област, добре запознат е с отосклерозата и е помогнал на много хора от България. Във Франция ходят на операция не само от Европа, но Африка, северна и Южна Америка! Предписа ми лечение със съдоразширяващи и zymafluor, защото заболяването беше още в начален стадий. Отначало имаше ефект, но след около 3 месеца заболяването продължи да се задълбочава. Освен загубването на слуха имах отвратително пищене в ухото нон-стоп на високи децибели. Струваше ми се, че ще откача. Мисля, че Жасмина в момента се чувства така. Дразнеха ме почти всички звуци покрай мен и постоянно ходех с тапа в ухото. Усещането е отвратително! Още отначало знаех за операцията и бях готова да се подложа, но трябваше да се изчака докато чуваемостта се „бетонира”, т.е. да може да се оперира. След като момента настъпи д-р Белчилов ми препоръча операцията да я направя във Франция. Струваше ми към 11000лв. да отида със съпруга си. На тези, които първата им мисъл е – „Нямам толкова пари” – ще им кажа едно: Не се отчайвайте, има много начини за набиране на средства! Аз работя за 300 лв, но намерих правилния вариант и събрах сумата. Сега чувам, не ме дразни никой звук и ми остана приятния спомен от ходенето до една страхотна държава с невероятни хора. Който има въпроси - питайте: dis_didi@abv.bg , ще отговоря на всеки.
    от DesislavaNaidenova | 11.02.2011 18:53

Здравейте Имам отосклероза на дясното ухо от можеби 4 или 5 години а аз съм на 19.Имам много въпроси и незнам към кого да се обърна. Разбрах за лазерните операции че са най добрия вариант.Но и че са много скъпи.Преди 1 месец си правих иследвания в Царица Йоана и там ме посъветваха да не си правя операция.Трябва ми съвет какво да правя и към кого да се обърна.Моля помогнете ми защото много ми пречи.Благодаря предварително.

Напиши отговор
392 намерени, страница 5 от общо 8