Очи, уши, нос и гърло | След операция от отосклероза

Напиши отговор
  • RE: След операция от отосклероза
    от Димитрова | 30.01.2023 00:32

Здравейте на всички страдащи от същото като мен-отосклероза-кофти работа...преди 3години ,след ходене по най-различни доктори(без адекватен резулатат и ефект) стигнах до доцент Руев(Ст.Загора),тогава той ми обясни реално какъв ми е проблема и ,че никакви медикаменти не помагат при отосклерозата.И така .. оперира ми дясното ухо(по-влошеното),коренна разлика беше,малко стъписващо отначало докато свикнеш с всичкия естествен шум на реалността,но напрежението да не чуваш е доста по-напрягащо. Сега мисля да ида за другото,да видим какво ще каже...
    от Мила | 24.01.2023 22:09

Здравейте,имам отосклероза и ми предстои операция.Препоръчаха ми проф.Лолов или доц.Руев.Скоро някой оперирал ли се при проф. Лолов и може ли да сподели впечатления ?
    от Алекс | 16.01.2023 20:31

Здравейте, може ли някой, който вече е минал през това да сподели отзиви за операцията, успешна ли е наистина, при лого я е направил и след колко време е усетиш резултата?благодаря много
    от doenceto@abv.bg | 12.12.2022 22:43

Здравейте, диагнозата ми е Отосклероза. Поставена е от д-р Лазаров и потвърдена от проф. Попова. За операция ми препоръчаха д-р Йорданов от Окръжна болница. При срещата ни той каза,че няма протези, тъй като в момента не се произвеждат в Германия, заради войната. Има ли някой опериран от д-р Йорданов, с каква протеза и колко пари дадохте за протезата и за операцията? Благодаря предварително!
    от Bobby___ | 07.11.2022 19:08

Здравейте, Преди една година ми откриха отосклероза и казаха, че се налага операция, но тогава не се правеха планови операции в ИСУЛ заради ковид. Сега още чакам информация за това дали са пристигнали протези, но комуникацията с д-ра ми е трудна, понеже е доста зает и все не отговаря. Прочетох и много добри отзиви за д-р Лолов, затова съм доста объркана. Дали някой скоро си е правил тази операция при него? Благодаря ви много!
  • RE: операция от отосклероза
    от danusha | 07.11.2022 16:40

Здравейте, изчетох почти всичко по отношение на операция отосклероза. Направих консултация с проф. Цветков във ВМА за операция. Но, сега като чета леко се плаша, все още не съм в тежък стадий, ползвам слушалка апаратче на лявото ухо и за сега съм горе-долу добре. Професорът каза, че май няма неуспешна операция, но... винаги има риск. Но, ми прави и впечатление, че повечето, които са писали във форума преди и около операция, после не са споделили отзив - дали да се рискува с операция. Това дали означава, че сте супер доволни и вече сте забравили за риска и притеснението? Ако може някой да се включи, ще бъда благодарна.
    от Hare Krishna | 18.10.2022 10:16

колко струва килограм 'a' или литър 'b' е трудно да се каже, без да се уточнят подробности. в университетските болници, академии, факултети и подобни са длъжни да оперират 'по каса', която формално покрива импланта. упояват те (искай с местна, но и тогава пак може да стане подмяна) и на практика винаги някой се учи и платил-неплатил това се получава. понякога операцията е успешна, понякога не точно. въпрос на късмет. ако отидеш изцяло на частно, пак има доза късмет, но вероятността за 'недоразумения' е много по-малка. проучи хирурга (отиваш предварително на преглед и го виждаш), а не пазара. към момента една разумна цена е 2500-5000. за по-малко много рискуваш.
    от ДесиМ | 14.10.2022 14:35

Здравейте Петя1, може да ми пратите имейл на dmanolova82@gmail.com.
    от Петя1 | 13.10.2022 17:39

Здравейте, искам да попитам колко струва операция при диагностицирана Отосклероза ?
    от ДесиМ | 05.10.2022 19:57

Здравейте, да споделя че операцията е успешна, чувам прекрасно, даже доста силно. Много съм доволна и щастлива.
    от ДесиМ | 30.09.2022 16:33

При мен загубата на слуха е проводна, но и нервносензорна (защо не знам, как е станало никой не казва). Наясно съм, че слуха ще се възстанови донякъде, по-добре от почти никакъв. Ще разбера подробности на контролния преглед. Относно дясното, за него имам шансове за пълно възстановяване. Но ще го оперирам едва след като почна да чувам с лявото. Не мога да не го оперирам, понеже процеса си върви и не ми се иска да ми се влоши като лявото...тогава оставам без уши, и пак аз ще съм си виновна, ако се забавя. Диагнозата ми е поставена в ИСУЛ от проф.Попова, и после потвърдена от проф. Цветков. Въпроса ми беше, относно процеса на възстановяване, колко време отнема...а не дали или не да се оперирам.
    от Hare Krishna | 30.09.2022 10:15

при отосклероза не се засяга нерва, а вътрешното ухо; ако е било засегнато преди операцията - не е трябвало да ви оперират - ако е засегнато по време на операцията - не е трябвало да ходите при Цветков; защо пиете Бетасерк, ако нямате световъртеж; помислете си преди да рискувате с другото ухо. харе кришна
    от ДесиМ | 29.09.2022 12:36

Здравейте, в понеделник ми оперираха едното ухо от Отосклероза, от проф.Цветков, стапедопластика, импланта е немски. Казаха, че операцията била успешна, но имам засегнат нерв и няма да се върне напълно слуха, понеже доста съм закъсняла, доста беше зле това ухо. Не съм наясно как протича възстановяването във времето. Все още имам лек шум, което незнам дали е нормално и дали ще изчезне с времето. Не усещам все още видима промяна, ще ми махнат тампона другата седмица. Нямам световъртеж, но пия Бетасерк. След като се възстанови трябва да се оперира и другото ухо, то е по-добре, чувам основно с него. Моля да ми пишете, който е минал през това, понеже няма кой да питам. Надявам се да получа отговори и на контролния преглед. Предварително благодаря.
    от Петя1 | 28.08.2022 21:29

До rydy99 Stapedectomy операцията е правена в чужбина с лазер, и много малък разрез над ухото.
    от rudy99 | 28.08.2022 20:32

До Додо Здравейте, и аз имам няколко контролни прегледа при Лолов. И ако се оперирам засега ще е при него. Какъв е ефекта след операцията? Той какъв вид операция извършва - стапедетомия или стапедеКтомия? С каква протеза? stanislav.markov@gmail.com
    от rudy99 | 28.08.2022 20:24

До Петя1 - Оперирал лекар? Имам и въпрос - стапедетомия или стапедеКтомия се прави в България и кои лекари ги практикуват ако знаете?
    от Петя1 | 28.08.2022 15:35

Здравейте, преди 4 седмици се оперирах от отосклероза на едното ухо. Според докторът операцията минала успехно, 2 седмици след това развих инфекция и на двете уши, с оперираното не чувах заради тампони и пълнеж като заглъхна и другото. Изписаха капки за уши и антибиотик за пиене. 4 седмици след операцията, аз не чувам ????‍♀️. Ухото шуми постоянно, има ужасна тежест в него и е заглъхнало, според лекарят импантът се е разместил. След 6 седмици съм отново на контролен преглед Странното е ,че като запуша устата и носа и все едно тъпанчето се отлепя и започвам да чувам. Някой минал през такива симтоми и усложнения. Шанс има ли изобщо да прочувам или така ще си остане? Благодаря на отзовалите се .
    от Елена | 25.05.2022 19:45

До Додо Здравейте, и при мен предстои операция от отосклероза на член от семейството. Моят имейл е elena_ilieva_bg@yahoo.com. Бихте ли споделили опит с операцията и защо избрахте точно проф. Лолов, тъй като и ние натам сме се насочили?
    от Иван | 23.05.2022 09:27

Здр. на всички. Обръщам се молба към всеки минал през операция от отосклероза за малко информация. Оперираха ме преди четири дни,поставиха ми Американски инплант и съм с тампон в момента .Нормално ли е оперираното ухо постоянон да ми шуми,нещо ката звънене(дзъ-дзъ) и да не чувам нищо с него.Иначе нямам никакви оплаквания като болка или световъртежи. Да потърся ли лекарска помощ или всичко е нормално за сега.Благодаря ви предварително!
    от Кики | 02.05.2022 21:27

Здравейте! Този форум много ми помогна с наличната информация за диагноза отосклероза! Благодаря на всички вас, за споделената информация! Изкам да изкажа моите благодарности на д-р Марков и доц. Руев! Д-р Марков ми постави диагнозата отосклероза, а доц. Руев ме оперира! Операцията ми беше на 23.03.2022 г. в Пловдив, МБАЛ ,,Св. Св. Козма и Дамян''. Манипулация протече успешно. Сега чувам доста по-добре. От време на време някои звуци ги чувам все едно са минали през неизправна тонколона, но се надявам с времето да се корегират. Ако имате тази диагноза, не се колебайте. Действайте! Няма нищо страшно! Ако някой има нужда от повече информация, моят адрес е: kirila_stoinova@abv.bg. Успех!!!
    от tonibox | 14.04.2022 11:57

Бихте ли ми изпратили и на мен информация за операцията: simeonova427207@gmail.com
    от Сис | 03.04.2022 10:59

До Додо моля и на мен за повече информация и на мен ???? anastasiq.gineva@gmail.com
    от Zoya_Ilieva | 21.02.2022 17:26

До Додо, може ли да ми изпратите и на мен информация относно операцията. zoya_ilieva@yahoo.com
    от Vesela_19 | 10.02.2022 16:10

До Додо може да ми пишете на имейл vesela_19@abv.bg относно операцията.Аз също съм с отосклероза и се чудя за операция.
    от Nushi | 11.12.2021 17:51

Здравей Галина! Може ли да се свържем по някакъв начин. И при мен е същото като развалена тонколона. Имейла ми е nushi1980@abv.bg.
    от Amar4e | 12.11.2021 11:17

Здравейте, предстои ми евентуална операция за отосклероза, но тъй като съм обременена от генетично състояние, мнението на унг специалистите са полюсни - някои са категорични, че не бива да се оперирам поради опасност от влошаване, други са на мнение, че операцията е задължителна, ако искам да си възвърна слуха. Ще съм благодарна, ако хора, които са оперирани вече, ми дадат някаква обратна връзка - особено ако са били при проф. Цветков, защото засега той е единственият категоричен за операция. Много се колебая как да постъпя, страхувам се от възможните лоши последици. Наясно съм, че отзовалите се да споделят опит нямат моето генетична особеност и моят случай е различен, но все пак дори за обикновена отосклероза ще съм благодарна да чуя мнения от вече преминали през операция. Оставям си имейла с надежда да пишете. cvelcheva@abv.bg Бъдете здрави и нека светът ви радва със своите богати звуци :)
    от Доктора | 02.11.2021 14:15

До Додо Изпращам Ви мейл за обратна връзка. Предстояща операция от отосклероза на член на семейството ми. doctora_111@abv.bg
    от Додо | 24.10.2021 11:51

Ако някой се интересува от подробности, нека напише имейла си, ще му пратя номер и ще се чуем за повече подробности относно операцията.
    от Додо | 24.10.2021 11:47

Здравейте! Да се отчета и аз тук. Оперирана съм на 20.10.21 г.от проф. Лолов в София, съвсем прясна :)Операцията е била успешна по неговите думи, без изненади, без усложнения. Типична отосклероза. В момента съм все още с тампон в ухото, който ми причинява известен дискомфорт, но това, което чета из форумите е нормално и ще премине. На моменти ми заглъхва, на моменти чувам някакъв металически звук, на моменти шуми, но се надявам да се оправи. Днес чувам доста добре, нормално, дори и през тампона. Нямах световъртеж, вечерта си тръгнах от болницата, 3 часа пътувах докато се прибера вкъщи, но от упойката навярно имах гадене до следобяд след операцията. На другия ден още си вършех всички домакински неща вкъщи без проблеми. Ако някой се интересува от подробности съм насреща. Оперирайте се, нищо страшно няма. Професор Лолов е изключителен професионалист!
    от polk75 | 22.10.2021 09:23

Остосклероза на дясното ухо. Силно изразена , ходил съм на специялист УНГ.
    от д-р Ралица Правова | 21.10.2021 21:10

За какъв проблем става дума, за да Ви насоча за специалист УНГ
    от polk75 | 19.10.2021 09:29

Здравейте. Предстои ми операция на ухо. Може ли препоръка за доктор и евнтуално цена. Благодаря Ви.
    от Галина | 12.10.2021 11:05

Здравейте.. Аз също бях оперирана на лявото ухо от отосклероза преди 2-3 месеца.. Имам усещането че имам спукана тонколона когато повиша тон примерно или когато децата у дома крещят.. Слуха ми не мога да кажа дали се е подобрил???? Доктора ми каза че след няколко месеца ще усетя промяна..
    от rudy99 | 08.10.2021 09:29

lolov.com
    от Додо | 28.09.2021 10:22

Здравейте! Може ли телефон за връзка с проф. Лолов? Предстои ми преглед и евентуална операция.
    от Хилда Христова | 02.09.2021 18:28

Благодаря Нати. Мен утре ще ме оперират.
    от Нати | 03.08.2021 14:19

Здравейте, на 12.07.2021 г.бях оперирана от отосклероза от доцент Руев в Стара загора. Операцията мина успешно, след нея повърнах ,но имах световъртеж и не можех да ставам.На другия ден бях изписана ,но все още имах световъртеж, който продължи 10 дена.На десетият ден доктор Руев ми махна тампона и за мое учудване чувах звуци ,които до сега не бях чувала. Сега на 2.08. нямам световъртеж, чувам чудесно. Благодаря, много на Доктор Руев и целия му екип.
    от Godeni4ka | 30.06.2021 16:40

Здравейте, моля да споделите как се промени силата на шума в ухото, след като се оперирахте от отосклероза? Имам отосклероза на лявото ухо и страшно силен шум и искам да знам намалява ли след успешна операция.
    от Qni123 | 28.05.2021 22:29

Здравейте! Оперирах се преди 1 месец в Стара Загора при доцент Руев.Операцията ми е успешна, изключително съм доволна от доцента и няма такъв кеф да чуваш нормално.Ако някой има въпроси относно операцията и всичко около нея да пише. :)
    от Winter | 17.05.2021 01:00

Има ли някой опериран в Турция ?
    от polar_bear | 07.05.2021 19:55

(продължение...) Кризите, които получавам са нещо като спазми и понякога буквално спирам да чувам с лявото ухо почти изцяло. После това отминава и започвам да чувам отново - слабо, но чува. Що за състояние е това? Изкарах седмичен курс с кортикостероиди - 2 пъти на ден по 1 мг Prednisolon F (щадяща доза, както ми каза лекарят), но мисля, че с нищо не ми помогнаха. Може да си внушавам, но дори ми действаха на психиката и станах доста раздразнителен. Не зная какъв лек да търся за състоянието си. Мисля да си напрая КТ (компютърна томография), която може да покаже дали има огнище на кохлеарна отосклероза в лявото ухо. Какво друго бихте и препоръчали? Възможно ли е състоянието ми да е следствие на сраствания/полепи в средното ухо или разместване/разхлабване на протезата? И каква симптоматика се забелязва в подобни случаи? Всяка информация е безкрайно ценна за мен и ви благодаря от сърце предварително за помощта!
    от polar_bear | 07.05.2021 19:55

(продължение...) Въпросът ми към всеки, който може да помогне с информация или е преживял нещо подобно да сподели - какво може да е причина за това ми състояние? Възможно ли е отосклерозата за 3-4 месеца (след 10 години без проблеми) рязко да премине в кохлеарна такава? Кризите, които получавам са нещо като спазми и понякога буквално спирам да чувам с лявото ухо почти изцяло. После това отминава и започвам да чувам отново - слабо, но чува. Що за състояние е това? (следва...)
    от polar_bear | 07.05.2021 19:54

(продължение...) Спомням си, че веднага след първата операция, по подобен начин чувах като "двуглас"/кънтене тонове от сигнал на перална или печка, които отшумяха месец-два след операцията. След като видя аудиограмата, проф. Лолов сподели, че не може нищо да направи и това се дъжи на инцидентът, който съм преживял, т.е. грипа. Мина още месец и нещо - никакво подобрение, даже се влоши и чувах още по-слабо. Изключително неприятно преживяване имах преди месец, когато след разходка сред природата (и беше хладно) ухото ми започна да шуми невъобразимо силно и дразнещо. Това буквално ме уплаши, и то сериозно. Никога досега не съм имал подобен проблем. По няколко пъти на ден получавам нещо като кризи, със страшен шум в лявото ухо, които отминават за около час. Не мога да кажа и така и не разбрах какво ги предизвиква, но е невероятно дразнещо и плашещо. В момента дори и не смея да мечтая да възстановя слуха си, а по-скоро се моля да нямам такива кризи и да не са с такъв интензитет. (следва ...
    от polar_bear | 07.05.2021 19:54

(продължение ...) Изключително странно и дразнещо усещане, като се има предвид, че се занимавам и с музика. Но това беше най-малкият проблем. Мислех, че за седмица-две всичко ще отшуми, но уви. Мина месец, и след като не усещах осезаем подобрение, отидох на преглед при проф. Лолов. Аудиограмата установи лек спад на костната проводимост, и драстичен спад на въздушната такава. Основно чувам средни честоти - около 2 kHz, a в басовия диапазон нуквалн не чувам нищо под 450-500 Hz. Подобно състояние на предоперативното, преди да си направя операциите. Все едно тепърва щях да се оперирам от отосклероза. Месец след този прекаран грипне само, че не чувах добре, но и не чувах "чисто", а с дрезгавини и "фалшивини" в усещането. С лявото (болното) ухо даже чувах някак си по-ниско като тон, от дясното (здравото) ухо. Много странно усещане, наистина. (следва...)
  • Усложнение - RE: След операция от отосклероза
    от polar_bear | 07.05.2021 19:51

Здравейте! Пиша с въпрос, понеже съм сериозно разтревожен и имам странни симптоми с лявото ухо напоследък. Опериран съм от отосклероза през 2010 (дясно ухо) и 2012 (ляво ухо). И двете операции ги прави проф. Едрев. В периода 2000-2010 г. прогресивно загубих около -50 децибела на двете уши. Благодарение на този форум и съвети от хора и лекари тук стигнах до операциите и след тях се чуствах и чувах перфектно - почти десет години вече. Проблемите ми започнаха през ноември 2020 г. Разболях се от силе грип, който ме "събори" за един ден. На следващият ден се чувствах доста по-добре. Възможно е да е било и Ковид, но така и не си направих тест тогава. В следващите няколко дни лявото ухо ме болеше доста и чувах много странно и болезнено с него. В същото време с дясното ухо нямах никакви проблеми и то беше без промяна. С лявото ухо чувах доста "изкривен" звук, който наподобява роботизиран глас, даже чувах някак "фалшиво" - освен основния звук, чувах същият, но като дву- и триглас (следва...)
  • ОRE: След операция от отосклероза
    от Nushi | 15.01.2021 10:33

Здравейте.Да се уточня по хубаво за джъгъркането.Все едно като развалена тонколона.Като си почеша ухото се оправя за няколко секунди, после пак същи проблем.Моля някой да ми отговори.
    от Nushi | 12.01.2021 23:48

Здравейте.Оперирана съм преди 4 месеца от отосклероза на лявото ухо но все още имам проблем с оперираното.При шум ми джъгърка ухото страшно много ме дразни.Някой който е имал същия проблем моля да ми пише.На какво се дължи.Благодаря предварително.
    от Малина Цачева | 23.07.2020 20:11

Здравейте, Stanimir Bonev. Може ли някакъв ваш номер да ми дадете, искам , ако е възможно, да ми разкажете по-подробно за операцията.
    от Ivelina | 02.07.2020 15:45

Не знам дали говорим за същия цимент.Този ,за който аз съм чела се прилага от две години в България и за пръв път се прилага от доц.Сапунджиев.Но за София дали някой го прилага все още не знам.
    от Мариета | 02.07.2020 11:56

Може ли фейсбук или имейл адрес за да ви пиша ?

Напиши отговор
434 намерени, страница 1 от общо 9