Очи, уши, нос и гърло | Fibroma laringis

Напиши отговор

• от Доц. д-р Цончев, дм | 05.02.2007 19:27

Обикновено се налага оперативна намеса, но всичко е по преценка на лекуващия УНГ специалист и той трябва да определи кога медикаментозното лечение може да се приложи и кога е необходимо оперативно такова.

• от Йоанна | 05.02.2007 10:40

А има ли някаква терапия ,чрез която да се възстановя и да избегна операцията? Благодаря!

• от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2007 17:05

На следното място във форума сме обсъждали този проблем: Link Може би се касае за нещо подобно и при Вас
  • Fibroma laringis
    от Йоанна | 02.02.2007 10:54

От шест месеца гласът ми е дрезгав.Ходих при трима лекари.Първият,още в първите дни на проблема ми,ме лекува с антибиотици-имал съмнения за ларингит.Но аз нямах болки,нито съм била грипозна,просто гласът ми беше променен.След 14 дневен курс на лечение с антибиотици,ми предписа антихистамини и пак нямаше подобрение.Смених го с друг лекар.Отново 14 дневен курс на лечение с какво ли не-спрейове,антихистамини и дори антидепресанти(лекарката реши,че съм в стрес ,без аз да съм усещала някаква депресия).Действаха ми отвратително всички тези лекарства и ги спрях.Отидох при друг лекар,хирург в онкоболница,специалист УНГ,който ми каза,че не съм за лекарства,а направо за операция защото имам фиброма. Кажете ми накакво се дължи тази фиброма и има ли някаква терапия,с която да избегна операцията.И ако няма друг начин на лечение,освен оперативния,какви рискове крие тази операция.Благодаря ви!

Напиши отговор