Очи, уши, нос и гърло | Проблем с лещите!

Напиши отговор
  • Проблем с лещите!
    от Д-р Стайкова | 13.01.2007 16:30

При кератоконус прозрачната част на окото отпред - корнеата - няма формата на идеална сфера, а е по-заострена към върха и вместо да е заоблена, е по-скоро като купол на палатка. Като се сложат твърдите лещи върху нея, промеждутъкът между лещите и корнеата се пълни със сълзи и понеже всичко това е прозрачно, светлината се пречупва през формата на твърдата леща, която е идеална, а не през формата на корнеата, която е прекалено заострена. Така се "мами" природата и се компенсира дефекта в пречупването на светлина. Има един куп уебсайтове по този въпрос с картинки. Очила само в по-леки случаи помагат. Има възможност за лечение чрез трансплантация на корнеа, а също някои случаи могат да се лекуват с лазерни пластики или други пластики. За това трябва консултация с много опитен очен хирург, т.е. такъв който прави трансплантации на корнеа или такъв който има опит с лазерна пластика. Успехи
  • Проблем с лещите!
    от vialli | 12.01.2007 23:59

Имам проблем с очите (керотоконус) и нося твърди контактни лещи вече 10 години. Проблема е че вече не се чувсвам комфортно с тях. Очите ми се уморяват много бързо и лещите ми пречат. Сменявам лещите на 10- 12 месеца, като почти всеки път подобрявам стойностите им и си взимам хубави разтвори. Въпроса ми е може ли да бъдат сменени с очила, защото ми казаха че е по-добре за очите да бъда с лещи.

Напиши отговор