Болката | болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Напиши отговор
  • RE: болки в ръцете, изтръпване на пръстите
    от dondany | 10.03.2019 21:37

Много е добър. Аз често го използвам при болки и много бързо ме облекчава.
    от д-р Цончев | 24.02.2019 23:28

Пробвайте с Диклак Дуо.
    от Таня | 18.02.2019 11:13

Майка ми е с диагноза серопозитивен ревматоиден артрит, в момента е боли всяка ставичка а от известно време има постоянно изтръпване на пръстите на ръцете. Не може да иде на лекар понеже е боли много. Искам да питам може ли да пие нещо да се облекчи изтръпването на пръстите?
    от д-р Цончев | 14.02.2019 19:23

Добре е да се погледне от ортопед и евентуално да се снима на рентген.
    от Ibi_ | 13.02.2019 17:16

Здравейте! Имам един въпрос. От около 6месеца ме боли втора фланга на кутрето на лявата ръка. Болката не е силна, а тъпа и постоянна. Нещо от рода на прележано. Не съм го удряла или нещо подобно. Благодаря предварително! ????
    от д-р Цончев | 28.11.2018 20:38

Изпийте си невритогена, той съдържа витамини В, които са необходими в случая.
    от skirova | 28.11.2018 08:55

Здравейте! Аз имам следният проблем от около 2 месеца ми изтръпват пръстите на ръцете докато спя или по-скоро в ранните часове на ноща, малко преди да се събудя. Не са всички пръсти, а обикновено 2-3 и не винаги на двете ръца, а на едната, после на другата. След размърдване на пръстите, се успокояват. Имам лека тъпа болка в гърба, малко под врата, която се проявява само при определено завъртане на главата в някоя посока. Не съм ходила още на невролог, личната лекарка ми каза, че било нормално и ми изписа Невритоген за пиене и да мажа гърба с Волтарен, които да ползвам месец, но не ми минава. Признавам, че смених волтарена с крем Румаля на Хималая, но няма ефект. На 38 годни съм, 158см, 50кг, работата ми е основно на компютър в седнало положение. Какво бихте ме посъветвали?
    от д-р Цончев | 26.11.2018 18:56

След сън обикновено е в резултат на притискане на лакътния нерв. Би трябвало да премине спонтанно, ако не премине - тогава преглед при невролог
    от Bong | 26.11.2018 13:59

Здравейте една сутрин се събудих с изтръпнали безимен и малък пръст на дясната рака мислех че е защото съм спал под крив ъгъл но не отминава все така са изтрпнали на какво може да се дължи или какво да е. Благодаря Ви
  • Re: болки в ръцете, изтръпване на пръстите
    от Мартин | 03.04.2018 12:12

В такъв случай ще почакам, че не ми се ходи по лекари, а не е нещо нетърпимо. Благодаря ви.
    от jerrymaguire | 03.04.2018 08:02

Ще споделя моя опит. През лакътя минава нерва, който отговаря за кутрето и безимения. Вероятно ударът е бил по-силен за да се случи това. При мен мина тотално за около 6 месеца.
    от Мартин | 02.04.2018 14:56

Здравейте. Преди около 2м си ударих кокълчето на лакътя на лявата ръка, но този път не беше както обикновено да усетя мръвучкане и вс да отмине, а почувствах силна болка всякаш цялата ми ръка замръзна и все едно по нея течеше ток за около 10-15 сек. Мръвучкането и изтръпването го усещах поне още 5-6ч, като се образува е леко топче до кокала от удъра най-вероятно, за около 1 седмица. От тогава почти постоянно до като лежа усещам това мръвучкане в малкия и безименния пръст на лявата ръка, а понякога и когато съм изправен. На 28г съм 186см 80кг, работата ми не е тежка, главно ходене. Правих си пълна кръвна картина профилактично. Всичко е в норми освен тромбоцити 135,ако има значение. Има ли за какво да се притеснявам или това е все още от удара. Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 24.09.2017 18:44

Добре е невролог да ви види, вероятно се касае за неврално възпаление
    от elena | 24.09.2017 17:04

Здравейте Докторе... От няколко дни имам изтръпване на ръцете, а кутрето на дясната ми ръка няма чувствителност и е лека подуто...Моля Ви ,има ли място за притеснение, към какъв лекар трябва да се обърна...
    от д-р Цончев | 17.08.2017 14:33

Всичко хубаво и на вас! Дано да съм прав...
    от Нели | 15.08.2017 01:32

Много ви благодаря за съветите и дано както вие казахте скоро да ми отмине болката в пръстите. Дай боже! Всичко хубаво ви желая докторе! И дано да има повече хора като вас, които да помагат с ценните си съвети!
    от д-р Цончев | 13.08.2017 18:17

Според резултатите не е възпалителен артрит, т.е. вероятно ще ви мине
    от Нели | 13.08.2017 16:21

Резултатите от кръвните изследвания са: антистрептолизинов титър - 44,50 и ревматоиден фактор - 5,93. А резултатите от рентгенографията на длан и пръсти показва, че не се виждат структурни промени по Ро. гр. кости. Личният ми лекар ми каза, че нищо ми няма, но аз продължавам да усещам болка и скованост най-вече в кокалчето на безименния пръст. Въпросът ми е ако наистина е начална фаза на артрит дали се виждат измененията в костите още в началото на ренгеновата снимка или в по нататъшна фаза? И ако не е артрит какво може да е? Какви други изследвания да си направя за да се разбере точната диагноза и да ми се назначи правилното лечение?
    от д-р Цончев | 29.07.2017 19:54

Според описанието прилича на артрит, за това ви разпитвам допълнително. Какви кръвни изследвания пуснахте, цитирайте резултатите като станат
    от Нели | 26.07.2017 23:13

На 37 години съм. Работата ми е свързана с компютър в офис. Не работя някаква тежка работа. От вчера съм напълно объркана с това което ми се случва. Когато се събудих направо не усещах дясната си ръка, имах чувството че не е моята. Вече три пръста ми са подути, най-вече кокалчетата, а на върха близо до нокътя имам като бодлички отвътре. Имам и болки от дясната страна на китката. Ходих при личния лекар и той ми даде направление за ренген и за кръв. Има съмнения за артрит. Дали може това да е начален стадий на артрит или са шипове като се има впредвид, че състояние ми се влошава само нощно време и сутрин не мога да си свивам пръстите на ръцете. През деня усещам само слаба болка в кокалчетата и леко мравучкане. Може ли това състояние да е в резултат от нерви т.е да се развива на нервна почва?
    от д-р Цончев | 25.07.2017 20:36

На каква възраст сте? Какво работите? Често тези болки са с професионален характер, ако работата е свързана с бързи движения в малките стави...
    от Нели | 24.07.2017 14:26

Здравейте! Незнам дали темата все още е актуална, но имам един проблем, който искам да споделя. Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна. От около два месеца имам болки в безименнния пръст и кутрето на дясната ръка. През нощта болките се засилват. А сутрин не мога да си свия пръстите, стоят като подути. Едва след като ги масажирам мога да ги движа. През деня постоянно са ми изтръпнали и ме болят. Незнам дали има нещо общо с тях, но също от два месеца кръста от дясната страна ми е схванат и също ме боли. Купих си Диклак да го мажа, но болката продължава. Моля за съвет! Какво може да ми има и дали е нещо сериозно? :roll:
    от д-р Цончев | 17.02.2017 20:56

Травма някаква имали ли сте? Има ли оток и зачервяване на ставата?
    от Simona | 15.02.2017 09:22

Здравейте ! От месец насам имам болки в първата ставичка на безименния пръст . Болката е много особена (все едно не е самата става или костта , ами някакво нервче , защото като притисна тази определена точка и подскачам от болка). Вечер когато се събудя и имам много силни болки докато раздвижа пръста и след това е ОК движа си го , но първите няколкосгъвания са кошмар. Моля за съвет. Благодаря ви
    от д-р Цончев | 16.01.2017 20:41

Текущите вирози обикновено са свързани с такива оплаквания от отпадналост и адинамия. Така че вероятно това е причината.
    от Teodora Petrova | 12.01.2017 11:42

Здравейте, Напоследък почти всеки ден усещам слабост в мускулите на ръцете и краката (прасците най-вече), като отпадналост, изтръпване, просто нямам сили и ми се иска да седна. Това състояние се усеща и нощем, просто не знам къде да си сложа ръцете докато спя, защото ги усещам като изтръпнали, слаби. Наподобява на отпадналост при грип, но това състояние вече е от около месец, съпроводено с постоянни проблеми с болки в гърло, паднал глас, кашлица, хрема,които не мога да излекувам. Дали е възможно да има връзка между едното и другото. Ходих на изследвания, откриха ми леко възпаление на синусите, кръвните ми изследвания са отлични, изследвах и хормони и те са в норма. Лекарите не знаят към кого да ме насочат вече и дори не обръщат внимание като спомена слабостта в мускулите, която най-много ме притеснява. Работата ми е в офис на компютър, не извършвам тежък физически труд. Моля за съвет.
    от д-р Цончев | 21.12.2016 20:49

Какъв е въпросът тук? Точно така се поставя подобна диагноза, лечението вече е по преценка на невролога.
    от Paulina Mihaylova | 15.12.2016 00:58

Здравейте, не знам дали темата е актуална? Гледам, че не е публикуван коментар от известно време, но все пак ще споделя проблема. Майка ми от 4 седмици усеща изтръпване и мравучкане в пръстите си на лявата ръка без кутрето. Работи много и работата е свързана с физическо натоварване. Усещаще и продължава да усеща дискомфорт. Добре, че бяха пръстите, за да се сети да си измери кръвното, беше 220 на 150. И така цяла седмица, след преглед при личния лекар, взехме направления за невролог. Диагнозата беше Синдром на карпалния тунел. Чакахме две седмици термина, като и се предписаха хапчета за високото кръвно. Та днес беше прегледа при невролога. Направиха и едно много бързо изследване,пуснаха и ток по ръката, дори не съм сигурна дали беше електромиография, по-скоро изследване за проводимост. Лекаря каза възпален нерв на ръката, изписа и преднизолон и шина,която да носи 12 седмици само вечерно време. Надявам се всичко да е наред.
    от д-р Цончев | 22.08.2015 08:51

С какво ще се мажете?
    от Даниела Йонкова | 21.08.2015 09:55

Здравейте,имам болки в едната ръка,като изтръпване и гадно човъркане отвътре.Въпроса ми дали мога да се мажа с лекарства,понеже съм бременна в първи месец?? Пречи ли нещо на плода,това ме тревожи,благодаря предварително за отговора :)
    от д-р Цончев | 30.10.2014 21:06

Вероятно се касае за моментен спазъм. Ако често се появява следва да се изследва Калций в кръвта
    от Елена Иванова | 30.10.2014 12:33

Преди три дена имах силна болка в тила,в дясно.Вчера вечерта получих схващане на сухожилията на дясната длан,по-точно на показалеца,като той се сви за 2-3 секунди.Днес при ставане усетих и схващане на сухожилията на дясното стъпало,втори и трети пръст.Когато свия пръстите на дясната длан,но не в юмрук,а изправени...могат да останат така. На какво може да се дължи това? Благодаря ви предварително!
    от Полина | 21.02.2014 14:19

Здравейте ! Аз съм на 16, почти на 17 години и имам силни бодежи в лявата ръка като започват от пръстите и минават нагоре по ръката, а също и някакви студени вълни. Не извършвам тежък физически труд. Спират от време на време бодежите, но започнат ли са много болезнени. Не съм ходила на лекар. Какво да направя? Какво може да бъде?
    от д-р Цончев | 31.05.2013 09:12

На първо време е добре да се направи преглед при невролог, за да се прецени дали има някакво нарушение на сетивността и моториката.
    от kristiqn | 30.05.2013 19:46

здравейте,имам проблем с ръцете,постоянно са ми изтръпнали и нямам сила,а имам стягане и болка във врата.на какъв доктор трябва да отида и какви изследвания да направя?много съм притеснен и ще съм ви благодарен да ми дадете отговор и насока.
    от eva | 07.03.2013 10:55

Здравейте,аз също имам проблем с дясната ръка от известно време.През нощта изтръпва от китката към пръстите включително и палеца,показалеца и средния пръст.Имам и болка в дланта,тръгва от китката(откъм края на палеца)минава по дланта и стига до пространството между показалеца и средния пръст.Повтаря се 2-3 пъти на вечер.След ставане сутрин отшумява за 30тина минути.Аз също чистя къщи гладя и използвам прахосмукачка доста интензивно.Благодаря за съвета предварително !
    от д-р Цончев | 25.02.2013 13:14

Благодаря, успех и на вас!
    от Катя | 24.02.2013 19:50

Здравейте д-р Цончев.Не съм ви забравила и именно за това отново влезнах в сайта.Пиша ви до къде стигнах с моите експерименти.Ще започна първо с морските бани.Стоях около 30 минути в морето с интервал от час на пясъка и отново 30 мин.в морето.Тоест всеки ден по 2 пъти,по 30 минути престой в морето.Стана по-зле.Болките започнаха да се възвръщат.Нямам обяснение.Вероятно не ми е подействало добре или е било реакция към добро.Във всеки случай след седмица опити просто спрях.Що се отнася до диетата не я направих.Сведох нещата към ккал.до 1200 на ден с присъствието на зеленчуци и телешко.Нещото което определно ми помогна е скенар,но до някъде.Просто с уреда лекувах само болка там където я имаше без да имам физическата възможност да проведа терапия и по гърба.Вярвам,че ме разбирате.Не винаги там където е болката означава,че источника на заболяването е там.Остава ми търпението един ден да се прибера в Пловдив и се оставя на нашите медици които работят с уреда.Пълзяла съм на 4 крака и са ме вдигали.Така,че за 2 ръце няма да ме оставят на пътя.Желая ви успех.
    от Марияна | 01.11.2012 23:05

Здравейте, От 10 дни имам проблем с лявата ръка, който започва много сериозно да ме притеснява. Става дума за изтръване на кутрето, безименния пръст и половината длан. Това изтръпване е през целия ден и се появи една сутрин, т.е. събудих се с него. Първоначално реших, че при спане съм притиснала някой нерв. Пих невробекс, но без резултат. Като цяло не усещам голяма болка, но самото изтръпване е некомфортно. Имам чувството, че пръстите са леко подути, защото трудно ги свивам и определено усещам ръката по-слаба. На лявото рамо преди 5 г. ми направиха артроскопия, защото имах калцификат и при влошаване на времето винаги има дискомфорт, но никога не съм получавала такива симптоми. Ходих на боуен треапия, но ефект нямаше. Предполагам, че той настъпва по-късно, след няколко процедури. Проблема е, че тази терапия се прави през седмица и не трябва да се комбинира с друго лечение. Поне така ми обясни кинезитерапевта. Не знам само дали нещата няма да се влошат, докато чакам да минат тези седмици. Молбата ми е, да ме ориентирате каква е причината според Вас за това и ако е възможно да ме насочите към специалист!! Много, много благодаря!!!!
    от Simona | 10.10.2012 11:49

Здравейте, от снощи ми изтръпва цялата дясна ръка, нещо средно между преумора и обездвижване е като усещане, с болки в мускулите,а иначе си е движа Възможно ли е от носене на тежък лаптоп през дясното рамо за няколко часа, комбинирано с настинка. Понеже скоро започнах лекции и не бях писала известно време на ръка, възможно ли е да е от това? Въпроса е, че натоварването с писане беше преди няколко дни, може ли да се прояви като ефект чак сега? Имам проблем и с нервите на лицето, и се притеснявам, че сега и това .. страх ме е , че ще ми попречи на следването .. омръзнало ми е да ходя по лекари, моля кажете ако някой е имал такъв проблем..
    от д-р Цончев | 12.08.2012 18:12

Така е, да.
    от Катя | 11.08.2012 16:38

В никакъв случай не мога да си позволя гладуване и то по време на летният сезон.Поради високите температури,ако гладувам то автоматично си осигурявам световъртеж и ниско кръвно налягане.А и не съм превърженик на гладуването.Просто намалявам ккал. за деня.
    от д-р Цончев | 07.08.2012 19:44

Внимателно с гладуването, да не е прекалено ... Все пак организмът трябва да работи с нещо.
    от Катя | 07.08.2012 11:10

Разбира се,че споделя.Само,че аз реших да направя 3 в 1.Тоест морска баня,скенар и прочистваща диета на организма от токсините.Една част от нас знаят,че голямо натрупване на токсини има именно в мастната и съединителната тъкан също при неработещи и слабоработещи мускули.Най-лесно и бързо се постига с лечебният глад,но аз не искам да стигам до крайности и ще заложа на определени зеленчуци,ленено семе и пчелен прашец.Това,което ме обърква е,че попаднах на статия в която се описва лечебните свойства на морската вода при подобни проблеми като моите и успоредно с това от опит знам,че продължителното боравене с вода плюс огромната влага,която е при мен оказва отрицателно влияние върху ръцете ми.Това ме обърква малко.На този етап престоят ми в морето е 20 минути.Със скенара третирам мястото 2 пъти с интервал,а преди лягане ги мажа с обезболяващ гел.За сега имам тъпи и постоянни болки като се надявам до 10 дена да имам подобрение.Определено ще пиша как вървят експериментите ми.
    от д-р Цончев | 02.08.2012 19:12

Моля, успех! Пишете как върви.
    от Катя | 02.08.2012 00:12

Благодаря ви за бързият отговор.Ще се постарая да потърся физиотерапевт.Между временно си провеждам сама терапия със " Скенар" за домашно ползване и има отшумяване на болката,но е временно.Благодаря ви още веднъж.
    от д-р Цончев | 01.08.2012 20:00

Ако няма ставно заболяване (както разбирам от изложението) вероятно физиотерапевтични процедури ще повлияят добре на състоянието. Добре е да се направи консултация с физиотерапевт за да се уточнят подходящите процедури.
    от Катя | 01.08.2012 10:11

Здравейте.Аз също имам болки и истръпвания на ръцете вече няколко години.Случаят ми е същият както на жената-работеща в Гърция.Пренатоварване.Живея на остров и се обърнах за консултация към завеждащ ортопедично отделение.По негово мнение е било от преумора и ме посъветва да си направя иследвания на кръвта с повече почивка.Терапия за това заболяване нямало.При първа възможност след като се прибрах в България се обърнах към наш специалист.Направих иследвания на кръвта,ренгенова снимка и някаква друга дали имам правилно калциране на костите.Иследванията бяха повече от добри.Въпросният специалист ми постави в ставите на ръцете инжекции като болката изчезна за около 2 месеца.Отново болки и истръпвания въпреки,че в продължение на 1 година работя около 20 часа седмично без особенно натоварване.Дори и да нямам натоварване под каквата и да е форма болките не изчезват.Какво трябва да направя.И вторият ми въпрос е.Мога ли да правя морски бани.Питам,защото все си мисля,че мокреното на ръцете играя отрицателна роля.Благодаря предварително.
    от д-р Цончев | 28.06.2012 23:32

Моля, пишете на кирилица!
    от nadezhda | 28.06.2012 11:10

iztrapva mi bezimennia prast na dyasnata kitka,bolkata i iztrapvaneto se polucavat kato dokosna kitkata nad prasta po venata okolo dva sm. nad kokalceto ..im nesto kato manicko vazelce ili topciza inace ako ne se dokosva vsicko e nared kakvo e tova maga se s gel za veni."ESSAVEN"pomislix si ce e tromb

Напиши отговор
67 намерени, страница 1 от общо 2