Болката | просто радикулит или .....

Напиши отговор
  • Re: просто радикулит или .....
    от рера_stz73 | 23.06.2008 21:52

Не съм специалист но е възможно .Имам почти същите оплаквания.В някой случай дисковата херния се повлиява трудно.И резултата е временен.
  • просто радикулит или .....
    от nellykery | 18.06.2008 15:12

Болката започна преди 4 месеца. Беше много топъл февруарски ден и се съблякох по къс ръкав, като преметнах якето си през дясното рамо. Целият ден ходих така, а вечерта като си легнах започнаха болки в лявата ми ръка. Болките бяха съпроводени със стягане в предмишницата и започнаха да се разпространяват към левият гръден мускул. Реших да изчакам до сутринта и ако не отмине да отида на лекар. Почетох малко за такива симптоми и към сутринта вече бях почти убеден, че вероятно става въпрос за някаква невралгия :) Реших да попия малко Невробекс и някакво нестероидно противовъзпалително, като с всичкия си акъл си вземах Фелоран. След като изпих една упаковка фелоран болките ми бяха понамалели но естествено започнаха проблеми със стомаха и реших да прекратя прием на всякакви лекарства. Остана лек дискомфорт в лявата ръка, но беше поносимо. След около месец отново се появиха същите болки и стягане в ръката и в гръдната област в ляво. Новото беше, че имаше пареща болка отзад в гърба около гръбнака и отгоре в ляво под врата. Този път реших да посетя невролог. Диагнозата беше цервикално-брахиален радикулит. Предписаната терапия беше Милгама и Мовалис. Милгамата я пих почти месец, а от Мовалис-а изпих 10 таблетки и го спрях, защото пак започнаха проблеми със стомах-а. Този път посетих гастроентеролог и започнах лечение на стомах и черва :) Стабилизирах се, но преди около месец болките в ръката и гърба се усилиха много (особено нощем), тъпча се с обезболяващи но ефекта е почти нулев. Направих рентгенография на шийни и торакални прешлени със следният разчет: "Данни за лекостепенни цервикоартрозни промени и умерено изразена спондилоартрозис деф с уплътнени ставни повърхности остеофити по ръбовете предимно в торакален отдел на гръбначен стълб". Направих и КТ на шийни прешлени-нива C5-C7 с разчет: "Няма данни за дискова херния на скенираните нива. Медианна и медиолатериална вляво дискова протрузия на ниво C6-C7 с възможна компресия на спиналния нерв. Нормално представяна на унковертебралните области и вертебралните канали. Нормална ширина на спиналния канал на изследваните нива". Посетих отново невролог (този път друг), диагнозата му беше Цервикален радикулит. Назначи ми терапия Габаневрал и Мовалис свещички. Слагах 12 свещички и пих Габаневрал......никакъв ефект. Отново посетих невролога....направи ми ЕМГ с разчет: "Данни за предкоренчева C7-C8 увреда в ляво". Назначи нова терапия: Неуралгин и Профенид инжекции. Ето каква е картината към момента. Болките нощем ги нямаше през времето докато правехме профенид-а, ще видим тази нощ след като го свърших как ще е.... Имам болка при натиск отпред вляво м/у ребрата и пак в ляво м/у ребрата на ниво под ръката. Имам и все още леки болки в ръката и в гърба. Въпросът ми е дали е възможно всичко това да е само един шиен радикулит ? Предстои ми да започна и физиотерапия, но се безпокоя, че при посещението ми при физиотерапевта той реши да насочи вниманието си във врата ми и лявата ми ръка. Възможно ли е при шиен радикулит болките освен в ръката да са и в гърба и м/у ребрата?

Напиши отговор