Болката | дискова херния

Напиши отговор
  • RE: дискова херния
    от Димитър Жечев Димитров | 20.08.2021 10:29

Освен няколко дискови хернии ,имам и болеста на Бехтерев.Някой да ме насочи към специалист който поне малко е запознат с тази болест тъй като е мн. рядко срещана.
  • Re: дискова херния
    от ralka3 | 19.01.2011 18:56

Имам дискова херния на ниво с5-с6.Препоръчаха ми да се консултирам с проф. Романски и евентуално да си направя операция. Кажете, ако знаете нещо за проф.Романски и какви са рисковете при операция?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.06.2010 10:32

Дископатията, доколкото все още се използва като понятие, е обобщено название на различни проблеми на междупрешленния диск, в частност и на дисковата херния. Лечението на различните дископатии е различно.
    от adjanny | 20.06.2010 14:31

Интересува ме каква е разликата между Дископатия и дискова херния. Има ли разлика и в лечението!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2010 08:10

Може да е страничен ефект на медикаментите...
    от ralka3 | 26.05.2010 18:00

След горепосоченото заключение от ЯМР ми предписаха Milgamma и Dexamethazon, но резултат от лечението все още няма. А и изпитвам гадене и усещане като че ли мозъкът ми е каша, като според неврологът това не може да се дължи на дисковата херния.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.05.2010 20:21

Дискова херния на ниво между 5-ти и 6-ти шиен прешлен, между следващите - начално херниране.
    от ralka3 | 12.05.2010 15:28

Какво означава следното заключение от ЯМР: десностранна парамедианна дискова херния на ниво с5-с6, ангажираща латералния рецесус. Превалираща вдясно дискова протрузия на ниво с6-с7
    от reg48 | 12.04.2009 22:52

Благодаря за отговора, явно трябва да се избягват и двете състояния.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.03.2009 12:21

И болката и изтръпването имат сходна генеза - неврална увреда или страдание (притискане, възпаление и др.)
    от reg48 | 23.03.2009 10:28

Повтарям въпроза, защото може би е бил пропуснат от специалистите. Благодаря.
    от reg48 | 10.03.2009 01:20

Искам да попитам нещо. Имам потвърдена диагноза дискова херния. При дадено положение има болка, а при друго изтръпване подобно на това което се получава при дълго стоене в неудобна поза. Въпроса ми е ако болката е реакция на организма целяща да го предпази, изтръпването какво е? Трябва ли да се избягва положение на тялото в което има изтръпване или по аналогия с изтръпнал от неудобна поза крайник, то настъпва когато нещо започва да се оросява? Благодаря.
    от д-р Габровски | 12.02.2009 20:08

Трябва да направите адекватно образно изследване - качествен ЯМР или КТ. Разчитането също трябва да е от опитен специалист по облразна диагностика. После ви препоръчвам консултация с неврохирург.
    от abacab | 11.02.2009 09:46

Здравейте, Става въпрос за майка ми. Май месец 2008 й направиха операция за да отстранят дискова херния, беше " успешна " но се появиха усложнения, получи парещи болки в глезена и седмица по-късно отново я оперираха. Това овладя положението за няколко месеца. Януари 2009 започна да получава много силни болки в десният глезен. Начинът по който тя ги описва е силна, въртелива болка в глезена и когато ходи има изстръпване в прасеца. Мислехме, че е нещо свързано с операцията и дисковата й херния. Ходихме на частен невролог, който я лекуваше и каза ако хапчетата които тя й е дала не помагат, да си вземе анти-депресанти. С какво биха те помогнали ? След като болката остана, я закарах на невролога който я оперира, той и направи рентгенова снимка и каза че има възпаление на тазобедрената става. Закарах я на ревматолог и той каза че възпаление ИМА, но е минимално и болката не е от това и я насочи отново към невролог. Следващият невролог я прие в болница за лечение и повече от 5 дни имаше лечение, но болката не минаваше. Направиха рентгенови снимки и преди да дойдат резултатите казаха на майка ми че я изписват. Блките се засилват вечер а през деня малко понамаляват. Пие диклак и волтарен постоянно за да овладее болката. Моля Ви, можете ли поне да ни насочите на какъв доктор да я закарам, защото изглежда само си предават "топката" и никой не иска да вземе отговорност да я лекува. Благодаря предварително !
    от д-р Габровски | 24.01.2009 09:34

Наивно е да вярвате на диагнози поставени само от рентгенова снимка. Още по-наивно е да се препоръчва лечение с толкова недостатъчна диагностика. Въпросната лазерна терапия е по-скоро в областта на реахбилитацията и физиотерапията, но със сигурност не могат да премахнат истинска дискова херния. Когато има истинска дискова херния има директна механична компресия от дисковия фрагмент (херния) към нервните структури. Във вашия случай е малко вероятно да става въпрос за истинска дискова херния.
    от nordini | 23.01.2009 18:40

Link
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.01.2009 10:09

vladimirov68 добре е да се направи ЯМР и консултация с неврохирург.
    от reg48 | 22.01.2009 14:03

Здравейте, интересувам се дали някъде в България се правят операции на дискова херния с лазер?
  • Re: дискова херния на врата
    от vladimirov68 | 04.12.2008 11:00

моля за компетентно мнение и помощ имам изменение на шиините прешлени едни лекари смятат че е дискова ьерния други казват 4е са вид шипове.ПРоблема е там че аз незнам кьде се намирам от болки в главата а и постоянно получажам някакжи като спазми като притискане като разтягане в главата.ДАли от там иджат жсичките проблеми с главата или е не6то по сериозно.имам само снимка на прешлените ;спондилоза; други какжи иследжания да си направя.НА 31 години сам . исписаьа ми лекарства и приклучиха случая.
    от tkbhmnwbs | 21.11.2008 17:50

Преди една година ми откриха дискова херния.Каде ли не ходих и какво ли не приложих.Болките бяха кошмарни.Не се реших на операция.Една приятелка ми препоръча Д-р Димитров от Пловдив.Той прилага лазерна терапия.Проведох 10 процедури и се родих.От тогава нямам никакви болки.Но най щастлива бях като направих нов скенер и дисковата херния я нямаше.Сега на всички препоръчвам Д-р Людмил Димитров и неговия Лазерен център в Пловдив.Телефона му е:032/950019 и 0888262804
    от | 12.10.2008 18:29

Не съм доктор,но проблема ми е сходен.Понякога болката от дх се усеща в тазобедрената става.Поне при мен е така.При коксартрозата болката е при движение освен когато вече става въпрос за пълно износване на ставите.На ренген и на мен ми поставиха диагноза коксартроза ,но със сигурност болките ми не са от там.Колкото и лекари след това да видяха снимката се смяха на диагнозата.Пак повтарям,че не съм компетентна.Увери се със сигурност за поставената диагноза.
    от vkk111 | 11.10.2008 22:32

Още не съм решила проблема с дисковите хернии, а се появи и още един сериозен- " зарадваха " ме и с коксартроза на двете стави..болките са ужасни..не знам кое да лекувам по-напред...кръста ми е блокиран с от херниите, болките в тазобедрените стави са ужасни...едва вървя..а ужасяващото е, че няма покой и в легнало положение..Какво да правя? И къде?
    от iseto | 16.09.2008 16:31

za sazalenie nemoga,za6toto prosto niamam kirilica.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.09.2008 19:23

Моля, пишете на кирилица!
    от iseto | 15.09.2008 13:47

zdraveite.I az imam problem s pre6lenite mi ot ve4e 10godini(spondilolisteza,ili ne6to takova)xodila sam po bolnici,nevrolozi,iskaxa i na men da mi praviat operacia,no ne razre6ix,za6toto mi kazaxa 4e rezyltata moge da e invaliden stol(iskaxa da mi slagat 3izkystveni pre6lena L-3,L-4,L-5),no kakto i da e,godinite si varvqt a az se dviga samo s pomo6ta na moiata masagistka(vapreki 4e lekarite biaxa zabranili,no samo tova me izpravi na kraka,s ediniq kycax,s drygiq edvam stapvax)za vas laga za men be6e ad,no se spravix.Taka 4e neznam kakvo se e sly4ilo s vas(dano ako ste se re6ili na operacia vsi4ko da e minalo nared)no na drygite 4itateli prepora4vam parvo da napraviat vsi4ko vazmogno predi da se podlogat pod NOZA!!!
    от МАЯ БОЖИНОВА | 10.09.2008 19:34

Понеже имам сходен проблем ,много ме вълнува макар и след толкова време,какво се случи с Вас?Оперирахте ли се или по друг начин разрешихте проблема си?
    от рера_stz73 | 15.04.2008 16:51

Направих си ямр за 1 г дисковите хернии са без промяна.Ходих в св. Иван Рилски на консултация с неврохирург херниите са задържани.започнали са да калцират .Те са ми от доста време.Казаха ми да отида на фазиотерапия ама аз 2пъти ходих.Трябва сама да реша дали да се оперирам .Какво да бъде другото лечение което мога да приложа ?Аз се изчерпах.Миналата година ходих на почивка на иглотерапия на инжекции с озон без подобрение.Възпалението не може да прамине. Казаха ми че има компресия на нерва и дразнене.Нямам претискана на нерви и разкъсване.Като не се движа съм добре.Схванах се от лежане вече месеци.
    от рера_stz73 | 11.04.2008 10:33

Вече имам 1 ЯМР.В понеделник ще правя втори.Диагнозата ми е поставена от там.Казаха ми че може да не се повлияя от операцията тъйкато оплакванията ми не отговарят на снимката.Ще видим какво ще покаже новата защото сега съм по зле.
    от д-р Габровски | 10.04.2008 23:02

щом медикаментите не подобряват състоянието ви трябва да мислите за друго лечение. Направете си качествен ЯМР, за да има по-голяма сигурност на диагнозата.
    от рера_stz73 | 09.04.2008 18:20

Имам дискова протрузия на л5 с1 и дх медианна на л4 л5 стенонезираща предното субрахоноидно пространство.Имам болки в кръста десния крак и корема в дясно. .Оплакванията ми са вече повече от година.При прегледите невролога не установява никави сетивни и двигателни нарушения.Възможно ли е това?А аз имам оплаквания.Боли ме крака когато ходя схващат ми се мускулите и изтръпва.Усещам боцкане като с игли по същия краки слабост.Ако не се движа съм по добре.Мисля да се оперирам но дали ще се повлияя щом оплакванията не отговарят на установеното от др и проблемите ми са при движение.Несъм се повлиала от досегашното лечение мисля че съм по зле.
    от д-р Загоров | 13.03.2008 15:23

Здравейте! Най-вероятно става въпрос за група от методи, които се наричат миниинвазивни. Освен кислород-озоновата дисколиза (инжектиране на смес от кислород и озон в диска) в България има и други техики: коблация, радиофреквентна аблация, механична перкутанна декомпресия и др. Нямам представа за коя техника точно става въпрос във вашия случай. Най-общо казано: резултатите са добри , когато има показания за някой от тези методи. Твърде обширно е да се коментира в този форум. Най-добре е да зададете същите въпроси на неврохирурга или който и да било лекар, кйто ви предлага лечението. Или поне да попитате как се казва метода и да потърсите информация за него в интернет. Един от най-големите плюсове на тези методи е , че "не затварят" вратата за класическа операция, ако такава се налага.
    от vkk111 | 13.03.2008 09:23

Здравейте, д-р Габровски! Ако действително става дума за " озонотерапия" бихте ли разяснили нещо повече за този метод и за резултатите от него.При Вас , в " Пирогов " извършва ли се този вид манипулация? Благодаря Ви!
    от д-р Габровски | 10.03.2008 23:19

редно е по време на консултацията да е уточнено за каква процедура става въпрос. Ние можем само да гадаем. Вероятно е т.нар. "озонотерапия".
  • дискова херния
    от vkk111 | 25.02.2008 14:39

Здравейте! От 12 години имам проблеми с кръста-вече със сигурност, след ядрено-магнитен резонанс се установи че имам хернии на L1-L2, L4-L5 i L5- S1.След консултация с неврохирург ми казаха, че не се налага типичната операция на дискова херния, а " обгаряне на дисковете", с нов вид апаратура..Бихте ли могли да ми дадете повече информация за този вид манипулация- как точно се казва и какво точно се прави..а и какви биха били резултатите.. Благодаря предварително..

Напиши отговор