Болката | Постоянна болка е пикочния мехур.

Напиши отговор
  • RE: Постоянна болка е пикочния мехур.
    от д-р Цончев | 09.11.2019 19:01

Не би трябвало.
    от Димитрова | 08.11.2019 19:42

Не съм пила антибиотици преди изследвянията, само фитопрепарати. Те биха ли отклонили показанията?
    от д-р Цончев | 06.11.2019 20:13

Ако периодично се взимат антибиотици е нормално нищо да не се хване в урината. Трябва да се спре поне за 3-4 седмици за по-сигурно и тогава.
    от Димитрова | 05.11.2019 21:48

Благодаря за отговора д-р Цонев! Не знам дали е само възпаление, никой от лекарите не ми открива нищо(освен удебелената стена на мехура)Притеснява ме,че болката е от два месеца, да постепенно започна да намаля,но не е преминала напълно и не знам дали е нормално толкова време да я има. Странното е,че е постоянна, дори когато дишам я усещам, не е както нормалния цистит само при уриниране, а е постоянна.
    от д-р Цончев | 05.11.2019 07:45

Ако се касае само за възпаление, се очаква постепенно болката да премине. Но е добре да се пусне още една стерилна урина поне 3 седмици след края на антибиотика. Инак е възможно да даде нереални показания.
  • Постоянна болка е пикочния мехур.
    от Димитрова | 01.11.2019 20:56

Здравейте. От няколко месеца се лутам по изследвания и лекари. Юли месец имах болки при уриниране и кръв в урината, посетих нефролог, който ми изписа да пия Зинат + червена боровинка. Минах курса на лечение, почувствах се добре, но след седмица отново се завърна болката, продължих да пия само неоренал СР. След известно време ми мина болката, но началото на септември се завърна с пълна сила. Посетих уролог,направих изследвания на стерилна урина,обикновенна уруна, при гинеколаг направих изследвания за ДНК микроплазма и уреоплазма на влагалищен секрет, микробиология на влагалищен секрет. Всички изследвания са отлични! Нямам никакви бактерии. На ехографа при уролога се видя, само удебелена стена на мехура 0,8мм. Консултирах се с уролога и той ми каза да пия Монурал 2 прахчета за два дни,но болката само намаля, не мина и започнах лечение с Sefpotec 2x200mg за 10 дни.след него мехура ми е 0,4мм вече в норма,но постоянната болка не отминава,концентрирана е само в областта на мехура.. :(

Напиши отговор