Болката | Проблем с лакътя (болка, изтръпване на ръката)

Напиши отговор
  • RE: Проблем с лакътя (болка, изтръпване на ръката)
    от kolew11 | 29.10.2018 16:09

Отидох и той ми каза да продължа с мазането и ако не се оправя или се влоша да отида пак, след седмица, по време на прегледа ми натисна лакътя от горната част, след което последва и болка, и така седмица по късно ръката ми се влоши, той ми даде рецепта за ДИПРОФОС амп. И ЛИДОКАИН амп. И каза ако се влоша да отида, за да ми постави инжекция. Рових се в интернет и сега мисля, че всъшност моят проблем е телефонен лакът (Синдромът на кубиталния канал), защото аз често съм с прегънати ръце, дали ще говоря по телефона или ще шофирам, а точно когато ръката ми е прегъната имам напрежение в лакътя. Забравих да кажа, че не съм си натоварвал ръката от както проблемът се появи. Въпросът ми е дали тази инжекция би ми помогнала при този тип проблем и дали да не се обърна към невролог? (При консулт с личния ми лекар, защото исках да чуя второ мнение, отговорът, който получих беше „Да те така правят, ако искаш да ти мине отивай”)
  • Проблем с лакътя (болка, изтръпване на ръката)
    от kolew11 | 29.10.2018 16:07

Здравейте! Понякога ми се случва да си спя върху ръката - така и стана преди месец. Събудих се с изтръпнала ръка (лява). След около два часа, докато бях пред компютъра ми се появи болка в лакътя, последва мравучкане и изтръпване, което слезе надолу по ръката към кутрето, безименния и леко към палеца. Следващите два дни периодично се появяваха изтръпвания, а силата на лявата ми ръка намаля, имах случай в който стъклена бутилка от сода (250ml) ми тежеше, просто нямах сила, направих си няколко ледени компреса, но нищо, след справка в нета, реших, че имам тенис лакът (тендинит), след като прочетох, че при подобен тип проблеми се ходи при ортопед веднага отидох при такъв. Оказах се прав, докторът ми каза, че може да е временно и ми изписа "Mobil Arnika Gel" на "alga san" и каза да се мажа по два пъти на ден и след две седмици да отида да ме види пак. След две седмици имах леко подобрение, силата ми се възвърна, но изтръпванията и мравучканията продължаваха най-вече когато си легна.

Напиши отговор